VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF ROD

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V knihovně se v létě rozhodě nezahálí

Rakovník – Ač by se mohlo zdát, že s koncem školního roku a nástupem prázdnin a dovolených se v dnešní době internetu a sociálních sítí na knihách hromadí prach a pracovnice v knihovnách si mohou trochu odpočinout, v rakovnické knihovně je tomu právě naopak. Po knihách je poptávka i od svátečních čtenářů, kteří si je berou právě na dovolené. A tak mají napilno také zaměstnanci knihovny, kteří se podílí i na údržbových pracích a organizaci letních akcí.

Jedenáctý ročník Coombalu opět přivábil stovky hudebních nadšenců

Lužná – Sedmnáct kapel a stovky nadšených lidí. Počet obyvatel v Lužné se v sobotu téměř zdvojnásobil. Ve fotbalovém areálu se totiž uskutečnil již jedenáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Coombal.

Participativní rozpočet? V Jesenici ho využívají, v Rakovníku zatím ne

Rakovnicko – Participativní, nebo též účastnický rozpočet, kde mohou občasné jednotlivých obcí rozhodovat o využití části rozpočtu, existuje již v řadě měst České republiky. A jaká je situace na Rakovnicku?

Vláda s podporou komunistů rozděluje veřejnost

Rakovník – Hanba, ale i dobrá zpráva. Tak reagují Deníkem oslovení obyvatelé Rakovnicka v souvislosti s novou menšinovou vládou premiéra Andreje Babiše (ANO), která získala v noci ze středy na čtvrtek důvěru Poslanecké sněmovny. Vládní koalici tvoří hnutí ANO a ČSSD, s tichou podporou KSČM. A právě spoluúčast komunistů ve vládě je trnem v oku řady politiků a i občanů.

V Nové síni byla zahájena výstava Mezi mnou a tebou

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V Nové síni pod Vysokou bránou v Rabasově galerii v Rakovníku byla zahájena výstava pod názvem Mezi mnou a tebou – Spolek sochařů České republiky. Sdružení, které má sídlo v Praze, zastupuje autory všech generací, různého vzdělání a pocházejících z rozdílných koutů naší země.

Pospíšilová: Hned první den na filmové škole jsem věděla, že jsem mezi svýma

Lubná /ROZHOVOR/ - Filmy točila už na střední, ale až na filmařské škole ve Zlíně se její vášeň pro filmařinu projevila naplno. Ve filmech jednatřicetileté režisérky a scénáristky Terezy Pospíšilové jsou hlavními hrdiny často outsideři, kteří nezapadají do mainstreamové společnosti.

Povolit pivo cyklistům či vodákům? Názory se liší

Rakovnicko – Červenec bývá vedle srpna nejteplejším měsícem v roce, a tak k němu neodmyslitelně patří zejména vodní turistika a cykloturistika. Po intenzivním pobytu na sluníčku ovšem člověku často vyprahne, a tak vyhledává místa, kde by se mohl občerstvit. Ne vždy to ale končí pouze u nealkoholických nápojů, přestože mají cyklisté i vodáci alkohol zakázaný. A právě tento zákaz je v poslední době stále diskutovanějším tématem. Názory na to, zda povolit například půl promile alkoholu v krvi, se ovšem často liší. Jaký názor mají na tuto novelu zákona majitelé či provozovatelé restaurací v našem regionu?

Úschovny ani hlídaná parkoviště jízdních kol na Rakovnicku nejspíš nevzniknou

Rakovnicko – Sotva odtaje poslední sníh a začnou o sobě dávat vědět sluneční paprsky, vyráží každým rokem na silnice nejen našeho regionu nespočet cyklistů, jejichž počet s příchodem léta ještě stoupá. Cykloturistika je zkrátka stále oblíbenější, na což často reagují také města, která pro cyklisty vytváří lepší podmínky.

Prodejny z vesnic pomalu mizí

Rakovnicko – Prodejny, které byly v malých obcích jedny z mála míst, kde si kromě nákupu nezbytných potravin a dalších doplňků mohli lidé popovídat, pomalu mizí. Některé obce tuto krizi vyřešily prodejnou pojízdnou, v jiných už nemají lidé žádnou možnost nákupu.

Nové Strašecí si zvolilo městského architekta

Nové Strašecí – Nové Strašecí bude mít svého městského architekta. Zařadilo se tak k přibližně stovce měst České republiky, která se rozhodla řídit svůj další územní rozvoj pomocí architektonického odborníka.

Milan Let: Děláme to pro radost a pro lidi, kteří z toho radost mají

Kostelík /ROZHOVOR/ – Hudební festival Skotsko v Kostelíku se každým rokem stává stále žádanějším. A to jak z hlediska příchozích návštěvníků, tak i stále vyššímu počtu kapel, když letos poprvé hrály dva dny za sebou. „Pro mě ale není důležitý počet návštěvníků, jako počet spokojených obličejů,“ říká zakladatel festivalu Milan Let.

Kostelíkem se podesáté rozezněla skotská muzika

Slabec /FOTOGALERIE/ – Jubilejní desátý ročník festivalu Skotsko přilákal do Kostelíka více než tisíc nadšenců této ostrovní země a její kultury. Z původně komorní akce se vyklubal regionální fenomén a tak letos poprvé hrála Kostelíkem skotská muzika dva dny za sebou.

Coombal, Jes-Fest, Cyklování. Červenec je opravdu nabitý

Rakovnicko – Červenec na Rakovnicku je tradičně bohatý na velké akce. Na své si přijdou jak sportovní nadšenci, tak i příznivci různých hudebních žánrů. Po třídenních Husových slavnostech na zřícenině hradu Krakovec, které právě skončily, se hudební nadšenci mohou těšit na multižánrový festival Coombal OPEN AIR, který se koná v sobotu 14. července, a to už pojedenácté. Úvodní ročník se uskutečnil v Petrovicích na hřišti a vystupovaly zde vesměs místní rakovnické kapely. Poté se festival přesunul do lužanského fotbalového areálu, kde až na jednu přestávku funguje doteď. A to velice úspěšně. Kromě rakovnických stálic se v každém ročníku objeví několik českých hvězd a zajímavé kapely budou k vidění i tentokrát.

Josef Fousek zahájil Husovy slavnosti na Krakovci

Krakovec – Pod Políčkem, tedy na louce, která se rozprostírá pod zříceninou hradu Krakovec, byly ve středu zahájeny tradiční Husovy slavnosti. Právě na vrcholně gotické památce Mistr Jan Hus před 603 lety pobýval a z Krakovce se také vydal na svoji poslední pouť – na koncil do Kostnice, kde byl upálen na hranici pro kacířství.

Hasičské vybavení v řadě sborů dosluhuje

Rakovnicko - Letní prázdninové měsíce bývají vždy dobou, kdy hasiči likvidují nejvíce požárů za celý rok. A to až třikrát více, než je dlouhodobý denní průměr. Zdaleka ne všechny sbory v okrese však mají dostatečné vybavení k jejich uhašení, obzvlášť v malých vesnicích, kde se musí spokojit s technikou několik desítek let starou.

Sestavení volební komise je stále složitější. Pomůže navýšení odměn?

Rakovník – Volební komise se skládají stále obtížněji, což bylo znatelné i při podzimních přímých prezidentských volbách. Málokdo chce v dnešní době obětovat volný víkend, a to jak ve městech, tak i na vesnicích. Situaci by mohlo částečně zlepšit navýšení odměn, které plánuje Ministerstvo vnitra na říjnové volby do zastupitelstev obcí.

Žáci Integrované střední školy zvládli závěrečné zkoušky velmi dobře

Rakovník – Školní rok 2017/2018 skončil před několika dny a žáci i studenti si začínají užívat letní prázdninové dny. Na Integrované střední kole Rakovník zakončili své studium žáci tříletých učňovských oborů, a to velmi úspěšně.

Cyklo-běh proti drogám měl zastávku i v Rakovníku

Rakovník – Účastníci největší protidrogové kampaně spojené se sportem, kteří projíždí čtyřiceti městy České republiky, se dnes zastavili také v Rakovníku na Husově náměstí. Šestnáctý ročník Cyklo-běhu, jenž organizuje občanské hnutí Řekni ne drogám – řekni ano životu, informuje děti o problematice drog a jejím řešení. Zároveň je městům prezentován Hubbardům detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog.

Rakovník bude dějištěm Final Four! Vyjde alespoň jeden útok na titul?

Rakovník – Vrchol pozemkářské sezony je tu! Rakovnické pozemní hokejisty i hokejistky čekají již zítra souboje o venkovní extraligový titul, na který čekají už pěknou řádku let. Muži dokonce více než dvacet, ale úlohu budou mít podstatně těžší, neboť do play off postoupili až ze čtvrté příčky a hned v semifinále je čeká favorit favoritů – pražská Slavia. To rakovnické ženy jdou do Final Four z pozice lídra základní části. Skvělou zprávou pro všechny fanoušky rakovnického HC 1972 je, že celé Final Four se odehraje na Městském stadionu v Rakovníku!

Starší dorostenci SK zakončili divizi porážkou

Rakovník – V závěrečném kole divizní sezony starší dorostenci SK Rakovník podlehli šestým Sedlčanům 1:3.

V Rakovníku se uskutečnil další ročník T-Mobile Olympijského běhu

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ve středu v podvečer vyběhlo v jeden okamžik ve více než osmdesáti městech naší země několik desítek tisíc běžců, neboť právě na tento den připadl další ročník T-Mobile Olympijského běhu – největší běžecké události v České republice. A pozadu nezůstaly ani Rakovník a Nové Strašecí.

Rakovnické pozemní hokejistky jdou do Final Four z první příčky

Rakovník – Rakovnické pozemní hokejistky prošly letošní základní částí extraligy jako nůž máslem a z prvního místa si už teď zajistily opět účast v evropském poháru. Míří ale ještě výše, v roce 2008 získaly český titul ještě pod trenérem Radkem Ostašem, bratrem současného kouče Josefa a stejný cíl mají i v letošním Final Four 2018, které se navíc koná v Rakovníku.

Lány se loučily porážkou, Slabce vítězstvím

Rakovnicko – Poslední kolo okresního přeboru již nic zásadního v konečné tabulce nezměnilo. Přestože lídr soutěže nezvládl derby s Rynholcem a Slabce se těší z druhého vítězství v sezóně nad Kroučovou. Páteční předehrávka v Zavidově přinesla mnoho brankových příležitostí, nakonec ale všechny body putují do Městečka. Karel Lavička svým hattrickem zajistil Kolešovickým bod z Traverza Arény. Remízou skončilo i utkání Jesenice – Olešná. Lišany výhrou stvrdily třetí příčku, když otočily utkání proti Beranům.

Závěrečné derby v I. B třídě bylo jasně v režii rezervy Tatranu

Rakovnicko – V posledním kole I. B třídy bylo na programu okresní derby tatranské rezervy se sestupující Lužnou. Padající celek domácím situaci zjednodušil, když se zbytečně nechal vyloučit Drenko. Vylučovalo se také ve Mšeci, přes dvoubrankové manko domácí dokázali utkání dovést do penaltového rozstřelu. Rezerva SK doplatila na produktivitu na hřišti o záchranu bojujících Klobuk.

Pětiletku nezavrší. Zavidovští padli v Hřebči a sestupují z I. A třídy

Hřebeč – Podobně jako Tatran v divizi také Zavidov v I. A třídě bojoval o záchranu soutěže do posledního kola. Navíc na půdě lídra ze Hřebče, který si chtěl vedoucí pozici před dotírajícím rivalem z Libušína za každou cenu udržet. Ač Zavidovští bojovali jako lvi, na body nakonec nedosáhli. A jelikož Mníšek uhrál potřebné dva body ve Vestci, nebude mít rakovnický okres v soutěži v příštím ročníku po šesti letech jediného zástupce.

Postupující Lány se s přeborem rozloučily porážkou v derby

Rakovnicko - Před posledním kolem nejvyšší okresní fotbalové soutěže už bylo o všem podstatném rozhodnuto, někdo hrál tedy pouze o čest, jiný o lepší umístění. V souboji o páté místo sice Jesenice zdolala Olešnou, ale až po penaltách, což jí k posunu směrem vzhůru nestačilo. Poslední Slabce sice zdolaly předposlední Kroučovou, přesto po roce putují zpět do III. třídy. Postupující Lány se s okresním přeborem rozloučily prohrou v derby s Rynholcem.

Rakovnický Tatran čeká bitva o záchranu divize. Pomůžou mu Ostrá a Meteor?

Rakovník – Dramatický souboj o záchranu divizní skupiny B vyvrcholí v sobotu třemi ostře sledovanými duely. Nejhorší pozici z trojice namočených, z nichž jeden dostane Černého Petra a poputuje do krajského přeboru, má rakovnický Tatran, který si situaci výrazně zkomplikoval před čtyřmi dny v zápase jara v České Lípě, kde nezachytil začátek a pak už jen marně dobýval Chadrabovu branku.

Děti z Mateřské školy Vinohrady vystavují výrobky z keramiky

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Keramický kroužek Mateřské školy Vinohrady uspořádal za pomoci Města Rakovník výstavu z keramiky. Ta se ve školce uskutečnila vůbec poprvé a zájemci si mohou prohlídnout výrobky dětí až do úterý.

Lány slaví postup do I. B třídy. Kroučovou rozstřílely v poslední půlhodině

Lány - Fotbalisté Lánů zvládli úterní dohrávku 25. kola okresního přeboru s Kroučovou, kterou porazili 6:2 a s předstihem jednoho kola slaví okresní titul i postup do I. B třídy.

Andílci v Praze zakončili úspěšnou sezonu

Rakovník – Většina závodnic z Aerobic clubu Angels Rakovník zakončila jarní část sezony na závodech v Mladé Boleslavi a Kralupech, několik z nich si sezonu o týden prodloužilo.

Rakovnická Lokomotiva na zlato nedosáhla

Rakovník – Do finálové části krajského přeboru II. třídy postupovala rakovnický Lokomotiva jako suverénní lídr skupiny C a tak měla ambice i na celkové prvenství. První turnaj nejlepší šestice týmů ze tří skupin se jí však nepovedl, skončila až čtvrtá a přestože druhý turnaj v domácím prostředí ovládla, na víc, než na druhé místo rakovničtí volejbalisté nedosáhli.

Na pozemkáře čeká v play off asi Slavia

Plzeň – Jedno kolo před koncem základní části extraligy v pozemním hokeji si muži rakovnického HC 1972 zajistili postup do závěrečného play off o titul, které se uskuteční v Rakovníku. V semifinále se svěřenci Pavla Hraby nejspíše utkají s úřadujícím mistrem a úspěšným celkem v evropských pohárech – Slavií Praha.

Rugbisté nevyhráli ani v závěru jara

Rakovník – Ani poslední jarní kolo I. ligy rakovnickým rugbistům výsledkově příliš nevyšlo. S RK Petrovice padli 34:39 a za šest jarních duelů se výhry nedočkali. Za prohru o méně něž sedm bodů získali alespoň dva body do prvoligové tabulky. 

Evropští básníci předčítali na Krakovci

Krakovec /FOTOGALERIE/ - V sobotním odpoledni ožil hrad Krakovec poezií. Sešli se zde totiž evropští básníci v rámci festivalu Stranou - evropští básníci naživo, který se letos konal pojedenácté.

Korunovaci okresního krále zmařil déšť

Rakovnicko - Lány už mohly být kolo před koncem nejvyšší okresní soutěže korunovány za okresního krále, nad Kroučovou vedly již o dvě branky, ale duel byl předčasně ukončen kvůli silnému dešti.

Tatran už nemá záchranu ve svých rukách

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V předposledním kole divize B zajížděli fotbalisté Tatranu Rakovník do České Lípy, kde je čekalo nejdůležitější utkání sezóny. Hosty však zklamala produktivita. O udržení v soutěži tedy rozhodnou zápasy posledního kola České Lípy a Loun.

Andílkům to cinkalo i v Boleslavi a v Kralupech. Celkem desetkrát!

Mladá Boleslav – Na závodech II. a III. výkonnostní třídy v Mladé Boleslavi opět prokázaly svoje výborné schopnosti aerobičky z klubu Angels Rakovník, když si na krk pověsily šest medailí.

OBRAZEM: Scream Inc. - oficiální revival Metallicy, rozbouřil rakovnické KCčko

Rakovník - V sále rakovnického kulturního centra bylo pořádně rušno. Do „rakovnické lucerny“ totiž zavítal až z Kyjeva oficiální revival Metallicy – Scream Inc. v rámci svého jarního turné. 

Dny otevřených dveří rakovnického archivu návštěvníky zaujaly

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní den archivů, kdy je veřejnosti na celém světě připomínán význam a důležitost archivů pro společnost, se sice slaví až 9. června. Rakovnický okresní archiv, který se, podobně jako další instituce, připojil k myšlence přiblížit veřejnosti svoji činnost, pořádal dny otevřených dveří již 7. a 8. června, a to už podeváté. A setkaly se s velkým zájmem.

Rakovničtí pozemkáři tvrdě bojují o play off, ženské kolegyně o první místo

Rakovník – Extraligový duel pozemních hokejistů s pražskými Bohemians přines dramatický průběh se spravedlivou dělbou bodů, která znamená, že muži HC 1972 Rakovník jsou stále na čtvrtém, postupovém do závěrečného play off. Rakovnické ženy dále suverénně kráčejí domácí extraligou a první místo v základní části bezpečně potvrdily i proti hradecké Slavii.

B třída: Závěrečné derby nabídlo dělbu bodů

Rakovnicko – Nejnižší krajská soutěž se blíží ke svému závěru. Rezerva SK Rakovník ztratila bod v poslední minutě v derby ve Mšeci. Tatran potvrdil roli favorita s Klobuky. Lužná ve Vraném držela nadějný poločasový výsledek, ale nakonec podlehla vysoko 2:8.

Volejbalistkám se moc nedařilo

Rakovnicko – Předposlední dvojkolo nejnižší krajské volejbalové soutěže rakovnickým a novostrašeckým ženám moc nevyšlo.

Okresní přebor nabízí drama až do konce

Rakovnicko – Souboj o okresního krále se pořádně zdramatizoval. Dosavadní lídr nejvyšší okresní soutěže – Lány, totiž nečekaně prohrál v Zavidově a jeho náskok na druhou Kněževes, která zničila nováčka z Rynholce, se ztenčil na dva body.

Souboj o okresní titul se dramatizuje! Lídr z Lánů nečekaně padl v Zavidově

Rakovnicko - Souboj o prvenství v nejvyšší okresní soutěži se pořádně zdramatizoval. Vedoucí Lány totiž nečekaně padly na půdě rezervy Zavidova a jejich náskok na druhou Kněževes se ztenčil na pouhý bod. Nutno podotknout, že mají jeden zápas k dobru. Do konce soutěže zbývají dvě kola.

Čtvrtý ročník SWR Battle nadchnul rakovnické diváky

Rakovník - S výstavbou zázemí pro street workout v rakovnických Čermákových sadech získává tento druh sportování na větší a větší oblibě, což potvrdil i jeden z hlavních organizátorů čtvrtého ročníku SWR Battle David Pavlák: "V našem oddíle Street workout Rakovník je nás třicet, kteří se tomu intenzivně věnujeme, jsou i další desítky zájemců, takže pravidelně cvičí a trénuje tak sedmdesát lidí."

Páté místo je krásné, je spokojená Žaneta Palčeková

Rakovník – Ani tentokrát to na medaili nevyšlo. Rakovnická závodnice v aerobiku Žaneta Palčeková, která se svým týmem z pražského The Queen club zatím vozila z evropských šampionátů „bramborová umístění, skončila v Karlových Varech tentokrát na pátém místě.

'Míček' oslavil padesátku osmou nulou v sezoně

Rakovník – Ve 28. kole divize B hostili o záchranu bojující fotbalisté Tatranu Rakovník Úvaly, které se drží ve středu tabulky. Veledůležitý souboj svěřenci Pavla Koutenského zvládli, zvítězili 3:0 a na Českou Lípu drží dvě kola před koncem dvoubodový náskok.

Bitva streetworkouterů vypukne již zítra!

Rakovník – Na workoutovém hřišti v rakovnickém parku se uskuteční již čtvrté ročník soutěže SWR Battle, kterou pořádá místní Street Workout Rakovník. Akce vypukne zítra od 9 hodin a rozhodně se bude na co dívat.

Pavlíkovské Lvice slavily konec sezony. Bártová se loučila

Pavlíkov – V posledním utkání sezóny divize žen přivítaly Lvice z Pavlíkova rivalky ze Souše, které se v polovině soutěže spojily s fotbalistkami z Ervěnic. Přestože o titulu bylo již před zápasem rozhodnuto, domácí hráčky chtěly své postavení potvrdit.

Malý princ v podání tanečního souboru ze ZUŠ slavil úspěch

Rakovník – Kdo by neznal slavné dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho - Malý princ – metaforický příběh o lásce, odpovědnosti, přístupu k životu a o mezilidských vztazích. V sále Tylova divadla v Rakovníku se uskutečnilo závěrečné vystoupení tanečního oboru Základní umělecké školy Rakovník právě na téma klasického pohádkového příběhu a u zaplněného sálu se setkalo s velkým úspěchem.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT