VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prošková: „Turistům vadí, že neexistuje žádný spoj do Skryj.“

Křivoklátsko – Zajímalo nás, jaký byl rok 2013 pro Informační a vzdělávací středisko Budy, Křivoklátsko o.p.s. A proto jsme oslovili jeho ředitelku Jiřinu Proškovou.

17.1.2014
SDÍLEJ:

Výlet do krajiny KřivoklátskaFoto: archiv IVS Budy

Ale pro začátek několik čísel. V roce 2013 se v IVS Budy Křivoklátsko o.p.s. uskutečnilo 69 akcí pro 623 žáků a studentů ze škol celé České republiky a 10 akcí pro veřejnost. Jiřina Prošková konkretizovala, co vše svým návštěvníkům křivoklátské Íčko během roku připravilo: „Byly tu dvě výstavy. Dále se lidé mohli zúčastnit exkurzí do nádherné chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko v rámci Dne Země, Evropského dne parků i Dne stromů, zasoutěžit si na botanických či ekologických soutěžích přímo v Rakovníku."

Turisté si prý přímo v Křivoklátu pochvalovali prodejnu, která je hned vedle centra. Tam si totiž mohli zakoupit nejen svačinu, ale vyzbrojit se i košíčkem na houby. „Byli ale roztrpčeni tím, že nejezdí žádný spoj do Skryj," uvedla Jiřina Prošková. Informačně vzdělávací středisko v Křivoklátě navštívilo v loňském roce 16 043 turistů. Cizinců zde bylo nejvíce z Anglie. „Nejčastější otázky kromě ochrany přírody, výletů, kultury, stravování a ubytování směřovaly opět na bankomat," konstatovala Jiřina Prošková.
Novinkou roku byla „Hledačka", kterou využily hlavně rodiny s dětmi.

Středočeský kraj podpořil projekt simulační hry s názvem „Chráněná krajinná oblast nebo národní park?". „Ta měla veliký ohlas," upozornila Jiřina Prošková. Studentkám Svatojánské koleje z vyšší odborné školy pedagogické centrum poskytlo odbornou praxi. Její náplní byla témata: cíle a organizace pracoviště, práce s dětmi v mateřské škole, vedení administrativy s chodem pracoviště a jeho řízením. Praktickou část si děvčata vyzkoušela v Mateřské škole Křivoklát. „Vřelý dík patří firmě Heineken ČR a.s.– Krušovický pivovar, která nám darovala na provoz informační a turistické přepážky 90 000 Kč a 
10 000 Kč na významné dny jako je Evropský den parků včetně dobrovolnické akce na úklid PR Prameny Klíčavy," zdůraznila Jiřina Prošková, která touto cestou děkuje i vedení Správy CHKO za spolupráci a lektorům za zajímavé přednášky a exkurze. Dík patří i slečně Jiřině Proškové, která opět po celý rok nezištně vytvářela programy, aby se žákům a studentům dostalo nenásilnou formou co nejvíce informací o ochraně přírody formou soutěží.

„Novinkou letošního roku je hodinový program pro první stupeň základních škol s názvem Lesní zvířátka a jejich svět. S tímto programem můžeme přijet i do vaší školy," upozornila také Jiřina Prošková a dodala: „Těším se na shledanou i na dalších exkurzích a přednáškách v IVS Budy, Křivoklátsko o.p.s."

V současné době probíhá fotografická výstava Jaroslava Hrušky„Krajina Křivoklátska", která potrvá až do 25. dubna 2014.

Potom následuje:
Od 1.5. do 30.6.2014 „Výstava barevných fotografií z přírody" Vladimíra Teringla, od 1.7.- 31. 8.2014 „Amfora na Křivoklátě II" a od 1.9.- 31.12.2014 „Křivoklát na starých pohlednicích" pana Ing. I. Kasalického
Pochopitelně nebudou chybět veřejností velmi žádané akce: Den Země, Evropský den parků, Den stromů aj.

Autor: Jana Elznicová

17.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kněževes vyhrála v Pustovětech 4:0 a míří za obhajobou okresního poháru.
15

Okresní pohár: Favorité jdou dál

Fotbalisté Roztok v přípravném utkání rozdrtili Olympii 6:1.
11

Olympie dostala v Roztokách na frak. Odvezla si šestku

Pozor! Rakovnický deník má pro kluby poutače na zápasy

Rakovnicko – V rámci dobrých vztahů a další kvalitní spolupráce nejen během sezony nabízí sportovní redakce Rakovnického deníku zdarma fotbalovým klubům plakáty neboli poutače na mistrovská utkání. Zájemci mohou kontaktovat sportovní redakci na telefonním čísle 724 538 788.

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Rakovnický deník

Rakovník  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení