VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA KODĚROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Péče o zeleň stojí města ročně miliony

Rakovnicko – Zeleň ve městech a obcích sice zpříjemňuje život občanům, v rozpočtu však výdaje na její údržbu vyjdou na milionové částky. Právě teď je navíc období takzvaného vegetačního klidu, a tak není divu, že se na mnoha místa kácí staré, nemocné či dokonce nebezpečné dřeviny. 

Nový systém parkování bude stát přes pět milionů

Rakovník – Pro mnohé Rakovničany je to splnění dlouholetého snu. Doslova nekonečný příběh o výběrčí budce na Žižkově náměstí by přece jen mohl mít šťastný konec. Podle nejnovějších zpráv z městské radnice by totiž mělo v rámci nového parkovacího systému dojít k jejímu odstranění. A to už natrvalo.

Veletrh práce a vzdělávání opět přitáhl pozornost nejen studentů

Rakovník – Úterní Veletrh práce a vzdělávání, který se již po 23. konal v prostorách Kulturního centra Rakovník, opět nabídl pestrou přehlídku nejrůznějších učebních oborů učilišť a středních škol, a to nejenom z Rakovnicka. Představit svoji školu a nalákat potenciální studenty přijely také školy z Kladna, Plzně či Žatce. Celkem se jich v Rakovníku představilo až osmatřicet.

Dozor nad rekonstrukcí bazénu bude stát více než milion

Rakovník – Dozor nad rekonstrukcí rakovnického městského bazénu bude stát více než milion korun. Vedení města pro technický dozor investora, který se ujme plaveckého areálu a přestaví ho na menší aquapark, zvolilo firmu z Ústí nad Labem. Za to, že bude na rekonstrukci odborně dohlížet, dostane milion a necelých 232 tisíc korun bez daně.

Letošní úroda ovoce je slabá, moštárny neměly co zpracovávat

Rakovník – Kdo letos zatoužil po čerstvém domácím moštu, musel si ho zpravidla koupit. Letošní sezona úrody ovoce totiž byla jednou z těch nejslabších, kterou zahrádkáři v regionu pamatují. Jablkám se dařilo mizerně, ještě hůře na tom byla úroda hrušek. Většina moštáren proto místo front zákazníků předčasně zavřela.

Uzavírka v Pražské a Tyršově ochromí dopravu celého Rakovníka

Rakovník – Řidiči, pozor! S počátkem adventu vás v Rakovníku čeká nemilé překvapení. Hlavní dopravní tepna města, Pražská ulice, se od 4. prosince kompletně uzavře a stane neprůjezdnou. Kvůli celkové rekonstrukci.

O titul Nejhezčí vánoční stromeček budou děti soutěži i letos

Rakovník – Také letos se vedení města Rakovník rozhodlo navázat na tradici a uspořádat soutěž O nejhezčí vánoční stromeček, která je určena dětem z rakovnických mateřských škol a žákům 1. stupně základních škol. 

OBRAZEM: Rockový večer v Osvěťáku

Rakovník – Doslova hudební záplavu nabídl v sobotu večer rakovnický Dům osvěty. Na pódiu se tam postupně vystřídala zbraslavská rocková kapela MamaHotel, známá rakovnická formace Falešná Ozvěna se svou pop rockovou tvorbou i skupina, která si říká Band-a-SKA a kromě popu hraje právě styl SKA a do Rakovníka zamířila z Týniště nad Orlicí. Koncert hned tří zajímavých kapel si samozřejmě rakovničtí fandové rockové muziky nenechali ujít a náležitě si ho vychutnali.

OBRAZEM: Legendární duo Eva a Vašek rozezpívalo Pavlíkov

Pavlíkov – Nad sto sedmdesát posluchačů se v neděli odpoledne sešlo v sále Kulturního domu v Pavlíkově, aby si poslechlo známé melodie manželského dua Evy a Vaška Ševčíkových.

V Mutějovicích oslavy zakončili ve velkém stylu

Mutějovice /FOTOGALERIE/ – Velká podzimní výstava v mutějovické základní škole nabídla přehlídku děl hned šestnácti místních umělců.  

Lentilky opět předvedly pořádnou show

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Vidět desítky tanečních vystoupení, stovky pestrobarevných kostýmů a ty nejlepší choreografie zatančené mistry republiky? V pátek odpoledne v Tylově divadle to nebyl žádný problém. Country taneční skupina Lentilky tu totiž opět rozjela svou „megašou“. A i letos se svými vystoupeními slavili tanečníci u publika úspěch. Zaplněný byl celý sál Tylova divadla, a to až do posledního místa na balkoně. Nikdo si přehlídku toho nejlepšího, co Lentilky za poslední dobu secvičily, nechtěl nechat ujít.

S vánočním úklidem mohou pomoci odborníci

Rakovnicko - Vánoce by měly být především svátky klidu, míru a rodinné pohody. Že tomu ale tak často není, vědí nejen samy hospodyňky, ale také úklidové firmy. Právě ty mají před Vánocemi obzvlášť napilno. Lidé si je totiž stále častěji zvou na takzvaný generální vánoční úklid celé domácnosti.

Botanická možná získá nové jméno. Na památku Václava Laňky

Rakovník – Jen to jen pár dní, kdy smrtí Václava Laňky, patrona rakovnické botanické zahrady, přišlo město o další významnou osobnost. Jeho odkaz však ve městě, a zvláště v přírodě, nezanikne. Botanická zahrada v Rakovníku totiž nejspíše ponese biologovo jméno.

Potvrzeno: Na Staroměstském náměstí bude stát vánoční strom z Roztok

Roztoky - Když v polovině října obletěla médii zpráva, že letošní vánoční strom pro pražské Staroměstské náměstí bude pocházet z Roztok u Křivoklátu, jisté to nebylo. Nejen agentura, která kácení a převoz stromu na místo zajišťuje, trnula a čekala na výsledky nutného dendrologického výzkumu, který měl u stromu odhalit případné neduhy. Napětí přiznala i starostka Roztok Lenka Peterková, když Deníku potvrdila, že to, o jaký strom případně půjde, vlastně ještě vůbec není jisté. 

Petrovický zámek je na prodej

Petrovice - Jen necelých šest milionů korun stačí kupci, který by si chtěl splnit sen a bydlet na zámku. Jedna z realitních kanceláří totiž v současné době nabízí k prodeji zámek v Petrovicích včetně zámecké zahrady, parku a hospodářských pozemků, a to na ploše větší než 17 tisíc metrů čtverečních.  

Územní plán Rakovníka se změní po dvaceti letech

Rakovník – Nejen zarytí patrioti, ale všichni, kterým není lhostejná podoba města, by si neměli nechat ujít účast na veřejném projednání návrhu nového územního plánu města Rakovníka, které se bude konat 28. listopadu od 16 hodin v sálu Kulturního centra Rakovník. 

Protiskluzový povrch dostane silnice, až se oteplí

Rakovník/Ruda /FOTOGALERIE/– Když na webových stránkách obce Ruda přibylo minulý týden výstražné varování pro řidiče, že pravděpodobně dojde k úplné uzavírce silnice mezi Rudou a Rakovníkem, vzbudilo to pozdvižení.

Letošních brambor je méně a jsou dražší

Rakovnicko – Před dvěma lety to byla bída, minulý rok nadprůměr a letos je to s bramborami opět slabší. Právě tak nejčastěji hodnotí poslední tři roky úrodu brambor farmáři a zemědělci z Rakovnicka. Většina z nich má své stálé zákazníky, kteří si od nich brambory pravidelně kupují, navzdory rostoucí ceně. Dovozové brambory ze supermarketu se prý těm českým svou kvalitou zdaleka nevyrovnají.

Workoutová hřiště jsou hitem. Nová ještě vzniknou

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Posilovna pod širým nebem? Proč ne. Cvičení na takzvaných street workoutových hřištích v posledních letech zís-kává na oblibě. A tak není divu, že tato sportoviště nejen ve velkých městech rychle přibývají. V Rakovníku už tato hřiště mají tři roky. V Novém Strašecí a Jesenici ho právě chystají.  

Advokát Václav Láska zakládá hnutí Senátor 21

Rakovník – Advokát, senátor a rakovnický rodák Václav Láska zakládá nové politické hnutí s názvem Senátor 21. Pro příští senátní volby chce najít a spojit nezávislé lidi. 

Zemřel biolog Václav Laňka

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Smutná zpráva obletěla Rakovnicko. V neděli 12. listopadu zemřel Václav Laňka. Bylo mu 76 let. 

Rakovnická nemocnice má nový akutní příjem

Rakovník – Rakovnická nemocnice v posledních měsících doznala řadu příjemných změn. Tou poslední je nový akutní příjem na interním oddělení.

Bývalá knihovna by mohla sloužit handicapovaným

Jesenice - Už dlouhodobě se v Jesenici zabývají jedním problémem se zdánlivě jednoduchým řešením. Pro žáky speciální školy mají málo místa. Opodál však stojí nevyužitý objekt bývalé knihovny. Vzniknout by v něm mohl internát a speciální mateřská škola.  

Lánská základní škola oslavila své 85. výročí

Lány /FOTOGALERIE/ - Už 85 let uplynulo od doby, kdy práh Základní školy Ch. G. Masarykové v Lánech poprvé překročili žáci. K oslavě jubilea si její vedení i školáci připravili Den otevřených dveří. Přijít se do prostor školy podívat a zavzpomínat na svá léta strávená v lavicích tak mohl každý.

OBRAZEM: Jízdou na koních vzdali hold svatému Hubertovi

Olešná - I přes sobotní mlhavé počasí se v Olešné vydali na Hubertovu jízdu. Nejen „koňáci“, ale i místní tak společně oslavili svátek svatého Huberta, patrona lovu, který připadá na 3. listopad.

Miniaturní svět za statisíce. Modeláři přivezli do Rakovníka opravdové unikáty

Rakovník – Hasičská zbrojnice s veškerým vybavením, sklad stavebnin včetně zaměstnanců či parkoviště kamionové dopravy. To všechno pěkně pospolu na sále rakovnického Kulturního centra. Jak je to možné? Snadno, když se skutečný svět zmenší na modelářské měřítko.

Uzamkli studánku a posvítili si na to lampiony

Krakov – Opět po roce se Krakovští rozhodli navázat na starý pohanský zvyk a za doprovodu světel lampionů uzamkly pramen místní studánky k zimnímu spánku. 

KRÁTCE: Na Sekyře od úterý změní dopravní omezení

Rakovnicko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Rakovnicka. 

Rakovnický odbor dopravy je vylepšený za více než šest milionů

Rakovník - Rakovničané i přespolní si jistě všimli, že budova městského odboru dopravy doznává v posledních měsících výrazných změn. Její rozsáhlá rekonstrukce za více než šest milionů korun se právě v těchto dnech chýlí k závěru.

Kouzlo Vánoc nemusí stát statisíce, dokazují obce na Rakovnicku

Rakovnicko - Začátek adventu kromě pohledu do kalendáře lidem každoročně připomíná také vánoční výzdoba. A i když se mezi sebou často velká města předhánějí v její okázalosti, na Rakovnicku vědí, že kouzlo Vánoc nespočívá ve statisícových částkách. Mnohé obce vánoční výzdobu využívají opakovaně a dokupují jen to nejnutnější.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT