VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velitel rakovnické městské policie: Vše ukáže až praxe, zatím je chladno

Rakovník /ROZHOVOR/ – Městská policie Rakovník získala od rakovnických zastupitelů další zbraň, jak se vypořádat s lidmi, kteří popíjejí alkohol hlavně u supermarketů, chovají se zde nespolečensky a navíc obtěžují ostatní občany, turisty a také děti. Tou novou zbraní je nová vyhláška, která právě zakazuje popíjení alkoholu na veřejném prostranství. Ta platí již od začátku letošního roku, na únorovém zasedání ji zastupitelé pouze aktualizovali o další lokality.

6.3.2012
SDÍLEJ:

Pavel Škvára - vrchní strážník Městské policie RakovníkFoto: Archiv Deníku

Už jste někoho z opilců vykázali od marketů a podobně s použitím právě nové vyhlášky?

Z okolí marketu se tito „problémoví“ lidé vykazují průběžné, aniž by platila tato nová vyhláška. Už i na základě takzvaného tabákového zákona jsme mohli vykázat tyto osoby. U tohoto zákona není důležité, zda dotyčný pije či nikoliv. Je to stejné, jako když řidič autobusu nevezme do autobusu opilce.

Co na novou vyhlášku říkáte?
Vznikla na náš popud, konzultoval jsem ji s právním oddělením. Vyhláška je nová, slibujeme si od ní nějaké výsledky, ale rozhodně si nemyslím, že to bude všelék. Myšlenka není mířena proti slušným lidem, kteří si dají jedno pivo, ale právě proti těm vytipovaným osobám, které chceme z těchto lokalit vytlačit. Vyhláška je jen jednou z dalších možností, která napomůže s tímto nešvarem bojovat.

Jaká hrozí dotyčnému provinilci pokuta?
Maximální výše blokové pokuty je tisíc korun, ve správním řízení je to samozřejmě o trošku více.

Bude dokazování složité?
Dokazování – toť otázka. Když se ten dotyčný trošku „cukne“, tak to bude daleko složitější. Myslím si, že se už jen z principu povedou spíše diskuse mezi provinilcem a strážníkem.

Máte nějaké přístroje, nebo jak si ověříte, že dotyčný pije alkohol?
Máme přístroj na změření alkoholu v dechu. Tento přístroj má navíc tu výhodu, že pokud jej přiložíme k nápoji, zjistí, zda se jedná o alkoholový nápoj či nikoliv.

Jednoduché to nebude ani s vymahatelností …
Pokuty sice dotyčným hrozí, ale většinou se jedná o lidi, kteří nevlastní žádný majetek. My jim tak můžeme dát blokovou pokutu a vykázat je i s pomocí donucovacích prostředků.

Zaměřili jste se tedy na dodržování této nové vyhlášky a jak se to daří?
Budeme se soustředit na okolí vytipovaných lokalit, systematicky dělat nátlak a snažit se opilce vytlačit z těchto míst. Vše ale ukáže až praxe. Zatím je ještě chladné počasí a ti lidé rychle vypijí například pivo a jdou. Až se oteplí, budou dotyční popíjet déle a i lidé začnou na tyto osoby upozorňovat. Vše ukáže ale až praxe, vyhláška je novinka.

Autor: Miroslav Elsnic

6.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.
38

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.
64

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

OBRAZEM: Na školáky děti pasovali piráti

Ruda – S devíti školáky se slavnostně rozloučili v Mateřské škole Ruda. Slavnost se letos uskutečnila při pěkném pěknému počasí venku na zahradě.

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Králův Dvůr - V rámci králodvorského kulturního léta uspořádalo město Králův Dvůr tradiční Country festival. Jako první patřilo pódium kapele Brzdaři, kterou znají místní velice dobře, protože hraje po celém regionu již pětačtyřicet let. A tak členové kapely byli velice rádi, když polokulaté výročí mohli oslavit také v Králově Dvoře, kam si v sobotu po parném letním počasí našlo cestu více jak tři stovky posluchačů.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies