„Rakovničtí ostrostřelci již málem zvítězili nad senomatskou gardou, když do boje zasáhl náš trojplošník a bombardováním pozic sborů vyrovnal převahu. Vzápětí ale starosta Nejdl vyslal do boje rakovnický dvojplošník a síly byly vyrovnány. Bitva skončila nerozhodně,“ popsal starosta Senomat Tomáš Valer. Přeživší velitelé, a to za ostrostřelce setník Jan Mikeska a za senomatskou gardu střel mistryně Kristýna Valerová, si podali ruce.
„Senomaty pak získaly oficiální povolení starosty města Rakovníka k vypouštění splaškových vod do nově vybudované kanalizace ze Senomat do Rakovníka,“ dodal starosta.

Právě popsaná velkolepá bitva byla vyvrcholením slavnostního odpoledne v pořadí již druhých Senomatských slavností. Celkem se akce zúčastnilo na pět stovek lidí. Zmiňované letouny byly replikami dobových letadlech z počátku dvacátého století. V rámci senomatských slavností bylo místo i pro nejmenší, pro které byly během dne na nově pojmenovaném náměstí po slavném pěvci Karlu Burianovi přichystány hry a dvě loutková představení souboru rakovnického loutkového Divadélka Před Branou. Vítězem střelby z předovky se stal člen rakovnickým ostrostřelců gardista Miroslav Franěk.
„Večer následovala taneční zábava s kapelou Ideal Band. Na tomto plese byli všichni členové senomatské gardy povýšeni,“ uzavřel Tomáš Valer.