VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba čistíren pokračuje. Balkán už hledá následného provozovatele

Slabce - Práce na výstavbě čistíren odpadních vod na území mikroregionu Balkán, což je sdružení jižních obcí Rakovnicka, pokračují, stejně jako výstavba vedlejších kanalizačních větví. Projekt za téměř sto devadesát milionů korun by měl být hotov do konce září letošního roku.

30.3.2015
SDÍLEJ:

Pavel Souček, předseda a manažer mikroregionu BalkánFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Podle předsedy mikroregionu Balkán Pavla Součka zatím žádné zpoždění nehrozí. Naopak. Dělníci postupně staví jednu čistírnu za druhou. Připravená je již čistírna v Panoším Újezdě, stavět se bude následně v dalších čtyřech obcích, tedy Všetatech, Krakově, Slabcích a Hřebečníkách. V poslední jmenované obci jsou sice problémy, nic co by však projekt nějakým způsobem ohrozilo.

„Jsou zde problémy s výkopy, je zde menší prostor. Nic však neřešitelného a rozhodně kvůli tomu nehrozí opoždění dokončení projektu," řekl Pavel Souček, předseda mikroregionu Balkán.

„Výkopové práce jsou již hotové, nyní se udělalo odvodnění a také studny, odkud se odčerpává voda," sdělil Vlastimil Štiller, starosta Slabec. Omezení, spojené s výstavbou hlavního kanalizačního řadu, se však dotkne občanů nejvíce koncem dubna. To bude omezen provoz na hlavní silnici vedoucí Slabcemi.

Ve Všetatech se sice výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod nepotýká s problémy, ovšem místním se nelíbí, že když už se buduje kanalizace, není opraven vodovod obce, jenž je ve velmi tristním stavu. Měl být proto také opraven.

„Zastupitelé obce znají a uvědomují si stav vodovodního řádu. V roce 2014 byl dokončen projekt na rekonstrukci vodovodu, v současné době se čeká na nabytí právní moci stavebního povolení. Bohužel finanční nároky na kompletní rekonstrukci vodovodu jsou hodně vysoké 19 296 074 korun. Byla samozřejmě zvažována i varianta položení vodovodních rozvodů při budování kanalizace, přesto i zde dosáhla předpokládaná částka 6 256 384 korun. Není v možnostech obce uskutečnit a hlavně financovat dvě takto rozsáhlé akce," napsali ve svém stanovisku zastupitelé obce (celé stanovisko zastupitelů obce si můžete přečíst na oficiálním webu obce Všetaty, pozn. red.).

Jednotlivé obce, kde se čistírny odpadních vod staví, se už dříve usnesly, že o provoz čistíren se ony starat nebudou. „Byla jmenována komise, osmého dubna bychom měli otevírat obálky a dozvědět se, kdo bude čistírny provozovat," řekl Pavel Souček, předseda mikroregionu Balkán. Ten na závěr podotkl, že výstavba se uskutečňuje bez problémů. „Menší kontrolní dny se konají jedenkrát za čtrnáct dnů, ty větší pak jednou měsíčně," uzavřel Pavel Souček.

Autor: Miroslav Elsnic

30.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pochod krajem Oty Pavla přilákal přilákal letos 640 turistů.
3

Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Dopravu v Jesenici zkomplikuje uzavírka

Jesenice - Obyvatele Jesenice i projíždějící řidiče čeká velká komplikace. Hlavní průtah městem, silnice Plzeňská, a na ni navazující Žatecká, by se měla opět opravovat. Přitom se na nich pracovalo už v roce 2012. Ukázalo se ale, že má nestabilní podloží, proto už nyní je plná záplat.

Graffiti není boj o území, ale boj se šedí

Střední Čechy – Jan „Dooky" Cafourek začal malovat graffiti asi v sedmnácti letech. Dnes už to téměř nedělá. Ale stál u zrodu první legální graffity plochy v Rakovníku a u RAKO JAMU.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovník - Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies