VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tyršák po požáru znovu provizorně otevřel

Rakovník /FOTOIGALERIE/ - Už je to skoro měsíc, co v areálu Tyršova koupaliště pohltily plameny přízemní budovu známou jako Kongo. Nešťastná událost z neděle 16. července zasáhla nejen rakovnické obyvatele, ale zvláště provo-zovatele přírodního koupaliště Romana Jaška.  

4.8.2017
SDÍLEJ:

Ohněm zničené zázemí s občerstvením zatím nahradily provizorní stany.Foto: Tyršovo koupaliště

Vzhledem k momentálně panujícím vedrům a stále zavřenému Městskému plaveckému bazénu, se i přes ztížené podmínky rozhodl Roman Jašek koupaliště otevřít. Jak ale sám důrazně upozorňuje, jedná se o provizorní provoz a pohyb i koupání v areálu je pouze na vlastní nebezpečí. To, že má Tyršovo koupaliště už znovu otevřeno, oznámil poslední červencový den na sociálních sítích.

„Jelikož na nás naši skalní návštěvníci vyvíjeli tlak, do-mluvili jsme se, že otevřeme. Ale pouze v rámci ome-zeného provozu,“ řekl Deníku Roman Jašek, který si uvědomuje, že lidem z Rakovnicka neštěstím v podstatě zmizela poslední šance na letní koupání.

Protože na místě v době otevření stále ještě pracova-la sanační firma, byl celý prostor z důvodu bezpečnosti obehnán páskou a v areálu koupaliště rozvěšeno několik výstražných cedulí. Jak ale provozovatel prozradil, někteří neukáznění návštěvníci tato bezpečnostní upozornění záměrně ignorují a chodí i tam, kam nesmějí. Pojišťovnou sjednaná sanační firma by ale právě dnes měla s odklízením ohořelých trosek skončit a celý areál předat provozovateli. Ten chce na prázdné místo po vyhořelé hale přesunout narychlo sjednané party stany, které dočasně nahrazují chybějící občerstvení.

Uvědomujeme si, že se stany je to celé takové nepohodlné. Na místě nám ale zůstal malinký dřevěný stánek vedle tobogánu, tak jsme ho narychlo otevřeli, i když s velmi omezeným sortimentem. Chceme, aby si tu návštěvníci mohli dát alespoň něco studeného k pití nebo něco malého zakousnout.

Mohu ale sám za sebe přiznat, že do ničeho většího se pouštět nechci, a to i z důvodu hygienických norem a opatření. Nechci si zkrátka přidělávat ještě další práci. Bylo to tam tak krásně připravené a teď… Upří-mně mi to vzalo vítr z plachet a chuť něco vytvářet,“ přiznal zklamaně Roman Jašek. Čas strávený na koupališti už mu podle jeho slov nikdo nevrátí, a i když je příjemné, že někteří lidé se ho snaží v další práci podpořit a Tyršo-vo koupaliště navštěvují, bojuje také s těmi, kteří ma-jí nepříjemné výpady a spekulace, jež dále rozšiřují. Stále se totiž mezi lidmi řeší příčina požáru, byť už je vyšetřování dávno uzavřené.

PŘÍČINA POŽÁRU

„Mohla za to vada na udírně. Žárem v ní praskl šamotový překlad a teplo se touto puklinou dostalo až k horní dřevěné desce,“ popisoval Jašek a dále pokračoval: „Byla to velká shoda ná-hod. Vždycky večer ještě jez-dím takové kolečko a všech-no si kontroluju, ale ten den jsem byl opravdu unavený a usnul jsem v kanceláři. Upo-zornění o požáru jsme tak dostali až v době, kdy už se to nedalo zachránit.“

ZRUŠENÁ LÁVKA

Zklamaný je Roman Jašek také z toho, že letos musí na koupališti zrušit oblíbenou celodenní akci Tyršova lávka, která se měla konat už příští sobotu. „Opravdu si nedokážu představit, že by-chom do toho všeho ještě dělali nějakou akci. Vlastně tu pořád musím být, protože se tu teď překopla voda, předtím elektřina, a já jsem jeden z mála, který ví, kde co je. Není na to čas ani podmínky, takže jsem řekl, že Lávka letos nebude. Pro-stě to nejde.“

POMOC MĚSTA?

O úplném konci občas uvažuje také. „Mám to tak, že jeden den ano, druhý den zase ne. Já vážně nevím. Uvidíme, jak se k tomu postaví město. Zatím to vypadá, že všechno dopadne dobře,“ uzavřel.

Město jako vlastník objektu se o situaci samozřejmě zajímá. Požár narušil postup plánované rekonstrukce. „Letos provádíme její první etapu, to znamená opravu vstupního objektu a budování dalšího sociálního zařízení. Měli jsme v plánu postupovat trochu jinak, ale situace nás nutí, abychom urychleně připravili realizaci centrálního objektu. Ten bychom chtěli začít budovat letos a dokončit před příští sezonou,“ shrnul plány starosta Rakovníka Pavel Jenšovský.

Autor: Kristýna Koděrová

4.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pila v Kostelíku dnes, patnáct let po povodních.
15

Pila v Kostelíku se z povodní nevzpamatovala

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Doležal: Post gólmana je vyřešen

Olešná /ROZHOVOR/– Finalista loňského ročníku okresního poháru fotbalistů je ze hry venku již po prvním kole. Kouč Olešné Miloslav Doležal je z vyřazení zklamaný, předchozí sezonu ale hodnotí jako historickou. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dům v Křivoklátu ze 17. století potopu ustál

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Tady byste seděla pod vodou. Voda sahala až k lávce,“ vzpomínala Miluše Krausová s manželem Vladimírem na zahradě svého domku z roku 1651. Domek stojí v ulici V Rybářích. Od řeky ho dělí jen pěkná zahrada. S velkou vodou tedy museli jeho obyvatelé vždy počítat. Přestože tady Krausovi bydlí jako pátá generace, tak velkou vodu, jako 13. srpna 2002, nikdo nezažil.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení