VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF ROD

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rakovnická výprava přivezla z US Open dvě zlata a stříbro

Rakovník – Letošní minigolfové US Open, které bylo v severokarolínském Hendersonville velmi poznamenané přívalovými dešti a místními záplavami, nebylo pro rakovnickou rodačku Olivii Prokopovou tak příznivé, jako to loňské. Třiadvacetiletá hráčka PGC JM 20 sice opět vyhrála v kategorii žen, v absolutním pořadí ovšem obsadila „až“ jedenáctou pozici.

Derby: Kolešovice vyzvou Kněževes

Rakovnicko – Lvice z Pavlíkova sehrají v sobotu své závěrečné utkání divizní sezony. Již jisté vítězky vyzvou Baník Souš a po zápase následuje dokopná. Nové Strašecí se pokusí prodloužit třízápasovou vítěznou šňůru pod vedením nového kouče Petra Svobody. Zavidovští zase potřebují nutně zvítězit nad Klecany a uchovat si tak naději na záchranu soutěže. V nejnižší krajské soutěži je na programu derby. Poslední Lužná hostí favorizovanou Mšec. Derby se odehraje i o soutěž níž. V 23. kole okresního přeboru totiž hostí Kolešovice nedalekou Kněževes.

Klíma s Pondělíčkem už si v letošním ročníku nezahrají

Rakovnicko – Okresní fotbalová disciplinárka trestala karetní hříšníky pouze z jednoho utkání všech okresních soutěží. Oba fotbalisté hrají za Rudu a červenou kartu vyfasovali v duelu s Jesenicí.

Hrát před zaplněnými tribunami byl velký zážitek, vzpomíná Kriško

Rakovník – Rakovnické derby v krajském přeboru II. třídy mezi Lokomotivou a VK Rakovník B mělo nejen tradiční rivalskou atmosféru, ale i nádech nostalgie. V právě v tomto dvojutkání se totiž s aktivní volejbalovou kariérou loučila jedna z výrazných osobností pod vysokou sítí Michal Kriško, který sám s tímto sportem začínal v sedmnácti letech a navíc k němu v 8. třídě přivedl i svého syna Michala, který se propracoval až do extraligy a reprezentačního dresu.

Žanetě Palčekové dnes začíná boj o evropskou medaili

Rakovník – Úspěšná rakovnická závodnice v aerobiku Žaneta Palčeková dosáhla s pražským týmem The Queen Club dalšího cenného úspěchu. Šikovné dívky se totiž opět po roce probojovaly na evropský i světový šampionát. Ten evropský startuje již dnes v Karlových Varech.

Monika Benešová, která ušla přes 4200 km, přednášela v Pavlíkově

Rakovník – Pacific Crest Trail. Tak zněl název poslední jarní cestovatelské přednášky v Galerii Anderle Pavlíkov a jak potvrdil i sám organizátor cestovatelských večerů Petr Novák, jednalo se o jednu z nejpůsobivějších přednášek v historii.

V Galerii Samson byla zahájena výstava - Co vidělo sluníčko

Rakovník – V Galerii Samson byla zahájena výstava výtvarných prací dětí z MŠ V Lukách v Rakovníku. Tradiční výstavu na konci školního roku připravila učitelka Jana Prošková a nese název - Co vidělo sluníčko.

Vězni z Oráčova pomáhají na Krakovci. Všichni si spolupráci pochvalují

Rakovník – Vrcholně gotická památka – hrad Krakovec - prošla v posledních letech řadou významných změn, tou největší je bezesporu nové experimentální zastřešení. Nejen na jeho výstavbě mají svůj podíl i odsouzení z věznice Oráčov.

Olešná rozdrtila Kolešovice

Rakovnicko - Okresní fotbalové soutěže se blíží ke svému závěru. Olešenští ve 22. kole okresního přeboru rozdrtili Kolešovice na jejich hřišti 9:1, když se na vysoké výhře podíleli hned šesti góly bratři Poláškové.

Jiří Anderle si na pavlíkovském Jazzovém létě zahrál na bicí

Pavlíkov - V sobotu zněl Pavlíkovem jazz. Známý rodák Jiří Anderle byl tak nadšený z úspěchu nedávné výstavy k nedožitým narozeninám Zdeňka Šímy ve své galerii, že se rozhodl uspořádat v ní také Jazzové léto.

OBRAZEM: Dům osvěty patřil rakovnickým boxerům

Rakovník - Rakovnický Dům osvěty po několika měsících patřil opět boxerům. Uskutečnil se zde totiž Galavečer rakovnického boxu, jenž pořádal oddíl TJ TZ, a na kterém se představili domácí boxeři a boxerky všech věkových i váhových kategorií. Vrcholem akce byl pak profesionální zápas mezi Patrikem Bartošem a jeho bratrem Denisem. Bratrský souboj vyhrál zkušenější Patrik, ale i Denis předvedl velmi dobrý výkon. Mezi boxerskými zápasy zpříjemnily chvíli všem přítomným hard rocková kapela Five Sins a rakovnické aerobičky.

Pozemkářky napravily páteční porážku

Gent - Pozemní hokejistky HC 1972 Rakovník se rychle oklepaly ze včerejší dtrtivé porážky. Ve svém druhém vystoupení na evropském poháru zdolaly SG Amsicora ASD 4:1. 

Pozemkářkách vstup nevyšel

Gent /FOTOGALERIE/ - První konfrontace s Evropou nedopadla pro pozemní hokejistky rakovnického HC 1972 dobře. S favoritem turnaje - HC Gantoise, Rakovničanky padly 0:9. 

Pozemní hokejistky dorazily do dějiště evropského poháru

Po dvanáctihodinové jizdě dorazil tým žen rakovnického HC 1972 Rakovník do belgického Gentu. Ubytování mají za sebou a od 14.30 hodin je čekal první trénink.

Fotbalovým klubům vesměs chybí finance

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ – Kluby všech možných sportovních odvětví si často stěžují, že nemají peníze na provoz, údržbu areálu, trenéry a podobně. Finanční problémy řeší i ve sportu číslo jedna – tedy fotbalu. Rakovnický deník provedl sondu čtyřmi nejvýše postavenými fotbalovými kluby na okrese, aby zjistil, jak na tom dané oddíly jsou.

Lány na jaře poprvé padly! Od Lišan dostaly šestku

Rakovnicko - Lídr okresního přeboru - Lány, přišel o svoji stoprocentní jarní bilanci. Ve šlágru kola padl s Lišany 3:6 a souboj o prvneství se zamotává. 

Balík: Pokud předeženu Michala Reichla, koupím basu

Lány – Vynikající střeleckou formu prokazuje v jarní části okresního přeboru lánský kanonýr Miroslav Balík. Autor třinácti branek přestoupil do aktuálně vedoucího týmu soutěže z Tuchlovic v březnu tohoto roku a na jarní jízdě Lánských má zásadní podíl. Naposledy jeho čich na góly poznaly Senomaty, které počastoval pěti fíky.

Andílci získali v Lounech čtyři medaile

Louny - O další čtyři medaile rozšířily svoji bohatou sbírku závodnice z Aerobic clubu Angels, tentokrát na závodech II. a III. výkonnostní třídy v Lounech.

Fotbalová mládež: Lužná poprvé padla

Rakovnické - Okresní fotbalové mládežnické soutěže mají za sebou další kolo. Starší žáci luženské Sparty poprvé padli, Olešná je zničila 5:0.

Den se záchranáři přiblížil dětem práci hasičů, policistů i zdravotníků

Rakovník – Čtyři sta padesát žáků 3. ZŠ v Rakovníku si v rámci projektu Den se záchranáři mohlo ve čtvrtek dopoledne na hřišti na Zátiší vyzkoušet, jak poskytnout první pomoc a jak se zachovat v mimořádných životních situacích. Do projektu byly zapojeny složky Policie ČR, Hasičský záchranný sbor i Záchranná služba Středočeského kraje.

Petr Šmaha měl v Nové síni derniéru

Rakovník - V Nové síni pod Vysokou bránou se uskutečnila Derniéra a zároveň komentovaná prohlídka s autorem Petrem Šmahou, který zde vystavoval své obrazy z období let 2007-2017.

Lubná zvládla šlágr a drží šestibodový náskok

Rakovnicko - Ve šlágru dohrávaného 12. kola III. třídy zdolala vedoucí Lubná i Roztoky a stále drží neporazitelnost. 

V derby byla šťastnější rezerva Tatranu. Vyhrála po penaltách

Rakovnicko – V dalším kole krajské I. B třídy bylo na programu okresní derby, tentokrát se utkala rezerva Tatranu se Mšecí. Vstupy do poločasů se domácím vůbec nepovedly, ale brankami z trestných kopů dokázali utkání dovést do penaltového rozstřelu, ze kterého vyšli vítězně. Rezervě SK Rakovník a Lužné se na hřištích favoritů nedařilo.  

FotbalPark otevřel brány

Pavlíkov - V sobotu 5. května proběhlo slavností otevření nového Fotbalparku v Pavlíkově. Za hezkého počasí netradiční sport přilákal k pětistovce návštěvníků, necelá stovka se aktivně zúčastnila úvodního turnaje.    

Balík řádil v Senomatech

Rakovnicko - Lídr okresního přeboru je na jaře stále stoprocentní. V Senomatech vyhrál 6:2 hlavně díky pěti brankám Balíka a v čele si udržuje sedmibodový náskok. Senomaty dostaly šestku už podruhé v řadě.

Tvarůžek: Pokud seženeme sponzory, extraliga bude

Rakovník – Pouze jediný duel play out hokejbalové extraligy rozhodl o tom, že rakovničtí hokejbalisté zachrání nejvyšší soutěž i pro příští rok. Do baráže poputuje pražské KOVO, které porazili Ráčci jednoznačně 5:1. Hokejbalista Martin Tvarůžek hodnotí sezonu celkem kladně, i když bodový progres není až tak veliký. Zda se v Rakovníku bude hrát extraliga i v další sezoně ale jasné není. Záležet bude na financích.

Do Rakovníka opět dorazí kulturisté

Rakovník – V sobotu 5. května od 9 hodin se v rakovnickém kulturním centru uskuteční již třetí ročník kulturistické soutěže – FFF Cup a Mistrovství České republiky ve fitness. Největší akci tohoto druhu na Rakovnicku pořádá Fun family fitness v čele s hlavní pořadatelkou Lucií Horníkovou.

Hudebník Jaroslav Samson Lenk zpříjemnil odpoledne všem generacím v Rakovníku

Rakovník – Odpoledne pro všechny generace. Tak zněl název akce konané ve středu v Domově Na Zátiší Rakovník a týkala se opravdu všech. Starší generace se kochala písněmi známého folkového a trampského zpěváka Jaroslava Samsona Lenka. Mladší si zase mohli zkusit cvrnkání kuliček na speciálním stole, nebo se vyřádit na skákacím hradě.

Chovanová byla přes prohru z boxerské premiéry nadšená

Brandýs – V Brandýsu na Labem se konalo další oblastní kolo v boxu a nechyběl zde ani rakovnický oddíl boxu TJ TZ. Trenéři Radek Červený s Jiřím Kapounem měli v plánu vyslat do boje Anetu a Terezu Bařtipánovy, Slávka Chovana a Sáru Chovanovou, nakonec ale do ringu nastoupila jen poslední jmenovaná.

Slabce se dočkaly druhého vítězství. Šnídl řádil proti Kroučové

Rakovnicko – V dohrávaném prvomájovém kole nejvyšší okresní fotbalové soutěže překvapily Slabce, které porazily Rynholec 1:0 a na Kroučovou ztrácí pouze bod. Předposlední tým tabulky padl v Městečku 2:9, když se na jeho zkáze podílel hned šesti brankami kanonýr Ohnivců Petr Šnídl.

Maniaci si poradili s lídrem

Rakovník – Ve 28. kole 1. ligy šipek se utkaly týmy z horní poloviny tabulky, čtvrtí Maniac Darts Rakovník hostili Šemík Neumětely, lídra soutěže. Z těsné výhry 10:8 se nakonec překvapivě radovali domácí.

Lubná málem poprvé ztratila

Rakovnicko - Až jedenáct minut před koncem rozhodl lídr okresních přeboru z Lánů o výhře nad Kolešovicemi. Obě branky vítězů vstřelil Michal Reichl. Proti jasnému lídrovi tabulky třetí třídy z Lubné se neohroženě postavila doma Sýkořice. Ještě v 73. minutě držela remízu 1:1, pak ale inkasovala z pokutového kopu.

Andílci zářili v Petřinách

Rakovník /FOTOGALERIE/ – I druhé závody II. a III. výkonnostní třídy na pražských Petřinách se závodnicím Aerobic clubu Angels Rakovník velmi povedly.

Ráčci smetli KOVO a zachránili extraligu!

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Extraliga je zachráněna! Hokejbalisté rakovnického HBC zvládli hned svůj první play outový duel s pražským KOVEM, které smetli na domácím stadionu 5:1. Jelikož mají na svého sobotního soupeře již dvanáctibodový náskok je jasné, že Pražané poputují do baráže.

Lokomotiva bojuje o prvenství

Rakovník – V neděli ve stochovské hale vyvrcholí souboj o prvenství v Pražské a středočeské soutěži mužů. Rakovnická Lokomotiva, již jistý postupující do přeboru, se utká s Ressler boys a hlavně se třetím týmem tabulky – Dynamis. Pokud oba duel zvládne, získá i titul, neboť na kladenský AIK má před závěrečným dvojkolem dvoubodový náskok.  

Ráčci bojují o záchranu. Čeká je KOVO

Rakovník – Hokejbalistům rakovnického HBC právě skončila základní část nejvyšší soutěže a již v sobotu je čeká první a možná také poslední duel play out, od 11 hodin hostí pražské KOVO. Pokud zvítězí, bude to jejich poslední duel letošního ročníku.

Jarní část antukové sezony startuje již v sobotu

Rakovník – Už v sobotu odstartuje jarní část nejnižších krajských volejbalových soutěží, ve kterých má rakovnický okres celkem čtyři zástupce. Dva se poperou o celkové prvenství.

Na SK se odehraje mezistátní utkání v pozemním hokeji

Rakovnicko – O víkendu se hrají další fotbalové zápasy na Rakovnicku. Hokejbalisté se možná naposledy v letošní sezony představí před domácími fanoušky, v rámci play out hostí pražské Kovo. Na SK se rovněž odehrají v sobotu i v neděli mezistátní utkání mužů v pozemním hokeji mezi Českou republikou a Slovenskem. Florbalistům rakovnické Lokomotivy vrcholí souboj o titul, na Stochově se střetnou s třetími Dynamis a Ressler boys.

Starší dorostenci SK udolali Petřín, mladší těsně padli

Starší dorostenci SK Rakovník dosáhli první jarní výhry na domácím hřišti, když zdolali béčko Petřínu Plzeň 3:1. 

Do rakovnické knihovny zavítal i Dlouhý Janek z pohádky Ať žijí duchové!

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Hajný je lesa pán, Žampiony, Skřítkové tesaři nebo Pramen zdraví z Posázaví. Tyto, ale i další písně z dnes již kultovní filmového pohádky Ať žijí duchové! zazněly ve vestibulu Městské knihovny v Rakovníku v podání dětí ze SŠ, ZŠ a MŠ Rakovník v rámci projektu Minulost ožívá na Krakovci aneb Ať žijí duchové! Jeho hlavním cílem je zvýšení informovanosti žáků o unikátní historické památce – Hradu Krakovci, kde se slavný film natáčel.

Luženští šokovali rezervu Hostouně

Rakovnicko – Už se zdálo, že bodový zisk je pro luženského nováčka v nejnižší krajské fotbalové soutěži zakletý. Šestnáct duelů se marně pokoušel, často mu chyběl jen malý krůček. Zisk tří bodů měl být pro třetí rezervu Hostouně jasnou povinností, ale Luženští svého soka dokonale zaskočili a slaví ubojovanou výhru 3:2. Tříbodového vítězství dosáhlo také béčko Tatranu, které porazilo 4:2 Braškov. Béčko SK padlo v předposledních Zlonicích, Mšec v Jedomělicích.

Korčákův hattrick zajistil Zavidovu výhru nad Kosoří

Zavidov – Zavidovští fotbalisté zvládli záchranářský A třídní souboj s Kosoří, kterou zdolali 4:1, přestože ještě půl hodiny před koncem prohrávali. Na důležité výhře měl zásadní podíl domácí kanonýr Korčák, který během čtvrt hodinky zkompletoval hattrick.

Ráčci na hřišti mistra ostudu neudělali

Praha – V závěrečném duelu základní části hokejbalové extraligy odjeli rakovnického hokejbalisté bez osmi hráčů na hřiště suverénního lídra – pražského Kert Parku, kde vloni schytali dvanácti brankový příděl. Vzhledem k absencím se Ráčci obávali podobného debaklu, avšak nebýt třech slepených gólu ve třetí části, mohli pomýšlet i na překvapivé body.

Výborně! Rakovnické pozemní hokejistky v extraligovém šlágru zničily Slavii

Rakovník - Extraligový šlágr prvního s druhým měl nakonec jednoznačné vítězky. Pozemní hokejistky rakovnického HC 1972 rozstřílely pražskou Slavii 6:2, když první dějství vyhrály 2:0 a potvrdily tak vynikající jarní formu.

SK Rakovník doma poprvé nebodoval

Rakovník – Deset duelů po základní hrací době nepoznal nováček divize A – SK Rakovník hořkost porážky. Výhru si doposud odvezly jen suverénní Karlovy Vary, a to až po penaltách. Tentokrát ovšem svěřenci Libora Šímy poprvé narazili a nestačilo jim ani poločasové vedení. Tým z Berounska totiž díky povedenému závěru duel otočil a vrátil Rakovnickým podzimní porážku.

Komplikace. Novostrašečtí uhráli s Poříčím jen bod

Nové Strašecí – Duel o pomyslných šest bodů Novostrašeckým moc nevyšel. S Poříčany, které stejně jako oni bojují o záchranu krajského přeboru uhráli pouze bod za prohru po penaltovém rozstřelu. Moc potěšitelná není ani karetní bilance. Svěřenci Miroslava Procházky vyfasovali osm žlutých, podobně jako před týdnem ve Lhotě.

Lubná zvládla šlágr a jde do trháku

Rakovnicko - Lišanští si v 18. kole nejvyšší okresní fotbalové soutěže s chutí zastříleli. Předposlední Kroučovou zničili 9:0 a pomalu stoupají tabulkou. Šlágr okresního přeboru mezi domácí Kněževsí a Jesenicí skončil po základní hrací době nerozhodně 2:2. Bonusový bod brali domácí. Ani druhé Pustověty nezastavily lídra III. třídy – Lubnou. Domácí Baník zvítězil 4:1 díky hattricku Pokorného a jeho náskok vzrostl na šest bodů. 

Koutenský: Výhra nám spadla z nebes

Rakovník- Výsledkově a doposud i herně vydařené jaro prožívá rakovnický Tatran, který po zpackaném podzimu vstává z mrtvých. Svůj vzestup potvrdil i ve 22. divizním kole proti Lounům, které udolal 1:0, ovšem, jak si uvědomuje i tatranský kormidelník Pavel Koutenský, výkon jeho svěřenců tentokrát nebyl zdaleka ideální.

Přípravka SKP Rakovník je nadále stoprocentní

Rakovnicko - Mládežnické fotbalové soutěže mají za sebou další kolo. Na prvních místech nadále zůstávají SK Rakovník B a rakovnický SKP.

Starší žáci rakovnické Lokomotivy mají po sezoně

Rakovník - Poslední tři duely sezony odehráli starší žáci Lokomotivy Rakovník. 

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT