VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF ROD

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Žaneta Palčeková zahájila podzimní část sezony na výbornou

Rakovník – Rakovnická úspěšná závodnice v aerobiku Žaneta Palčeková s pražským klubem The Queen Club zahájila podzimní část 1. výkonnostní třídy v aerobiku, a to nejlépe, jak mohla. Dívky v Praze zazářily a získaly první místo.

OBRAZEM: Bratří Klánští vystoupili v Heroldově síni

Rakovník – Heroldovu síň Rabasovy galerie v Rakovníku rozezvučel v rámci Heroldova Rakovníka Pěvecký recitál. Koncert úspěšného barytonisty Daniela Klánského a jeho staršího bratra, rovněž úspěšného klavíristy Lukáše Klánského potěšil několik desítek přítomných posluchačů, když v jejich podání zazněly skladby od Ludwiga van Beethovena, jeho současníka Jana Václava Huga Voříška či našeho nejslavnějšího skladatele Antonína Dvořáka.

V Kounově soutěžilo téměř dvě stě malých hasičů

Kounov /FOTOGALERIE/  – Bez mála dvě stovky malých hasičů se sešlo v sobotu dopoledne na kounovském hřišti za sokolovnou. Konal se zde totiž již čtvrtý ročník Železného hasiče, který přilákal jednotky ze čtrnácti sborů dobrovolných hasičů a dvou krajů.

Rakovnický zimní stadion se zaplnil začínajícími hokejisty

Rakovník - Opět po roce se rakovnický zimní stadion zaplnil začínajícími bruslaři a bruslařkami. Rakovnický hokejový klub zde totiž ve spolupráci s Českým hokejem uspořádal akci v rámci Týdne hokeje.

Okresní zelené stoly jsou připraveny. Může se začít

Rakovnicko - V restauraci U Šéby se uskutečnil losovací aktiv k okresním soutěžím ve stolním tenise, kterých se letos zúčastní v pěti výkonnostních třídách šedesát týmů.

Obrazy "malujícího muzikanta" zaplnily mansardu rakovnického muzea

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ač není rakovnickým rodákem, původem je z Moravy, v královském městě raků prožil většinu svého života a velká část obrazů se dotýkala právě jeho. František Zubalík, který začal kreslit až v pětačtyřiceti letech, zahájil ve čtvrtek odpoledne v mansardě rakovnického muzea výstavu svých obrazů, která potrvá do 14. října.

Prvoligoví šipkaři Rakovníka si poradili s Královým Dvorem

Rakovnicko - Ve druhém kole šipkařských soutěží se o body popraly čtyři týmy z Rakovníka.

Fotograf David Kočí a básník Jaroslav Odehnal vystavují na radnici

Rakovník – Výstavní síň rakovnické na radnici se ve čtvrtek zaplnila fotografiemi, které doplňovaly básně. Byla zde totiž zahájena výstava fotografa Davida Kočího a básníka Jaroslava Odehnala.

V Samsonu bude beseda s pamětníky událostí 21. srpna 1968

Rakovník – Před dvěma týdny jsme si po celé České republice připomněli vpád vojsk zemí Varšavské smlouvy, který se uskutečnil přesně před padesáti lety. Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku pořádá v Galerii Samson Cafeé ve středu 12. září komponovaný program k výstavě Srpen 1968 na Rakovnicku ve fotografii, která je zde k vidění již od června.

V rakovnickém gymnáziu byla zahájena tradiční výstava kaktusů

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Už po pětačtyřicáté se Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku zaplnilo kaktusy a jinými sukulenty. Tradiční výstava, která neodmyslitelně patří k rakovnickému posvícení, začala v pátek dopoledne a potrvá až do neděle 2. září.

Mladý muž řídil i přes zákaz, navíc měl pozitivní test na drogy

Lány - Prvosledová hlídka Policie ČR v obci Lány na místní pozemní komunikaci u rodinného domu v části Nové Dvory zastavila a zkontrolovala vůz Peugeot 206, které řídil osmadvacetiletý muž. Ten na výzvu předložil doklady potřebné k provozu vozidla, občanský a řidičský průkaz ovšem nepředložil.

Rakovník: o post zastupitele usiluje rekordní počet kandidátů

Rakovník – O místo v rakovnickém zastupitelstvu bude usilovat v podzimních komunálních volbách rekordní počet kandidátů. Zvýšil se také počet žen na kandidátních listinách, ovšem ani jedna není lídrem. Nová vedení obcí a měst si zvolíme 5. - 6. října.

Rakovnické posvícení začíná už zítra

Rakovník - Tradiční rakovnické posvícení, které opět nabídne bohatý program, začíná v pátek, avšak kolotočáři už od středy pilně sestavují atrakce. Montují houpačky, chystají střelnici a sestavují kolotoče či autodrom. Děti s rodiči se tak opět budou moci po tři posvícenské dny pořádně vyřádit.

OBRAZEM: V Senci se loučila Falešná Ozvěna

Senec – V Senci se uskutečnil již šestý ročník festivalu Senec nad Vodou a opět nabídl zajímavý program.

Sváťa Šváb: Dvacátý ročník Valníku bude best off

Slaný /ROZHOVOR/ – Slánský festival Valník má za sebou devatenáctý ročník, na který si našlo cestu zhruba dva tisíce rockových nadšenců. Hlavní pořadatel a frontman Totálního nasazení Sváťa Šváb nastínil, jakým směrem se bude ubírat jubilejní dvacátý ročník, ale také zavzpomínal na začátky festivalu.

Ve Zbečně byla vysvěcena opravená studánka Rozárka

Zbečno /FOTOGALERIE/ – V sobotu dopoledne došlo ve Zbečně ke slavnostnímu svěcení studánky Rozárky. Ta byla opravena poté, co získala mohutnou podporu v hlasování loňského kola Toma Živé studánky.

Slánskė letní kino rozezněl devatenáctý Valník

Slaný /FOTOGALERIE/ – Druhá největší akce ve Slaném – open air festival Valník, v pátek zahájila svůj již devatenáctý ročník. Po krizovém ročníku před šesti lety vstal slánský Valník rychle z popela jako bájný fénix a v posledních letech si získává stále větší oblibu.

OBRAZEM: Před Slepicí zaduněl poctivý rock

Rakovník – U Zlaté Slepice se opět po roce sešly kapely, které vyznávají rock a staré pecky, většinou z minulého století.

V Domově Na Zátiší byla zahájena výstava Milana Kounovského

Rakovník – Sál Domova Na Zátiší v Rakovníku se ve středu odpoledne zaplnil kresbami známého karikaturisty Milana Kounovského. Ten slavil polokulaté pětapadesáté narozeniny a při té příležitosti uspořádal vernisáž. Výstava, která zahrnuje především karikatury Rakovničanů, přičemž menší část tvoří i karikatury slavných sportovců či politiků, potrvá až do 2. září.

Pohádka z budíku pobavila děti i dospělé

Rakovník – Děti si užívají poslední týdny prázdnin a ty, které zrovna nebyly na dovolené, navštívily se svými rodiči letní scénu V Brance. Uskutečnilo se zde totiž vtipné divadelní představení Teátru Pavla Šmída s názvem Pohádka z budíku, a to hned dvakrát – dopoledne i odpoledne. Hlavní hrdinové Pospícháček a Loudáček se v něm vydali na dobrodružnou cestu za časem, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je. Komunikativní představení s písničkami a milým humorem pobavilo nejen děti, ale i jejich přítomné rodiče.

Milan Kounovský oslaví pětapadesátiny výstavou kreseb

Rakovník – Známý rakovnický karikaturista Milan Kounovský oslaví polokulaté pětapadesáté narozeniny. Při té příležitosti se pro zvané a vystavené 15. srpna od 16:55 v Domově Na Zátiší (vedle Masarykovy obchodní akademie) uskuteční vernisáž výstavy jeho karikatur, chybět nebude občerstvení a hudba.

Děkovská fara se proměnila v obecní úřad

Děkov /FOTOGALERIE/ – V Děkově, jenž se nachází na severozápadní hranici rakovnického okresu, byla slavnostně otevřena fara, která bude od nynějška sloužit jako sídlo obecního úřadu. Ten se sem stěhuje z malého domku u rybníka.

Tomáš Liška s neviditelným světem zpříjemnili čtvrteční večer u muzea

Rakovník – Na nádvoří rakovnického muzea se konal další z cyklu letních večerních koncertů Nokturen, který měl tentokrát mezinárodní návštěvu. Rakovnický rodák Tomáš Liška totiž vystoupil se svým projektem Invisible World, z něhož polovinu kapely tvoří zahraniční hudebníci.

Nedostatek pitné vody trápí hlavně obce bez vodovodu

Rakovnicko – I přes vydatné tropické teploty a dlouhodobé sucho, nemají ve většině případů města a obce na Rakovnicku větší problémy s pitnou vodou. Nedostatek vody je především v těch místech, kde chybí vodovodní sítě.

Za Rakovníkem hořel les. Za hodinu byl uhašen

Rakovník – V posledních extrémně teplých dnech se začínají množit požáry. Několik hodin poté, co bylo uhašeno pole u Lišan, došlo k dalšímu požáru. Tentokrát se jednalo o les za Rakovníkem směrem na Lubnou.

Vysoké teploty se odráží na nižší návštěvnosti památek

Rakovnicko – Velká vedra, která v posledních dnech panují, se negativně podílí nejen na stavu zeleně či vodních toků, ale i na návštěvnosti památek. To nakonec potvrdili i správci všech tří památkových objektů okresu, které spadají pod Národní památkový ústav. Nejmarkantnější je úbytek návštěvníků v Hamousově statku, hůře je na tom i Krakovec, pouze na Křivoklátě pokles není až tak markantní.

OBRAZEM: Na 'Tyršáku' zazněl starý dobrý jazz

Rakovník – Tyršovo koupaliště v Rakovníku se v páteční večer vrátilo do dvacátých a třicátých let. Vystoupily zde totiž dvě kapely, které mají rády jazz a rády ho hrají i svým posluchačům. Domácímu Brass Bandu předskakovala skupina, která přijela až z Holandska, a to The Charlestown Jazzband.

Obrovské sucho má vliv na vodní toky i zeleň

Rakovnicko – Sucha i nadále trápí Českou republiku a ještě nějakou dobu trápit budou. Problém s nedostatkem vody se začíná projevovat na vzhledu měst a obcí, když stromy začínají mít podzimní barvu a tráva je stejně „zlatavá“ jako obilí. Některá města či obce musí připlácet například za údržbu zeleně. Špatně jsou na tom třeba i fotbalové trávníky a vzhledem k absenci srážek klesá hladina vody i ve vodní nádrži Klíčava.

Největší problém nového parkovacího systému? Informovanost

Rakovník – Již třetí den je na Husově náměstí v Rakovníku v provozu nový modernizovaný parkovací systém. Dvě výjezdové závory a parkovací automaty nahradily dosavadní výběrčí budku na Žižkově náměstí, která byla odstraněna před týdnem.

Zdanění církevních restitucí? Populismus, myslí si většina starostů i duchovní

Rakovnicko /ANKETA/ – Církevní restituce byly v posledních letech velmi ožehavým tématem. Řada lidí s nimi nesouhlasila, přesto od roku 2013 došlo k postupnému vyrovnání státu s církvemi, a to bez zdanění a poplatků. Podle návrhu komunistů, který podporuje i hnutí ANO, by však měly být církevní restituce dodatečně zdaněné.

Na Husově náměstí byl spuštěn nový parkovací systém

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ve středu ráno byl na Husově náměstí spuštěn nový modernizovaný parkovací systém. Dvě výjezdové závory a parkovací automaty nahradily dosavadní výběrčí budku na Žižkově náměstí, která byla odstraněna před týdnem.

Kde se v letních vedrech příjemně ochladit? Třeba v Seneckém rybníku

Rakovnicko – Na přelomu července a srpna zasáhla celou Českou republiku velká vedra. Teploty v těchto dnech překračují třicet stupňů, dnes má být dokonce pravděpodobně nejteplejší den v roce. Lidé proto vyrážejí často k řece, rybníku či na koupaliště, tedy na místa, která je zaručeně ochladí. Rakovnický deník tedy zjišťoval, kde se lidé na Rakovnicku nejčastěji koupou a tipy na ochlazení byly opravdu rozmanité.

Vládní návrh na omezení informací stíhání politiků příliš podpory nemá

Střední Čechy – Vláda navrhuje dodatek k návrhu zákona o zpracování osobních údajů, který by měl omezit možnost zveřejňovat informace o probíhajícím vyšetřování politiků či o jejich figurování v některé z kauz. Veřejnost by tak nemohla dostat informace o tom, že soud poslal politika do vazby, nebo že něčí trestní stíhání bylo zastaveno. Novela zatím prošla prvním čtením, do druhého se dostane zřejmě v září.

U Špejcharu opět vystoupil Ivan Hlas

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Už tradičním hostem letních koncertů u kavárny Špejchar je Ivan Hlas se svým Triem. Oblíbený pražský písničkář potěšil několik desítek posluchačů průřezem celé svojí tvorby.

V knihovně se v létě rozhodě nezahálí

Rakovník – Ač by se mohlo zdát, že s koncem školního roku a nástupem prázdnin a dovolených se v dnešní době internetu a sociálních sítí na knihách hromadí prach a pracovnice v knihovnách si mohou trochu odpočinout, v rakovnické knihovně je tomu právě naopak. Po knihách je poptávka i od svátečních čtenářů, kteří si je berou právě na dovolené. A tak mají napilno také zaměstnanci knihovny, kteří se podílí i na údržbových pracích a organizaci letních akcí.

Jedenáctý ročník Coombalu opět přivábil stovky hudebních nadšenců

Lužná – Sedmnáct kapel a stovky nadšených lidí. Počet obyvatel v Lužné se v sobotu téměř zdvojnásobil. Ve fotbalovém areálu se totiž uskutečnil již jedenáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Coombal.

Participativní rozpočet? V Jesenici ho využívají, v Rakovníku zatím ne

Rakovnicko – Participativní, nebo též účastnický rozpočet, kde mohou občasné jednotlivých obcí rozhodovat o využití části rozpočtu, existuje již v řadě měst České republiky. A jaká je situace na Rakovnicku?

Vláda s podporou komunistů rozděluje veřejnost

Rakovník – Hanba, ale i dobrá zpráva. Tak reagují Deníkem oslovení obyvatelé Rakovnicka v souvislosti s novou menšinovou vládou premiéra Andreje Babiše (ANO), která získala v noci ze středy na čtvrtek důvěru Poslanecké sněmovny. Vládní koalici tvoří hnutí ANO a ČSSD, s tichou podporou KSČM. A právě spoluúčast komunistů ve vládě je trnem v oku řady politiků a i občanů.

V Nové síni byla zahájena výstava Mezi mnou a tebou

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V Nové síni pod Vysokou bránou v Rabasově galerii v Rakovníku byla zahájena výstava pod názvem Mezi mnou a tebou – Spolek sochařů České republiky. Sdružení, které má sídlo v Praze, zastupuje autory všech generací, různého vzdělání a pocházejících z rozdílných koutů naší země.

Pospíšilová: Hned první den na filmové škole jsem věděla, že jsem mezi svýma

Lubná /ROZHOVOR/ - Filmy točila už na střední, ale až na filmařské škole ve Zlíně se její vášeň pro filmařinu projevila naplno. Ve filmech jednatřicetileté režisérky a scénáristky Terezy Pospíšilové jsou hlavními hrdiny často outsideři, kteří nezapadají do mainstreamové společnosti.

Povolit pivo cyklistům či vodákům? Názory se liší

Rakovnicko – Červenec bývá vedle srpna nejteplejším měsícem v roce, a tak k němu neodmyslitelně patří zejména vodní turistika a cykloturistika. Po intenzivním pobytu na sluníčku ovšem člověku často vyprahne, a tak vyhledává místa, kde by se mohl občerstvit. Ne vždy to ale končí pouze u nealkoholických nápojů, přestože mají cyklisté i vodáci alkohol zakázaný. A právě tento zákaz je v poslední době stále diskutovanějším tématem. Názory na to, zda povolit například půl promile alkoholu v krvi, se ovšem často liší. Jaký názor mají na tuto novelu zákona majitelé či provozovatelé restaurací v našem regionu?

Úschovny ani hlídaná parkoviště jízdních kol na Rakovnicku nejspíš nevzniknou

Rakovnicko – Sotva odtaje poslední sníh a začnou o sobě dávat vědět sluneční paprsky, vyráží každým rokem na silnice nejen našeho regionu nespočet cyklistů, jejichž počet s příchodem léta ještě stoupá. Cykloturistika je zkrátka stále oblíbenější, na což často reagují také města, která pro cyklisty vytváří lepší podmínky.

Prodejny z vesnic pomalu mizí

Rakovnicko – Prodejny, které byly v malých obcích jedny z mála míst, kde si kromě nákupu nezbytných potravin a dalších doplňků mohli lidé popovídat, pomalu mizí. Některé obce tuto krizi vyřešily prodejnou pojízdnou, v jiných už nemají lidé žádnou možnost nákupu.

Nové Strašecí si zvolilo městského architekta

Nové Strašecí – Nové Strašecí bude mít svého městského architekta. Zařadilo se tak k přibližně stovce měst České republiky, která se rozhodla řídit svůj další územní rozvoj pomocí architektonického odborníka.

Milan Let: Děláme to pro radost a pro lidi, kteří z toho radost mají

Kostelík /ROZHOVOR/ – Hudební festival Skotsko v Kostelíku se každým rokem stává stále žádanějším. A to jak z hlediska příchozích návštěvníků, tak i stále vyššímu počtu kapel, když letos poprvé hrály dva dny za sebou. „Pro mě ale není důležitý počet návštěvníků, jako počet spokojených obličejů,“ říká zakladatel festivalu Milan Let.

Kostelíkem se podesáté rozezněla skotská muzika

Slabec /FOTOGALERIE/ – Jubilejní desátý ročník festivalu Skotsko přilákal do Kostelíka více než tisíc nadšenců této ostrovní země a její kultury. Z původně komorní akce se vyklubal regionální fenomén a tak letos poprvé hrála Kostelíkem skotská muzika dva dny za sebou.

Coombal, Jes-Fest, Cyklování. Červenec je opravdu nabitý

Rakovnicko – Červenec na Rakovnicku je tradičně bohatý na velké akce. Na své si přijdou jak sportovní nadšenci, tak i příznivci různých hudebních žánrů. Po třídenních Husových slavnostech na zřícenině hradu Krakovec, které právě skončily, se hudební nadšenci mohou těšit na multižánrový festival Coombal OPEN AIR, který se koná v sobotu 14. července, a to už pojedenácté. Úvodní ročník se uskutečnil v Petrovicích na hřišti a vystupovaly zde vesměs místní rakovnické kapely. Poté se festival přesunul do lužanského fotbalového areálu, kde až na jednu přestávku funguje doteď. A to velice úspěšně. Kromě rakovnických stálic se v každém ročníku objeví několik českých hvězd a zajímavé kapely budou k vidění i tentokrát.

Josef Fousek zahájil Husovy slavnosti na Krakovci

Krakovec – Pod Políčkem, tedy na louce, která se rozprostírá pod zříceninou hradu Krakovec, byly ve středu zahájeny tradiční Husovy slavnosti. Právě na vrcholně gotické památce Mistr Jan Hus před 603 lety pobýval a z Krakovce se také vydal na svoji poslední pouť – na koncil do Kostnice, kde byl upálen na hranici pro kacířství.

Hasičské vybavení v řadě sborů dosluhuje

Rakovnicko - Letní prázdninové měsíce bývají vždy dobou, kdy hasiči likvidují nejvíce požárů za celý rok. A to až třikrát více, než je dlouhodobý denní průměr. Zdaleka ne všechny sbory v okrese však mají dostatečné vybavení k jejich uhašení, obzvlášť v malých vesnicích, kde se musí spokojit s technikou několik desítek let starou.

Sestavení volební komise je stále složitější. Pomůže navýšení odměn?

Rakovník – Volební komise se skládají stále obtížněji, což bylo znatelné i při podzimních přímých prezidentských volbách. Málokdo chce v dnešní době obětovat volný víkend, a to jak ve městech, tak i na vesnicích. Situaci by mohlo částečně zlepšit navýšení odměn, které plánuje Ministerstvo vnitra na říjnové volby do zastupitelstev obcí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT