VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba čistíren pokračuje. Balkán už hledá následného provozovatele

Slabce - Práce na výstavbě čistíren odpadních vod na území mikroregionu Balkán, což je sdružení jižních obcí Rakovnicka, pokračují, stejně jako výstavba vedlejších kanalizačních větví. Projekt za téměř sto devadesát milionů korun by měl být hotov do konce září letošního roku.

30.3.2015
SDÍLEJ:

Pavel Souček, předseda a manažer mikroregionu BalkánFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Podle předsedy mikroregionu Balkán Pavla Součka zatím žádné zpoždění nehrozí. Naopak. Dělníci postupně staví jednu čistírnu za druhou. Připravená je již čistírna v Panoším Újezdě, stavět se bude následně v dalších čtyřech obcích, tedy Všetatech, Krakově, Slabcích a Hřebečníkách. V poslední jmenované obci jsou sice problémy, nic co by však projekt nějakým způsobem ohrozilo.

„Jsou zde problémy s výkopy, je zde menší prostor. Nic však neřešitelného a rozhodně kvůli tomu nehrozí opoždění dokončení projektu," řekl Pavel Souček, předseda mikroregionu Balkán.

„Výkopové práce jsou již hotové, nyní se udělalo odvodnění a také studny, odkud se odčerpává voda," sdělil Vlastimil Štiller, starosta Slabec. Omezení, spojené s výstavbou hlavního kanalizačního řadu, se však dotkne občanů nejvíce koncem dubna. To bude omezen provoz na hlavní silnici vedoucí Slabcemi.

Ve Všetatech se sice výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod nepotýká s problémy, ovšem místním se nelíbí, že když už se buduje kanalizace, není opraven vodovod obce, jenž je ve velmi tristním stavu. Měl být proto také opraven.

„Zastupitelé obce znají a uvědomují si stav vodovodního řádu. V roce 2014 byl dokončen projekt na rekonstrukci vodovodu, v současné době se čeká na nabytí právní moci stavebního povolení. Bohužel finanční nároky na kompletní rekonstrukci vodovodu jsou hodně vysoké 19 296 074 korun. Byla samozřejmě zvažována i varianta položení vodovodních rozvodů při budování kanalizace, přesto i zde dosáhla předpokládaná částka 6 256 384 korun. Není v možnostech obce uskutečnit a hlavně financovat dvě takto rozsáhlé akce," napsali ve svém stanovisku zastupitelé obce (celé stanovisko zastupitelů obce si můžete přečíst na oficiálním webu obce Všetaty, pozn. red.).

Jednotlivé obce, kde se čistírny odpadních vod staví, se už dříve usnesly, že o provoz čistíren se ony starat nebudou. „Byla jmenována komise, osmého dubna bychom měli otevírat obálky a dozvědět se, kdo bude čistírny provozovat," řekl Pavel Souček, předseda mikroregionu Balkán. Ten na závěr podotkl, že výstavba se uskutečňuje bez problémů. „Menší kontrolní dny se konají jedenkrát za čtrnáct dnů, ty větší pak jednou měsíčně," uzavřel Pavel Souček.

Autor: Miroslav Elsnic

30.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kněževes vyhrála v Pustovětech 4:0 a míří za obhajobou okresního poháru.
15

Okresní pohár: Favorité jdou dál

Fotbalisté Roztok v přípravném utkání rozdrtili Olympii 6:1.
11

Olympie dostala v Roztokách na frak. Odvezla si šestku

Pozor! Rakovnický deník má pro kluby poutače na zápasy

Rakovnicko – V rámci dobrých vztahů a další kvalitní spolupráce nejen během sezony nabízí sportovní redakce Rakovnického deníku zdarma fotbalovým klubům plakáty neboli poutače na mistrovská utkání. Zájemci mohou kontaktovat sportovní redakci na telefonním čísle 724 538 788.

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Rakovnický deník

Rakovník  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení