VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školu by vytápěly tepelné vrty

Jesenice- Jesenické zastupitelstvo reálně uvažuje o definitním odstřižení místní základní školy od kotelny na tuhá paliv.

19.12.2009
SDÍLEJ:

Základní škola v JeseniciFoto: Jana Elznicová

Jeseničtí žáčci by se v blízké budoucnosti mohli ve škole v zimních měsících ohřát díky hlubinným vrtům.
Vedení města totiž uvažuje o radikální změně vytápění této budovy.

Hlubinné vrty
Více nám řekla starostka města Taťána Čížková: “Ta možnost tu je a zdá se být i velice reálná. Rádi bychom školu definitivně odstřihli od kotelny na tuhá paliva. Nejprve školu zateplíme a pak zkusíme nahradit kotelnu na uhlí hlubinnými tepelnými vrty. Když tuto akci pojmeme takto komplexně čili zateplení plus změna topného média je velká šance, že dosáhneme na dotaci až ve výši 90 procent nákladů. Což by bylo skvělé neboť tady hovoříme o akci, která by měla řádově vyjít až na částku třicet milionů korun. Pokusíme se tedy požádat o dotaci z Operačního programu Životního prostředí.“ Spoluúčast města, kterému by se dle starostky, školu z vlastních zdrojů, nepodařilo zateplit, by pak vyšla na zhruba tři až pět milionů. „Tento plán by nás vyčerpal z finančních prostředků, které jsme měly uloženy stranou v cenných papírech a počítali jsme, že je použijeme na podobnu větší akci. Myslíme si, ale, že investice do školy se vyplatí, neboť škola je jeden ze středobodů života všech měst i obcí,“ zdůraznila Taťána Čížková.

Další akce
Právě nyní uskutečňuje město rekonstrukci hasičské zbrojnice. Na její opravu jsme dostalo město dotaci z programu FROM ve výši zhruba čtyři a půl miliónu korun. Hasičárna by měla být hotova příští rok touto dobou. „Ještě letos si žádáme o dotaci na dokončení oprav chodníků ve městě. Jedná se konkrétně o částku jeden a půl miliónu korun s naší pěti procentní spoluúčastí,“ doplnila Čížková. V zastupitelstvu města byla také otevřena otázka změny vzhledu a dalšího zvelebení jesenického náměstí.

Autor: Jana Elznicová

19.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

fotbal ilustrační

Městečko přišlo o vedoucí pozici, vystřídala ho Lužná

Nové Strašecí - Poříčany 3:1, KP 2017

Novostrašečtí uhlídali Mráze a slaví tři body

Tatranští vyhráli i na hřišti lídra!

Nymburk – Tatran Rakovník dovršil sérii výher nad nejlepší čtveřicí Fortuna divize a po Brozanech, Kladnu a Českém Brodu zdolal i vedoucí tým soutěže a aspiranta na postup do ČFL Nymburk na jeho hřišti 2:1. Pokud budou Rakovničtí pokračovat až na výjimky ve velmi dobrých jarních výkonech, mají reálnou šanci skončit v první pětce, neboť na pátou Souš ztrácí jen tři body.

Na Tyršovo koupaliště se slétly stovky čarodějnic

Rakovník – Sobotní čarodějnice na Tyršáku si nenechaly ujít stovky lidí. Malé i velké tam čekal bohatý program. Zkraje je svým zpěvem a hrou rozehřívala skupina základní umělecké školy The Small People. 

Lidé oslavili keltský svátek Beltain a zahájili sezonu

Nižbor – V keltském duchu se neslo sobotní zahájení sezony na zámku Nižbor. Do života Keltů návštěvníci nahlédli prostřednictvím skupiny Vousův kmen. Jeho členové se věnovali například předení vlny, mletí obilí nebo zpracování kůže.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies