VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA KODĚROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přes 120 let starý místopis odhaluje dějiny Slabecka

Slabecko - Konec roku vybízí kromě oslav také k ohlédnutí do let minulých. Jedno takové zajímavé srovnání přinesl bývalý slabecký starosta Filip Celba, když sepsal své poznatky o Slabecku, které objevil ve více než sto dvacet let starém místopisu.

Čas nových začátků, bilance i zábavy

Rakovnicko - Příchod nového roku je dobou nových začátků i návratu k tradicím. V menších či větších obcích se proto v tuto dobu schvalují nové rozpočty a bilancuje se na schůzích. Zároveň se však, někdy dokonce ve stejných prostorách, chystají obecní plesy a silvestrovské zábavy.

Vyrazte na ples do Slabec

Slabce – Plesová sezona se nezadržitelně blíží. I letos si ji můžete užít v Kulturním domě Slabce, kde se budou od ledna až do konce března konat plesy sportovní, myslivecké, i maškarní.

KRÁTCE: Ročně nakoupí knihy za deset tisíc korun

Rakovnicko - Přečtěte si krátké zprávy!

O nejlepším obchodu roku rozhodnou v soutěži

Nové Strašecí – Jaký obchod v Novém Strašecí má nejpřívětivější obsluhu, nejlepší výběr zboží či své zákazníky láká nejhezčím vzhledem? Nejen o tom budou moci občané města i přespolní již od února rozhodnout v nové veřejné soutěži, kterou se vedení města rozhodlo vyhlásit.

Svátky na sněhu či pláži jsou stále oblíbenější

Rakovnicko – Oslavy Vánoc a Nového roku jsou pro většinu lidí neodmyslitelně spjaté s domovem a rodinou. Najdou se však i tací, kteří pohodu v teple domova vymění za dobrodružství a vydávají se o svátcích na cesty. Rozdat dárky nebo odpálit novoroční ohňostroj pak jezdí do hor či k moři do exotických destinací.

Vědomostní soutěž se Sokolem trvá až do května

Rakovník – Věděli jste, že Tělovýchovná Jednota Sokol Rakovník pořádá už od října každý měsíc pro své nejmladší cvičence vědomostní soutěžní kvíz? Že ne? Zapojit se do soutěže můžete se svými ratolestmi klidně i teď, končí totiž až v květnu nového roku, kdy bude ukončena závěrečným losováním o hlavní cenu – rodinné vstupné do plzeňské Techmanie. 

Pohřešovanou seniorku našli v pořádku

Lužná u Rakovníka – O velké úlevě a šťastném konci může mluvit rodina pohřešované seniorky, která byla od úterního rána nezvěstná a pátralo po ní doslova celé Rakovnicko. Žena byla ve středu krátce před půl čtvrtou odpoledne nalezena na okraji lesa, asi pět kilometrů od místa, z něhož s největší pravděpodobností sama odešla. 

Na Rakovnicku to žije nejen na Silvestra!

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled kulturních pozvánek v regionu.

Sváteční dny lákají na led

Rakovník – Nejen ti, kdo pod stromečkem našli nové brusle, v těchto dnech vyrážejí na ledové plochy. Veřejné bruslení láká mezi svátky na speciální vánoční termíny, kdy je kluziště otevřeno. Na rakovnickém zimním stadionu HC Rakovník se můžete vyřádit třeba tento pátek, a to hned ve dvou termínech. Poprvé od 11.30 do 13.30 (přijít můžete i s hokejkou) a pak znovu od 19.45 do 20.45 hodin (tentokrát již pouze s bruslemi).

Podomní prodejci na Rakovnicku už nepochodí. Zakazuje je vyhláška

Rakovnicko – Období před vánočními svátky víc než kdy jindy nahrává zlodějům i falešným prodejcům, kteří se neštítí přijít lidem často až do obývacího pokoje. Ve snaze pořídit pro své blízké vánoční dárky za výhodné ceny se tak lidé nechají ošálit podvodníky, kteří vydělávají na cizí důvěřivosti. 

S nákupem dárků na poslední chvíli můžete narazit

Rakovnicko – Byť by nadcházející vánoční svátky měly být především o klidném a radostném čase stráveném s rodinou, neodmyslitelně k nim patří také nákupy. A to ať už vánočních dárků či základních potřeb pro domácnost, bez kterých se ani o svátky rodiny neobejdou. S očekávanými návštěvami příbuzných je také potřeba včas zajistit plnou ledničku. Jak tedy vyřešit nákupy v době svátků, když v těchto dnech zákon velkým marketům ukládá povinnost obchody zavřít?

Koncerty v kostelích si můžete užít před i po vánočních svátcích

Rakovník - Rakovnicko je na koncerty v kostelích s neopakovatelnou atmosférou před svátky opravdu bohaté. Konají se jak ve velkých městech, tak na vesnicích. Třeba v kaplích a místech, které jinak celý rok zůstávají bez života. 

Prohledal dům, ale nic neukradl

Rakovník – Zatímco strážníci v minulých dnech řešili případy podnapilých a agresivních lidí, státní policii zaměstnávali nehody a krádeže.

Přijďte si pro Betlémské světlo od skautů

Rakovnicko - Stejně jako minulý rok bude i letos plát na Rakovnicku Betlémské světlo dovezené z Betléma, které od uplynulé neděle po republice rozvážejí skauti. Přijďte si zapálit svou svíčku třeba do Muzea T. G. M. v Rakovníku. Až do soboty můžete dorazit mezi 9. a 17. hodinou.

Nová okna pro slavný hostinec

Kněževes – Památkově chráněná budova kněževeského hostince s č.p. 102 je významná nejen pro samotný městys, ale i pro celé Rakovnicko. Jedná se totiž patrně o služebně nejstarší venkovský hostinec v Čechách, který dodnes nezměnil svůj účel.

Užijte si Vánoce obklopeni kulturou!

Rakovnicko - Kam můžete vyrazit o Vánocích?

Když Vánoce, tak s kaprem na stole, zní z Česka

Rakovnicko - Jen jeden den v roce dokáže většinu Čechů přimět k tomu dát si k večeři rybu, a tím je právě blížící se Štědrý den. Mnoho lidí si totiž slavnostní večeři před rozbalováním dárků neumí bez smaženého kapra představit. Česká sladkovodní ryba tak kraluje na většině jídelních stolů. A právě teď se to nejen na Rakovnicku hemží prodejci živých ryb postávajících u kádí. Na náměstích, i u marketů.

Jeden hezčí než druhý. Rakovník volil nejkrásnější vánoční stromeček

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Dětem z jaké mateřské či základní školy v Rakovníku se letos povedlo nazdobit ten nejhezčí vánoční stromeček? O tom rozhodla veřejnost svým hlasováním v internetové anketě.

Koupě vánočního stromku může být zážitek

Rakovnicko/Šlovice /ANKETA/ - K nastávajícím vánočním svátkům kromě dárků, cukroví a pohádek neodmyslitelně patří také vánoční stromeček. Doby, kdy lidé ve velkém brali útokem lesní školky, už jsou naštěstí dávno pryč. Koupě jehličnanů je dnes mnohem dostupnější a pohodlnější.

KRIMI MIX: Vjel na koleje, když se zavíraly závory. Stihl ujet

Rakovník – O velkém štěstí může mluvit dvaašedesátiletý muž z Rakovnicka, který ve středu krátce po páté hodině ranní mířil z Ottovy ulice do centra města. Právě ve chvíli, kdy chtěl přejet chráněný železniční přejezd, se jeho závory začaly pomalu spouštět dolů. Po kolejích totiž z nádraží přijížděl vlak mířící směr Louny.

S návštěvou ski servisů a půjčoven zbytečně neotálejte

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Z první sněhové nadílky se ve městěch příliš neradují. Opačně je tomu na horách, kde nový sníh znamená slibný začátek lyžařské sezony. A s ní spojený nápor turistů, na který se musí předem připravit nejen hoteliéři a restauratéři, ale také půjčovny zimního vybavení. A velká střediska z toho těží. Nejen nižší ceny, ale mnohdy i větší výběr však lidi stále víc táhne k regionálním půjčovnám. S vybavením tak vyrážejí už z domova.

Hrozí mu dva roky za mřížemi

Rakovník – V pondělí zahájili rakovničtí policisté trestní úkony s pětačtyřicetiletým mužem, který v neděli odpoledne skončil se svým autem ve svodidlech. Proč? Protože řidič byl vlastně neřidič. Chyběl mu totiž jeden z nejdůležitějších dokladů, a to řidičský průkaz.

OBRAZEM: Děti Ježíškovi poslaly plný pytel přáníček

Rakovník – Že Ježíšek dopisy dětí plné křivolakých písmen a obrázků vytoužených hraček skutečně dostává, čte, a následně plní jejich přání, se mohly děti přesvědčit v úterý odpoledne na rakovnickém Husově náměstí. Ježíšek tam na ně sice nečekal, zato jim k dispozici byli jeho pomocníci jako Hvězďulka, Netopírka Pírka, Skákoš, Ťápula a další, kteří mu dopisy dětí doručí rychlou nebeskou poštou.

Ježíškova vnoučata dojala seniory k slzám

Kolešovice - Vánoce strávené v teple domova a v blízkosti svých nejbližších. To si o svátcích přeje asi každý. A navzdory tomu, že většině lidí se toto přání každoročně splní, je také mnoho těch, kteří již takové štěstí nemají. Nebo mít nemohou. Jak tráví Vánoce například klienti Domova Kolešovice? I tam každoročně zavítá Ježíšek. A letos byl díky projektu Ježíškova vnoučata bohatší než kdykoli předtím. Na dárky i emoce.

Studie Rakovničanům přinese víc parkovacích míst

Rakovník – Obyvatelé rakovnického sídliště ve Spalově ulici teď zažívají poměrně rušné období. V přilehlé Pražské ulici totiž právě skončila velká dvouetapová rekonstrukce komunikací, která na dva týdny ochromila dopravu v celém městě a při které obyvatelé sídliště museli každodenně provizorně řešit, kam zaparkovat své auto a jak se s ním dostat domů.

S nepohodlnými stromy zatopí v kamnech turistické ubytovny

Rakovník – Bylo by jistě nemilé, kdyby si o vánoční svátky obyvatelé Rakovníka nemohli zatopit ani uvařit. Stát by se to ale mohlo. A to tehdy, když by bujná zeleň poškodila plynárenská zařízení. Na několika místech Rakovníka proto musela být včas odstraněna.

Z Rakovníka zmizí nevzhledné reklamní lavičky

Rakovník – Kdo se někdy procházel po chodnících podél hlavních silnic ve městě, jistě mu neušlo, že se v jejich těsné blízkosti nacházejí lavičky polepené nejrůznějšími plakáty a reklamními poutači. Jejich umístění bylo často nelogické a podle nevzhledného stavu nesloužily ani k příjemnému spočinutí.

OBRAZEM: V Novém Strašecí zavládly Vánoce se Čtyřlístkem

Nové Strašecí - Nikoli ten komiksový, ale folklórní soubor Čtyřlístek přinesl do Nového Strašecí tu pravou vánoční atmosféru. A při již tradičním adventním setkání v Novostrašeckém kulturním centru opět předvedl, že Vánoce se Čtyřlístkem jsou pastvou pro oči. 

Zimu na silnicích nepodceňujte, varují policisté řidiče

Rakovnicko – Namrzlá okénka, mlha a ledovka na silnici. Vánoční svátky jsou pro řidiče jedním z nejrizikovějších období roku. A to nejen kvůli svátečním jezdcům, kteří vyjíždějí navštívit příbuzné. Zvládnout jízdu na zledovatělé či zasněžené vozovce totiž není jednoduché ani pro zkušené motoristy. Jak se na silnicích chovat, aby čísla u počtu dopravních nehod ve statistikách nestoupala? Věnujte se řízení a jezděte pomalu, vzkazují policisté.

Nechtělo se mu být dál na světě

Rakovník – Pozdvižení na služebně zažili ve čtvrtek rakovničtí policisté. A to když jim do budovy na Husovo náměstí přišel v odpoledních hodinách muž, kterého to podle jeho slov už na světě nebavilo. O sebevraha ale podle všeho nešlo. Muž si na život nesáhl a naštěstí vše skončilo jen u slov.

Ženu našli mrtvou

Rakovník – Smutnou událost z úterního podvečera dnes potvrdili policisté. Vše začalo tak, že po 18. hodině zavolala městským strážníkům 66letá žena s tím, že se nemůže dovolat své známé, která ji celý den nezvedá telefon, a že se do jejího bytu v ulici Dukelských hrdinů sama neodvažuje jít.

2. ZŠ čeká velká modernizace za miliony

Rakovník – Dobrou zprávu pro všechny školáky, jejich rodiče i vyučující na 2. základní škole v Rakovníku včera přinesl starosta města Pavel Jenšovský, když potvrdil, že školu příští rok čeká velká modernizace. 

V Brance opět zavládla pohoda

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V Brance to ve čtvrtek bylo opět pohodové. A to doslova. Konal se tam totiž další ročník oblíbené Pohody V Brance, tedy adventních trhů, při kterých se potkávají krásné výrobky, šikovní řemeslníci, kteří je vyrobili, rodiny s dětmi a milá atmosféra. To všechno doplněné ochutnávkami a prodejem voňavého vánočního pečiva na malém dvorku před dětským oddělením knihovny.

Vambera schválen. Od února možná bude novým ředitelem MOA Rakovník

Rakovník - Asi málokterá střední škola na Rakovnicku zažila v posledních několika měsících takové zvraty ve svém vedení jako Masarykova obchodní akademie (MOA) v Rakovníku. A nyní ji podle všeho čeká další velká změna. Bude mít nového ředitele. Od února se jím s největší pravděpodobností stane Emanuel Vambera, dlouholetý vyučující a v současnosti zástupce dočasné ředitelky Veroniky Benešové.

Hledá se lupič světel za tisíce. Ukradl je ze školy

Nové Strašecí – Nezvanou návštěvu zažila minulý víkend Základní a mateřská škola J. A. Komenského v Novém Strašecí. Bohužel ani jí se nevyhnulo řádění zlodějů. Že některé věci z uzamčeného skladu chybí, si v pondělí ráno všiml jeden ze zaměstnanců, který případ nahlásil novostrašeckým strážníkům.

Studenti volili prezidenta. Zatím nanečisto

Rakovník - Necelé čtyři stovky středních škol napříč republikou žily v úterý a ve středu již osmými Studentskými volbami. Středoškoláci starší patnácti let si tak měli možnost nanečisto vyzkoušet volbu prezidenta, která Česko čeká za měsíc, tedy 12. a 13. ledna 2018.

Udělalo se mu špatně. Najel do traktoru, a skončil v nemocnici

Nové Strašecí – Hned dvě dopravní nehody se krátce po sobě staly ve včerejších ranních hodinách na Novostrašecku. K té první došlo v půl páté ráno.

Barušky a Berušky dobyly Staroměstské náměstí

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na Rakovnicku jsou všem dobře známé. Vždyť pěvecký a divadelní soubor Barušky a Berušky z Mutějovic funguje už sedmnáct let. Po svém posledním velkém vystoupení, které měly v neděli přímo na pražském Staroměstském náměstí, se však mohou pochlubit dalším úspěchem – jejich písničky se zpívaly hned v několika světových jazycích.

Konečně. Práce na D6 začaly

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ – Občané i starostové dotčených obcí si konečně mohou alespoň zčásti oddechnout. Roky slibovaná dostavba dálnice D6 už totiž není jen snem, ale stává se realitou. Práce na stěžejních úsecích dálnice spojující Prahu a Karlovy Vary byly v úterý symbolicky zahájeny, když se v Krušovicích poprvé slavnostně poklepalo na základní kámen.

Při Adventním svícení společně rozsvítili Rakovník

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Užít si předvánoční podvečer plný světel, hudby, pohody, ale i svařáku a jiných dobrot, bylo včera možné na Adventním svícení. Už popáté se tak na Husově náměstí, před některými obchody, restauracemi i sídly organizací rozsvítila světýlka, která symbolicky poděkovala zákazníkům a návštěvníkům.

Na přání opraví Lidickou ulici  v Novém Strašecí

Nové Strašecí – Jelikož Lidická ulice v obytné části Nového Strašecí nebyla v příliš dobrém stavu, občané města se s žádostí o její opravu obrátili na městský úřad. A vyplatilo se. Vedení města se rozhodlo, že ulici alespoň v její nejvíce poničené části zrekonstruuje. Proto už stihlo zajistit projekt i stavební povolení pro asi padesátimetrový úsek.

Bezdomovci na Rakovnicku mají kam jít. Mnozí ale nechtějí

Rakovnicko - Zvlášť s klesající venkovní teplotou a blížícími se vánočními svátky se každoročně myslí na ty, kteří svůj domov z jakéhokoli důvodu nemají. Na lidi i zvířata bez domova. A zatímco opuštěným zvířatům se dostane péče a přístřeší v útulcích, s bezdomovci je situace složitější. Mnohé z nich totiž ani hrozba umrznutí nepřinutí ulici opustit.

OBRAZEM: Bazárek pomohl vydělat 170 tisíc

Rakovník – Na letošním 10. ročníku Adventního bazárku v KC Rakovník, za kterým stojí Olga Truhlářová a Adéla Hauptmannová, opět vládla skvělá atmosféra. A to i přes to, že byl ročníkem posledním. Charitativní akce nesla podtitul Hoří, má panenko, a tak se kromě nepřeberného množství věcí ke koupi hledaly v sále i tlačenky. I přes skvělý kulturní program se však stále myslelo na ty, kterým by bazárek měl pomoci nejvíc. Pro Domov Ráček, Kojenecký ústav s dětským domovem v Praze Krči a Domov seniorů v Novém Strašecí se vybralo 170 290 korun.

Další sražená seniorka. Už druhá za dva dny

Lubná – Jen dva dny od sebe dělí nešťastné události, při kterých byly autem sraženy seniorky. V obou případech šlo o těžká poranění, a proto musel zasahovat také vrtulník.

V Novém Strašecí mají Nejpřívětivější úřad v kraji

Nové Strašecí - V Novém Strašecí mají velký důvod k radosti. Městu se podařilo obhájit vítězství z minulého roku o titul Nejpřívětivější úřad Středočeského kraje, který uděluje Ministerstvo vnitra.

KRIMI MIX: První sníh řidiče překvapil

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu. 

OBRAZEM: Věnečkem zakončili taneční kurzy

Rakovnicko – Tradice tanečních kurzů je na Rakovnicku stále živá. Kromě těch v Kulturním centru Rakovník, kde je již dlouhá léta vede Taneční škola Nezbedný bakalář rodiny Černých, se konají také v Novém Strašecí. 

Systém parkování v centru považují za ohrožení svobody i podnikání

Rakovník – Kvůli jednomu sloupku v jednosměrce ohrožené živobytí. Jde o shrnutí obavy místních podnikatelů a zároveň výtku směrem k rakovnické radnici. V Nádražní ulici má totiž v rámci nového parkovacího systému, o kterém vedení města rozhodlo, přibýt vjezdový sloupek se semaforem.

OBRAZEM: Advent na Křivoklátě byl opravdu královský

Křivoklát - Advent na hradě Křivoklát už oficiálně začal. A jak ho přivítat lépe a honosněji, než přímo královsky? Nejen královskou audienci včetně slavnostního koncertu, ale i nepřeberné množství stánků s vánočním zbožím, kejklíře, divadelníky, hudebníky i betlémy – od toho s živými zvířaty až po ten v kokosové skořápce – mohli návštěvníci na hradě vidět tento víkend.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT