VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na křižovatce se uvažuje o přechodu

Rakovník/ Přechod a reflexní vesty pro děti ze školky

10.12.2007
SDÍLEJ:

Děti v mateřských školkách by měly na vycházkách nosit reflexní vesty.Foto: DENÍK/Josef Němec

Dopravní situace v Rakovníku nemusí být pro některé naše spoluobčany zrovna jednoduchá. Zejména chodci pak občas mají poměrně velké dilema s tím, jak přejít. Zda riskovat a přeběhnout frekventovanou silnici, nebo hledat nějaké výhodnější a přehlednější místo.
Jedním z dopravních oříšků je křižovatka ulic Dukelských hrdinů - Malcova, onen známý trojúhelník u prodejny nábytku Zoubek. Oficiální nejbližší přechod pro chodce je buď proti vyústění ulice Na Letné, nebo až u nemocnice. Nad řešením a zlepšením situace pro pěší se zamyslel radní Jan Jirátko a na posledním zasedání rady města přišel s návrhem udělat tam přechod.
Návrh, přednesený na schůzi zněl, vyznačit přímý přechod pro chodce v místě, kde se ulice Dukelských hrdinů ve směru od nemocnice začíná rozšiřovat, tedy těsně před křižovatkou. Rada města se ztotožnila s možností nového přechodu, ale pověřila Odbor dopravy MěÚ učinit příslušné kroky. Situace tedy není úplně jednoduchá, jedna z komunikací patří městu, ale ta druhá, ul. Malcova, je kraje. V každém případě už odbor přišel i se svým návrhem - vybudovat zde lomený přechod s ostrůvkem uprostřed. V tomto znění, tedy předložit odboru dopravy podnět k řešení dopravní situace v dané lokalitě, bylo i usnesení rady.

S bezpečností na silnicích bezprostředně souvisí i akce Ministestvo dopravy ČR a BESIP „Pro život na silnici“. Týká se těch nejmenších.
„Obdrželi jsme pro mateřské školy v působnosti obce 100 kusů dětských reflexních vestiček a 50 kusů zastavovacích terčů. Pro každou MŠ byly určeny dvě reflexní vestičky. Tyto ochranné prostředky jsou mateřským školám v okrese průběžně distribuovány. Dále bylo mateřským školám poskytnuto v rámci preventivního a výukového programu 10 souborů výběru dopravních značek pro chodce a cyklisty a 10 kusů reflexních vest pro dospělé. Vestičky a terčíky obdržely MŠ zdarma,“ sdělil Rakovnickému deníku tiskový mluvčí radnice Jan Polák a dodal, že: „Povinnost používání reflexních vest u doprovodu dětí stanovuje zákon o silničním provozu, stejně jako oprávnění při přecházení vozovky zastavovat vozidla. K tomu prováděcí vyhláška k výše uvedenému zákonu zobrazuje oblečení pověřené osoby zajišťující bezpečný přechod dětí a školní mládeže a retroreflexní vestu“.

 

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z Country festivalu v Králově Dvoře.
13

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Na světovém poháru Gran Prix Beroun diváci sledovali špičkové výkony.
26

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky zvládly semifinálovou bitvu s Pragou a o český trůn si to dnes rozdají se Slávií Praha.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Rakovník - Po úspěšném vystoupení žen nastoupili ke svému semifinálovému duelu extraligy pozemního hokeje také muži, které čekal soupeř ze západu Čech Plzeň-Litice.

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies