VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF ROD

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zbečenské děti potěšily rakovnické seniory

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Děti a učitelky ze Základní školy Zbečno se rozhodly, že udělají dobrý skutek a v rámci projektu „Jsem laskavec 2018“ navštívily v úterý dopoledne Domov Na Zátiší Rakovník, aby místním seniorům rozdávaly radost.

Nejlepší inscenací letošního ročníku Popelky byla hra Hrnečku, vař

Rakovník – Už potřicáté sedmé se Tylovo divadlo v Rakovníku stalo dějištěm přehlídky amatérských divadelních souborů, které rakovnickým divákům předvedly inscenace klasických, i veřejnosti méně známých děl. Popelka 2018 nabídla kromě sedmi amatérských souborů, které do programu celostátní přehlídky postoupily z přehlídek krajských, také tři profesionální hosty.

Spolek vojenských vysloužilců uctil památku padlých vojáků ve Velké válce

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Dnes je tomu přesně sto let, kdy skončila 1. světová válka. Čeští a slovenští vojáci bojovali jak na straně Dohody v legiích, tak především v uniformě rakousko-uherské armády.

Krakovec většinu rekonstrukcí již prodělal, Křivoklát teprve čekají

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Se změnou zimního času, kdy se hodiny vrátily o hodinu zpět, na mnoha památkách skončila turistická sezona. Takovým příkladem je zřícenina hradu Krakovec, kterou návštěvníci mohli naposledy navštívit 28. října. To Křivoklát je naopak otevřen až do posledního dne letošního roku, i když většinou pouze o víkendech. Co se na obou památkách přes letošní rok událo a jaké změny se chystají, Rakovnickému deníku přiblížili oba kasteláni památkových objektů.

Šanovské děti s Inky Rybářovou a Dendy Rybkou oslavily sto let republiky

Šanov /FOTOGALERIE/ - Inka Rybářová, známá svými písničkami a pořady pro děti, zavítala s klaunem Dendy Rybkou do Základní školy a Mateřské školy Šanov, aby spolu s dětmi hudebně-vzdělávacím pořadem oslavili sto let od založení republiky.

Vyroste v Novém Strašecí další supermarket?

Nové Strašecí - V Křivoklátském sídlišti v Novém Strašecí bude v příštích měsících možná panovat čilejší stavební ruch, než se původně předpokládalo.

Novostrašečtí řeší nedostatek parkovacích míst

Nové Strašecí - Jedním z velkých současných problémů, se kterým se potýká řada měst, je nedostatek parkovacích míst. Tento problém řeší i druhé největší město okresu – Nové Strašecí. 

Popelku 2018 odstartovala divadelní hra Hanako

Rakovník - Sedmatřicátý ročník celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla s názvem Popelka právě odstartoval, a to divadelní hrou Hanako v podání Turnovského divadelního studia A. Marek.

Staronovým starostou Nového Strašecí je Karel Filip, místostarostou Jan Bureš

Nové Strašecí – Starostou Nového Strašecí se stal již potřetí Karel Filip z České strany sociálně demokratické, který také získal v komunálních volbách nejvíce hlasů. Místostarostou byl zvolen Jan Bureš z občanského sdružení Město pro rodinu – rodina pro město. Takový je výsledek ustavujícího zasedání novostrašeckých zastupitelů, které trvalo bezmála tři hodiny.    

Wohnout předvedli rakovnických fanouškům novou desku Miss maringotka

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Kvartet českých bohémů z kapely Wohnout zavítal po čtyřech letech do Kulturního centra Rakovník (vloni vystoupili Wohnout v Tylově divadle, a to unplugged), aby svým fanouškům předvedl několik svých veselých písní z nového alba Miss maringotka, které v rámci svého turné Máme na míň také v Rakovníku pokřtil. Samozřejmě nechyběly ani staré fláky z jejich více jak dvacetileté úspěšné kariéry.

Jiří Barsa: Nejdůležitější úkol pro příští čtyři roky je vybudování kanalizace

Nesuchyně – Již od roku 2002 je nepřetržitě starostou Nesuchyně Jiří Barsa, který vyhrál i letošní komunální volby.

OBRAZEM: Halloweenský průvod Rakovníkem měřil několik set metrů

Rakovník – Černokněžníci i čarodějnice, kostlivci, duchové, zombie či čertíci. To je jen malý výčet strašidýlek, které v poslední říjnový podvečer zaplnily rakovnické Husovo náměstí. Fantazie a kreativita dětí i jejich rodičů byly opravdu bezmezné, jak už to koneckonců k Halloweenu, který na toto datum připadá, patří.

OBRAZEM: Šanovští žáci oslavili Halloween

Šanov – Původně anglosaský lidový svátek, který je spjatý s posledním říjnovým dnem, oslavili i žáci ZŠ a MŠ Šanov. Řada z nich byla oděna do strašidelných kostýmů, jak je na Halloween zvykem, a soutěžili v různých netradičních disciplínách, které si pro žáky prvního stupně připravili místní osmáci.

Start do nové sezony se rakovnickým krasobruslařům a krasobruslařkám povedl

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Krasobruslařský oddíl HC Rakovník odstartoval novou závodní sezonu opravdu skvěle. V Novém Jičíně i v Brně se svěřenci a svěřenkyně evropské medailistky Eleny Liashenko předvedli ve výborné formě a získali celkem sedm cenných kovů.

Krakovečtí se musejí vypořádat s uzavírkou mostu i padajícími kameny ze skály

Krakovec – Již dva týdny trápí obyvatele okolí Krakovce uzavírka můstku přes Šípský potok, kvůli které je obec neprůjezdná. Vzhledem k tomu, že v současnosti je uzavřen i most ve Všesulově, musí lidé, směřující z Plzně do Rakovníka, zvolit objížďku přes Velkou Chmelištnou, Jesenici a Senomaty.

Dojatá Palčeková: Nikdy nezapomenu na tu radost, když jsme držely českou vlajku

Rakovník - Výborný měsíc má za sebou rakovnická závodnice a reprezentantka České republiky v aerobiku Žaneta Palčeková. Nejprve se jí povedlo na nedávném republikovém šampionátu s pražským klubem The Queen Club vybojovat stříbro a ještě většího úspěchu dosáhly svěřenkyně Tamary Jiříkové a Barbory Müllerové na mistrovství světa v Holandsku, kde se jim konečně podařilo prolomit prokletí čtvrtých míst a vybojovaly cenný bronz!  

Vznik Československa přijímali v Rakovníku bouřlivě

Rakovník – V neděli tomu bude sto let, kdy byl slavnostně vyhlášen vznik Československé republiky. O jejím vzniku informovalo již zvláštní večerní vydání Národních listů, ve kterém se uvádělo, že národní výbor přejímá správu československého státu a Rakousko-Uhersko přijalo veškeré podmínky amerického prezidenta Woodrowa Wilsona.

Novou síň Rabasovy galerie zaplnily obrazy a keramika Pavla Rajdla

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Zastavení. Tak zní název nové výstavy obrazů, kreseb a keramiky kolínského umělce Pavla Rajdla, která byla v Nové síni Rabasovy galerie Rakovník zahájena tradičně ve čtvrtek odpoledne.

Žáci 2. základní školy Rakovník uspořádali výstavu ke stoletému výročí republiky

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Stoleté výročí od založení Československé republiky s malým předstihem oslavili žáci 2. základní školy Rakovník, a to opravdu stylovou slavnostní vernisáží školní výstavy. 

Hosty Ivy Ptáčkové byli František Novotný a Jindřich Kraus

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V sále Dr. Spalové v Muzeu T. G. Masaryka v Rakovníku se uskutečnilo první letošní setkání Iva a její hosté. Těmi tentokrát byli František Novotný – rozhlasový redaktor, scénárista, publicista, moderátor, básník, písňový textař a Jindřich Kraus, zpěvák, textař a skladatel, jenž je spoluautorem písně „Takový schody do nebe“.

Umělci a grafici z Hollaru zaplnili výstavní síň Rabasovy galerie

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ve čtvrtek odpoledne byla ve výstavní síni a Heroldově sále Rabasovy galerie zahájena výstava „Kde domov můj". Své kresby zde vystavuje několik desítek autorů ze Svazu českých umělců a grafiků Hollar a výstava byla uspořádána ke stému výročí republiky.

Pražský arcibiskup Dominik Duka navštívil Rakovník

Rakovník - Rakovnickou radnici nedávno navštívil pražský arcibiskup Dominik Duka. Důvodem návštěvy bylo posouzení náboženského i administrativního provozu farnosti.

OBRAZEM: V Heroldově síni zazněly příběhy v tónině života

Rakovník – V rámci 15. ročníku Heroldova Rakovníka se v Heroldově síni Rabasovy galerie v Rakovníku konala zábavná talk show s názvem Příběhy v tónině života. V něm vystoupil moderátor a publicista Jiří Vejvoda. A jeho mluvené slovo obohatily skladby v podání klavíristy Karla Košárka. Příchozí návštěvníci se tak mohli dozvědět, jak se dostanou do Carnegie Hall, proč neumí Domingo česky, co řekl Ravel o Boleru, čím jel Pavarotti na Pražský hrad, či zda má hudba větší prostor a dopad v rozhlase nebo v televizi.

Jan Švácha by se funkce místostarosty nebránil

Rakovník – Třináct a půl procenta hlasů získala v komunálních volbách strana Společně pro Rakovník a jen o kousek jí uniklo druhé místo, na kterém skončilo Město pro vás. Tento výsledek jí stačil na zisk tří mandátů, tedy o jeden víc, než v posledních komunálních volbách, což bere lídr strany Jan Švácha jako úspěch.

Petr Svoboda: Hra na partaje mi v Rakovníku připadá zbytečná

Rakovník – Přestože získala nová strana SMĚR Rakovník – Nestraníci v komunálních volbách nejméně hlasů (5,72%) ze všech devíti kandidujících stran v okresním městě, stačilo jí to k zisku mandátu. Do rakovnického zastupitelstva se dostal její lídr Petr Svoboda.

Jan Loder: Pravicové strany mohou být spokojeny

Rakovník – Celkem spokojená s výsledkem komunálních voleb v Rakovníku je Strana svobodných občanů. Svobodní získali devět tisíc hlasů (9,24%) a tento výsledek jim zajistil dva mandáty. Kromě lídra hnutí Jana Lodera se do zastupitelstva dostal ještě Milan Let, který získal vůbec nejvíce hlasů z celé strany.

Nejmladší zastupitel Rakovníka Jan Mudra očekává složitá povolební jednání

Rakovník – Jedna z nových stran okresního města a zároveň strana s nejmladší kandidátkou – Změna pro Rakovník – získala v komunálních volbách 7450 hlasů (7,65 %), což jí vyneslo jeden mandát do rakovnického zastupitelstva. Lídr strany a zároveň nejmladší člen nového zastupitelstva Jan Mudra čekal lepší výsledek.

V Jesenici je podle odhadů volební účast podobná jako před čtyřmi lety

Jesenice – V Jesenici, třetím největším městem okresu, to vypadá, že volební účast bude podobná, jako v předchozích komunálních volbách. V prvním volebním okrsku byla účast dvě hodiny před koncem voleb 35 a půl procenta, dohromady za oba okrsky převýšila 41 procent. Nejstarší voličkou ve městě byla třiadevadesátiletá paní, volit chodilo i hodně mladých.

Komunální jsou u konce. Účast je v řadě rakovnických okrsků pouze třetinová

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Členové volebních komisí v Rakovníku se v druhý den komunálních voleb shodli, že volební účast není nikterak velká. Lidé chodili volit od osmé hodiny ranní a zhruba dvě hodiny před uzavřením volebních místností se účast většinou pohybovala kolem jedné třetiny voličů.

Lidé k urnám chodí. Bude jich více než před čtyřmi lety?

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - První volební den je za námi. Ještě v sobotu do 14 hodin ale můžete ovlivnit svým hlasem složení obecních zastupitelstev. Poté se místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů. Podle volebních komisařů by měly být výsledky známé v sobotu večer, a to kvůli přepočítávání preferenčních hlasů.

Ve volební místnosti v domu dětí a mládeže chyběly jedné voličce květiny

Rakovník - Relativně klid měli v pátek 5. října ve volební komisi v Domu dětí a mládeže v Rakovníku, kde mají na seznamu přes sedm set voličů. „Žádný nával tu není, spíš je to klidnější, než bývá obvyklé. Lidé u nás chodí většinou v sobotu ráno, nebo přijde pár jedinců pět minut před desátou večerní,“ prozradila předsedkyně volební komise Jaroslava Holíková.

V Přílepech je klid. Voliči chodí po skupinkách

Přílepy - Žádný nával nezažívají v chmelařské obci Přílepy. Žije zde necelých dvě stě obyvatel. Na pět míst v obecním zastupitelstvu kandiduje deset lidí, když ani jeden z nich není v žádné politické straně.

OBRAZEM: Komunální volby na Rakovnicku začaly

Rakovnicko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Rakovnický deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

V rakovnickém muzeu byla zahájena výstava fotografií Ladislava Sitenského

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Zanedlouho si připomeneme významné výročí 100 let od založení Československa, o které se výraznou měrou zasloužil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Ve čtvrtek odpoledne byla zahájena výstava fotografií významného fotografa Ladislava Sitenského, který coby mladý student reálného gymnázia zachytil pohřeb a smutnou atmosféru zářijových dnů roku 1937.

Pazdera: Zahrádkáři mají s neobvyklou úrodou trošku starosti

Rakovnicko - Letošní úroda ovoce je lepší než vloni či předloni. Oproti zelenině, která je mnohem náchylnější na sucha a horka, se rakovničtí zahrádkáři potýkají spíše s nadúrodou. To nakonec potvrdil i člen Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Rakovník a učitel Střední zemědělské školy v Rakovníku František Pazdera.

Heroldova kvarteto s Janem Machem vzdali poctu Jiřímu Heroldovi

Rakovník – V neděli vzdali poctu slavnému rakovnickému violistovi Jiřímu Heroldovi hudební soubor Heroldovo kvarteto, které letos slaví 20 let od založení, spolu s klarinetistou Janem Machem. V Heroldově síni Rabasovy galerie v Rakovníku se hrály skladby od Josepfa Haydna, Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta.

OBRAZEM: Na Skrejském hudbobraní se křtila kniha o Fialovém poustevníkovi

Skryje - Skrejské hudbobraní, akce spjatá s příchodem podzimu, se v obci trilobitů stává už pomalu tradicí. A je to poznat i na návštěvnosti, když si ke kostelíku svatého Michaela Archanděla našlo cestu několik stovek návštěvníků, a to i přesto, že se na nedalekém Křivoklátě konalo 24. Křivoklání.

OBRAZEM: Oblíbené Křivoklání začalo. Už po čtyřiadvacáté

Křivoklát - Jeden z nejstarších českých hradů opět okusil středověkou atmosféru. Na nádvoří i v prostorách Křivoklátu totiž začalo tradiční třídenní Křivoklání, a to už po čtyřiadvacáté. A v pátek přálo i počasí.

Žaneta Palčeková zahájila podzimní část sezony na výbornou

Rakovník – Rakovnická úspěšná závodnice v aerobiku Žaneta Palčeková s pražským klubem The Queen Club zahájila podzimní část 1. výkonnostní třídy v aerobiku, a to nejlépe, jak mohla. Dívky v Praze zazářily a získaly první místo.

OBRAZEM: Bratří Klánští vystoupili v Heroldově síni

Rakovník – Heroldovu síň Rabasovy galerie v Rakovníku rozezvučel v rámci Heroldova Rakovníka Pěvecký recitál. Koncert úspěšného barytonisty Daniela Klánského a jeho staršího bratra, rovněž úspěšného klavíristy Lukáše Klánského potěšil několik desítek přítomných posluchačů, když v jejich podání zazněly skladby od Ludwiga van Beethovena, jeho současníka Jana Václava Huga Voříška či našeho nejslavnějšího skladatele Antonína Dvořáka.

V Kounově soutěžilo téměř dvě stě malých hasičů

Kounov /FOTOGALERIE/  – Bez mála dvě stovky malých hasičů se sešlo v sobotu dopoledne na kounovském hřišti za sokolovnou. Konal se zde totiž již čtvrtý ročník Železného hasiče, který přilákal jednotky ze čtrnácti sborů dobrovolných hasičů a dvou krajů.

Rakovnický zimní stadion se zaplnil začínajícími hokejisty

Rakovník - Opět po roce se rakovnický zimní stadion zaplnil začínajícími bruslaři a bruslařkami. Rakovnický hokejový klub zde totiž ve spolupráci s Českým hokejem uspořádal akci v rámci Týdne hokeje.

Okresní zelené stoly jsou připraveny. Může se začít

Rakovnicko - V restauraci U Šéby se uskutečnil losovací aktiv k okresním soutěžím ve stolním tenise, kterých se letos zúčastní v pěti výkonnostních třídách šedesát týmů.

Obrazy "malujícího muzikanta" zaplnily mansardu rakovnického muzea

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ač není rakovnickým rodákem, původem je z Moravy, v královském městě raků prožil většinu svého života a velká část obrazů se dotýkala právě jeho. František Zubalík, který začal kreslit až v pětačtyřiceti letech, zahájil ve čtvrtek odpoledne v mansardě rakovnického muzea výstavu svých obrazů, která potrvá do 14. října.

Prvoligoví šipkaři Rakovníka si poradili s Královým Dvorem

Rakovnicko - Ve druhém kole šipkařských soutěží se o body popraly čtyři týmy z Rakovníka.

Fotograf David Kočí a básník Jaroslav Odehnal vystavují na radnici

Rakovník – Výstavní síň rakovnické na radnici se ve čtvrtek zaplnila fotografiemi, které doplňovaly básně. Byla zde totiž zahájena výstava fotografa Davida Kočího a básníka Jaroslava Odehnala.

V Samsonu bude beseda s pamětníky událostí 21. srpna 1968

Rakovník – Před dvěma týdny jsme si po celé České republice připomněli vpád vojsk zemí Varšavské smlouvy, který se uskutečnil přesně před padesáti lety. Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku pořádá v Galerii Samson Cafeé ve středu 12. září komponovaný program k výstavě Srpen 1968 na Rakovnicku ve fotografii, která je zde k vidění již od června.

V rakovnickém gymnáziu byla zahájena tradiční výstava kaktusů

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Už po pětačtyřicáté se Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku zaplnilo kaktusy a jinými sukulenty. Tradiční výstava, která neodmyslitelně patří k rakovnickému posvícení, začala v pátek dopoledne a potrvá až do neděle 2. září.

Mladý muž řídil i přes zákaz, navíc měl pozitivní test na drogy

Lány - Prvosledová hlídka Policie ČR v obci Lány na místní pozemní komunikaci u rodinného domu v části Nové Dvory zastavila a zkontrolovala vůz Peugeot 206, které řídil osmadvacetiletý muž. Ten na výzvu předložil doklady potřebné k provozu vozidla, občanský a řidičský průkaz ovšem nepředložil.

Rakovník: o post zastupitele usiluje rekordní počet kandidátů

Rakovník – O místo v rakovnickém zastupitelstvu bude usilovat v podzimních komunálních volbách rekordní počet kandidátů. Zvýšil se také počet žen na kandidátních listinách, ovšem ani jedna není lídrem. Nová vedení obcí a měst si zvolíme 5. - 6. října.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT