VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školu by vytápěly tepelné vrty

Jesenice- Jesenické zastupitelstvo reálně uvažuje o definitním odstřižení místní základní školy od kotelny na tuhá paliv.

19.12.2009
SDÍLEJ:

Základní škola v JeseniciFoto: Jana Elznicová

Jeseničtí žáčci by se v blízké budoucnosti mohli ve škole v zimních měsících ohřát díky hlubinným vrtům.
Vedení města totiž uvažuje o radikální změně vytápění této budovy.

Hlubinné vrty
Více nám řekla starostka města Taťána Čížková: “Ta možnost tu je a zdá se být i velice reálná. Rádi bychom školu definitivně odstřihli od kotelny na tuhá paliva. Nejprve školu zateplíme a pak zkusíme nahradit kotelnu na uhlí hlubinnými tepelnými vrty. Když tuto akci pojmeme takto komplexně čili zateplení plus změna topného média je velká šance, že dosáhneme na dotaci až ve výši 90 procent nákladů. Což by bylo skvělé neboť tady hovoříme o akci, která by měla řádově vyjít až na částku třicet milionů korun. Pokusíme se tedy požádat o dotaci z Operačního programu Životního prostředí.“ Spoluúčast města, kterému by se dle starostky, školu z vlastních zdrojů, nepodařilo zateplit, by pak vyšla na zhruba tři až pět milionů. „Tento plán by nás vyčerpal z finančních prostředků, které jsme měly uloženy stranou v cenných papírech a počítali jsme, že je použijeme na podobnu větší akci. Myslíme si, ale, že investice do školy se vyplatí, neboť škola je jeden ze středobodů života všech měst i obcí,“ zdůraznila Taťána Čížková.

Další akce
Právě nyní uskutečňuje město rekonstrukci hasičské zbrojnice. Na její opravu jsme dostalo město dotaci z programu FROM ve výši zhruba čtyři a půl miliónu korun. Hasičárna by měla být hotova příští rok touto dobou. „Ještě letos si žádáme o dotaci na dokončení oprav chodníků ve městě. Jedná se konkrétně o částku jeden a půl miliónu korun s naší pěti procentní spoluúčastí,“ doplnila Čížková. V zastupitelstvu města byla také otevřena otázka změny vzhledu a dalšího zvelebení jesenického náměstí.

Autor: Jana Elznicová

19.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rakovnické pozemní hokejistky vyhrály v semifinále play off nad Pragou 3:2 a o český titul se dnes utkají se Slávií.
36

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovničtí pozemní hokejisté zdolali Litice 2:1 a ve finále se dnes utkají se Slávií.
44

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Pivo jedinečných chutí a k tomu pestrá směs lidových a dechových písní to vše vytvořilo příjemnou atmosféru oslav pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě. Návštěvníci ochutnávali pivo z osmi malých pivovarů rakovnického, kladenského a plzeňského regionu.

FOTO, VIDEO: Marek Ztracený představil ve Mšeci novou píseň

Mšec – Koncertem Marka Ztraceného v pátek večer vyvrcholil první den Mšeckého léta. Marek Ztracený nehrál ve Mšeci poprvé, proto byl netrpělivě očekáván velkým množstvím fanoušků. Ti byli převážně z mladší generace, ale nechyběli ani ti ze střední a starší.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies