VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce komisí přináší výsledky, kritika je neoprávněná

Nové Strašecí - Občané města a vedení města budou mít k sobě zase o něco blíže. Požadavky občanů a různé podněty se dostanou rychleji radním na stůl prostřednictvím jednotlivých komisí.

18.2.2011
SDÍLEJ:

Demonstrace proti kácení lip na Komenského náměstí v Novém StrašecíFoto: Deník/Šárka Hoblíková

V novém volebním období jich pracuje jedenáct. Rozčlenění komisí zvolili zastupitelé podle témat a okruhů, které obyvatele nejvíce zajímají. Například komise životního prostředí, školská, pro kanalizaci.

I když rada byla kritizována za to, že je jich příliš mnoho, starosta Karel Filip si jejich práci pochvaloval: „Zatím mám jen samé pozitivní zkušenosti, dostavili se první podněty, co by se dalo ve městě zlepšit.“

Rada města komise zřídila na popud samotných obyvatel. Po posledních volbách projevilo mnoho lidí chuť ve městě něco změnit, zastupitelé jim rozhodně nechtěli bránit, proto je zapojili do práce v komisích. Členové přebírají náměty od občanů, probírají s nimi řešení konkrétního problému a potom návrh přednesou v radě. Každou komisi má na starosti radní. Všech jedenáct se již sešlo.

Z některých jednání vyšly už konkrétní výsledky. Například díky práci Komise pro problematiku sídlišť bylo oploceno prostranství v Křivoklátském sídlišti. Dříve se zde sdružovala mládež, dělala tu hluk a nepořádek.

Odborníci

V komisích zasedají odborníci a lidé, které daná problematika zajímá. Předsedou školské komise je Richard Spiegl, ředitel místního gymnázia. Dále tu zasedá několik dalších pedagogů a také rodiče, co mají děti školou povinné. Komise plánuje pravidelné setkávání s řediteli škol, řešit problém celoživotního vzdělávání od školky až po akademii volného času.

Sladit potřebu školy a rodin zejména s malými dětmi. Například ranní otevírání školy a podobně. „Přicházejí k nám zajímavé náměty a návrhy, které by nás kolikrát ani nenapadly,“ podělil se o zkušenosti starosta Filip.

Komise pro životní prostředí má svoji webovou stránku www.sousede.cz. Zabývá se nakládáním s odpady i veřejnou zelení.

Protože novostrašečtí radní chtějí jinak nastavit využívání městských sportovišť jak sokolskými oddíly, tak i ostatními občany města, své opodstatnění má i sportovní komise. Členové nyní zkoumají využití jednotlivých sportovišť.

Životnost a opodstatněnost komisí ukáže čas. Předseda by měl jednotlivé členy úkolovat a zjištěné podněty a nedostatky přednášet na radě města.

Autor: Šárka Hoblíková

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rakovnické pozemní hokejistky vyhrály v semifinále play off nad Pragou 3:2 a o český titul se dnes utkají se Slávií.
36

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovničtí pozemní hokejisté zdolali Litice 2:1 a ve finále se dnes utkají se Slávií.
44

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Pivo jedinečných chutí a k tomu pestrá směs lidových a dechových písní to vše vytvořilo příjemnou atmosféru oslav pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě. Návštěvníci ochutnávali pivo z osmi malých pivovarů rakovnického, kladenského a plzeňského regionu.

FOTO, VIDEO: Marek Ztracený představil ve Mšeci novou píseň

Mšec – Koncertem Marka Ztraceného v pátek večer vyvrcholil první den Mšeckého léta. Marek Ztracený nehrál ve Mšeci poprvé, proto byl netrpělivě očekáván velkým množstvím fanoušků. Ti byli převážně z mladší generace, ale nechyběli ani ti ze střední a starší.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies