VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na křižovatce se uvažuje o přechodu

Rakovník/ Přechod a reflexní vesty pro děti ze školky

10.12.2007
SDÍLEJ:

Děti v mateřských školkách by měly na vycházkách nosit reflexní vesty.Foto: DENÍK/Josef Němec

Dopravní situace v Rakovníku nemusí být pro některé naše spoluobčany zrovna jednoduchá. Zejména chodci pak občas mají poměrně velké dilema s tím, jak přejít. Zda riskovat a přeběhnout frekventovanou silnici, nebo hledat nějaké výhodnější a přehlednější místo.
Jedním z dopravních oříšků je křižovatka ulic Dukelských hrdinů - Malcova, onen známý trojúhelník u prodejny nábytku Zoubek. Oficiální nejbližší přechod pro chodce je buď proti vyústění ulice Na Letné, nebo až u nemocnice. Nad řešením a zlepšením situace pro pěší se zamyslel radní Jan Jirátko a na posledním zasedání rady města přišel s návrhem udělat tam přechod.
Návrh, přednesený na schůzi zněl, vyznačit přímý přechod pro chodce v místě, kde se ulice Dukelských hrdinů ve směru od nemocnice začíná rozšiřovat, tedy těsně před křižovatkou. Rada města se ztotožnila s možností nového přechodu, ale pověřila Odbor dopravy MěÚ učinit příslušné kroky. Situace tedy není úplně jednoduchá, jedna z komunikací patří městu, ale ta druhá, ul. Malcova, je kraje. V každém případě už odbor přišel i se svým návrhem - vybudovat zde lomený přechod s ostrůvkem uprostřed. V tomto znění, tedy předložit odboru dopravy podnět k řešení dopravní situace v dané lokalitě, bylo i usnesení rady.

S bezpečností na silnicích bezprostředně souvisí i akce Ministestvo dopravy ČR a BESIP „Pro život na silnici“. Týká se těch nejmenších.
„Obdrželi jsme pro mateřské školy v působnosti obce 100 kusů dětských reflexních vestiček a 50 kusů zastavovacích terčů. Pro každou MŠ byly určeny dvě reflexní vestičky. Tyto ochranné prostředky jsou mateřským školám v okrese průběžně distribuovány. Dále bylo mateřským školám poskytnuto v rámci preventivního a výukového programu 10 souborů výběru dopravních značek pro chodce a cyklisty a 10 kusů reflexních vest pro dospělé. Vestičky a terčíky obdržely MŠ zdarma,“ sdělil Rakovnickému deníku tiskový mluvčí radnice Jan Polák a dodal, že: „Povinnost používání reflexních vest u doprovodu dětí stanovuje zákon o silničním provozu, stejně jako oprávnění při přecházení vozovky zastavovat vozidla. K tomu prováděcí vyhláška k výše uvedenému zákonu zobrazuje oblečení pověřené osoby zajišťující bezpečný přechod dětí a školní mládeže a retroreflexní vestu“.

 

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

František Pazdera (vpravo) na posvícenské výstavě masožravek na botanické zahradě v Rakovníku.
5

Pěstitel: Masožravky mohou na kuchyňském parapetu posloužit jako mucholapky

Kněževes vyhrála v Pustovětech 4:0 a míří za obhajobou okresního poháru.
15

Okresní pohár: Favorité jdou dál

Olympie dostala v Roztokách na frak. Odvezla si šestku

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Na přípravný zápas v Roztokách, který byl zároveň generálkou, fotbalisté Olympie nebudou rádi vzpomínat. Tým hrající III. třídu porazil předloňského mistra okresního přeboru překvapivě vysoko 6:1. 

Pozor! Rakovnický deník má pro kluby poutače na zápasy

Rakovnicko – V rámci dobrých vztahů a další kvalitní spolupráce nejen během sezony nabízí sportovní redakce Rakovnického deníku zdarma fotbalovým klubům plakáty neboli poutače na mistrovská utkání. Zájemci mohou kontaktovat sportovní redakci na telefonním čísle 724 538 788.

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Rakovnický deník

Rakovník  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení