VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyjádření městských strážníků z Kladna

Kladno/Vyjádření Městské policie Kladno k chystanému zákonu, který má omezit pravomoci strážníků.

29.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavel Sonnek

Vyjádření Městské policie Kladno k chystanému zákonu, který má omezit pravomoci strážníků.
Jménem vedení městské policie Kladno sdělujeme, že v současné době nebudeme žádným způsobem reagovat na zákon, předložený senátu a vyčkáme na právoplatnou verzi zákona.


V současné době je předčasné zabývat se změnou, která nenastala a není zcela jasné, zda vůbec nastane a v jaké podobě.
Z profesního hlediska na formu zákona, schválenou parlamentem a předložené senátu, můžeme uvést:
do pozice drábů, kteří měří rychlost a berou řidičům body jsme byli postaveni na základě vývoje bezpečnostní situace ve městě. Nátlakem obyvatel a zástupců města, kteří právem volali po postihu neukázněných řidičů, jsme museli nahradit absenci Policie ČR a některé nepopulární činnosti postupně státní policie přenesla na naše bedra. To, že mnozí poukazují, že jsme byli zřízeni k jinému účelu než nyní plníme je faktem, který uznáváme, stejným faktem ale je i to, že městská policie plní úkoly, které vyjdou z požadavků zástupců města a potažmo obyvatel. Zakáže-li nám zákon postihovat řidiče za rychlou jízdu, přestaneme být ti „zlí strážníci „ a budeme se moci věnovat více veřejnému pořádku. Rozhodně máme desítky dalších úkolů, které budeme nadále plnit a rozhodně se nezhroutí městské policie jako je MP Kladno a podobné jen proto, že nebude mít příjem z vybírání pokut za rychlou jízdu, který je v celkovém rozpočtu obecních policií zanedbatelnou částkou. Pravdou je, že pro obecní policie typu Koleč bude zřejmě tento zákon likvidační. Právem se však obáváme, že Policie ČR nebude schopna zajistit obcím tuto službu, po které obyvatelé volají.


Závěrem chceme upozornit na fakt, že stát se k obcím chová macešsky a staví je do situace, kdy po vynaložení nemalých prostředků na technické vybavení, jim odebere možnost toto vybavení využívat ku blahu obyvatel a nepřímo obce tlačí, aby milionové vybavení převedli na stát bez záruky využití pro své město.

29.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Turnaj v malé kopané v Kounově ovládli fotbalisté Hředel.
39

Turnaj v Kounově ovládly Hředle

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Pozemkáři si v Edenu otevřeli stříbrný důl

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Závěrečné extraligové play off pozemních hokejistů přineslo o víkendu hned dvě stříbrné radosti pro rakovnický HC 1972. Ženy i muži přes vydařená sobotní semifinále sice v neděli podlehli v boji o české tituly domácím v sešívaných dresech, ale potvrdili, že rakovnický pozemní hokej má v České republice zvuk.

Nový videoklip láká do Rakovníka turisty

Rakovník - Město se na novou turistickou sezonu připravilo novým oficiálním videoklipem, který má zvýšit atraktivitu města. Prezentační video, na kterém se autorsky podílel i zastupitel Milan Zimmermann, zpracovala firma Petr Vinše za 48 tisíc korun.

Chodníky na hřbitově budou brzy kompletní

Rakovník - Městský hřbitov v současnosti prochází velkými změnami. Do jeho úprav bylo jen letos investováno milion korun. Nově vedení města rozhodlo o kompletní opravě chodníků, která se doposud týkala jen části z nich.

Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Branov /FOTOGALERIE/ – Krásné letní počasí přilákalo v sobotu do Branova 640 turistů, kteří absolvovali 34. ročník Pochodu krajem Oty Pavla. Trasy o délce 10, 15 a 25 km vedly křivoklátskými lesy v okolí řeky Berounky. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies