VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strategický plán v Novém Strašecí rozšířili o nové stavby

Nové Strašecí - Oprava silnic a chodníků na Komenského náměstí v Novém Strašecí, rekultivace skládky Okrouhlice, doplnění kanalizační sítě a čistírny odpadních vod, cyklostezka do Stochova nebo postupná rekonstrukce novostrašeckého kulturního centra. To je několik úkolů, které se nepodařilo splnit ve strategickém plánu rozvoje města.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petra Lejtnarová

Byl stanoven na léta 2008 až 2016. Aktualizován byl v roce 2013. Na posledním zastupitelstvu byla opět schválena jeho aktualizace do roku 2019.

Připomínku k ní měl Jiří Balada: „Po výstavbě kanalizace na Žižkově náměstí v roce 2009 dosud nebyla opravena silnice, takže by mohl být nedodělek zařazen do strategického plánu."

Podle starosty Karla Filipa oprava Žižkova náměstí ve strategickém plánu zahrnuta je. Dokonce je hotova i studie, ale oprava vázne, protože místní zde nechtějí parkoviště pro několik aut, se kterým studie počítá.

Aktualizaci strategického plánu odůvodnil starosta města Karel Filip: „Strategický plán lze aktualizovat při zachování všech prioritních oblastí tak, že by došlo k vyčlenění plánovaných opatření a akcí již splněných, ponechání ostatních plánovaných opatření a doplnění o opatření a nové akce."

Jsou to akce, které prý vycházejí z aktuálních potřeb města, reagují na nové možnosti financování z dotací, nebo jsou vypracovány na základě nejnovějších průzkumů spokojenosti občanů. Patří rovněž k prioritám města, ale v době tvorby plánu je tam ještě nebylo možné zařadit.

Je to například výstavba nových WC v centru města, malometrážní byty v okresním domě, vybudování odstavných parkovišť. Sestavovat nový strategický plán by nebylo výhodné, protože se schvaluje nový územní plán a pokračuje přístavba základní školy a připravuje se dostavba kanalizace a čistírny odpadních vod. K aktualizaci se vyjádřili členové komisí města. Téměř všechny jejich připomínky zařazeny do aktualizace, stejně jako výsledky průzkumu spokojenosti obyvatel města.

Autor: Šárka Hoblíková

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve věznici Oráčov se odehrálo taktické cvičení.
16

Hasiči i policisté měli cvičení v oráčovské věznici

Malí i velcí se na Husově náměstí utkali o Zlatou kuličku
23

Malí i velcí cvrnkali na Husově náměstí o Zlatou kuličku

Společně oslavili sto dvacet let župy Budečské

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Sto dvacet let sokolské Župy Budečské Sokolové oslavili velkým sportovním setkáním všech sokolských jednot v areálu Kolečko na Křivoklátě.

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer: Brdy nešetrné zásahy do potoků neminuly

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer byl hostem dalšího on-line rozhovoru Deníku. Čtenáři se ho ptali na to, jakým způsobem třeba bude řešit správa vodní režim v Brdech nebo jak je to se značením turistických tras, běžkařských tratí nebo zda nehrozí v oblasti výstavba.

AKTUALIZOVÁNO

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Lidice – Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se v sobotu odpoledne zúčastnili vzácní hosté: prezident republiky Miloš Zeman, velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson, chargé d'affaires USA Kelly Adams-Smith, velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, Roman Tkačík, plukovník generálního štábu. Přítomné byly také přeživší lidické ženy a děti i starostové okolních spřátelených měst a obcí.

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies