Nová služba bude určena jen obyvatelům Rakovníka starším pětašedesáti let, nebo pro držitele zdravotního průkazu ZTP či ZTTP. Ti jsou totiž mnohdy odkázáni pouze na své vlastní síly, jelikož rodinný příslušníci buď žijí někde jinde, nebo jsou v zaměstnání, či už žádnou rodinu nemají. „Senior expres bude jezdit pouze po městě. Cena jedné jízdy je 20 korun a občané budou moci tuto službu využívat pro začátek projektu šestkrát v měsíci. Objednávat se bude služba telefonicky, a to vždy od osmé do dvanácté hodiny, minimálně jeden den předem a maximálně jeden pracovní týden předem. Telefonní číslo, jakmile bude zřízeno, oznámíme," nechal se slyšet starosta Pavel Jenšovský.

Podmínky využívání nové služby se budou podle slov starosty města ještě dodatečně modifikovat. Radnice totiž oslovila ostatní města, která mají se službou letité zkušenosti, a z jejich odpovědí vyplynulo, že o službu postupem času začal být veliký zájem, proto musel být počet možných jízd omezen na pouhé čtyři až tři v měsíci. V některých městech a obcích dokonce zvažují uvolnění dalších automobilů pro tuto službu.

V Rakovníku bude k nové službě nejspíš vyčleněn vůz Škoda Roomster, který je prostornější a lépe se do něho nastupuje. Město také přijme nového řidiče. 

Starosta Pavel Jenšovský ještě upozornil, že pokud si dotyčný stihne vyřídit své potřeby do patnácti minut, řidič na něj počká a následně odveze zpět. „Čekací doba se neplatí, toto bude bráno jako jedna jízda," doplnil starosta.

Deník již o tomto záměru informoval v dubnu tohoto roku. Kromě pozitivních reakcí čelila radnice kritice, že se bude jednat o konkurenci Pečovatelské službě Rakovník. „Pečovatelská služba musí mít podle zákona registraci sociálních služeb. Klient s ní musí mít uzavřenou písemnou smlouvu a teprve na základě písemné smlouvy je mu poskytnuta služba. V rámci této služby se poskytuje nejen doprava, ale také doprovod. Pečovatelská služba nemůže mít tuto službu dotovanou, protože příspěvková organizace musí mít náklady stejné jako příjmy. Nemáme potřebu mít na to registraci sociální služby. Tato bude na zavolání a bez doprovodu," vysvětlil rozdíl ve službách tehdy v dubnu starosta města. Ten zároveň odmítl i názory, že by se o seniory měli postarat jejich rodinní příbuzní. „Pracoval jsem čtyři roky v sociálních službách, takže vím, jak vysoké procento starých lidí již nikoho nemá. Řada lidí tak skutečně potřebuje pomoc společnosti," řekl Pavel Jenšovský.