VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN KŮS

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

M. Polan reprezentuje Rakovník na inlinech

Rakovník – Letošní inlajnová bruslařská sezona je za námi. Během poloviny října skončil posledním závodem v areálu račického veslařského kanálu Českomoravský pohár a seriál O2 Cup, o týden dříve se na pardubické dráze uzavřel souběžný Nestlé LifeInLine Tour. Na obou celorepublikových prestižních akcích se mezi závodníky pravidelně objevovalo jméno Michala Polana, který jako svou klubovou příslušnost uváděl Rakovník.

S platební kartou nestihl ani nakoupit

Rakovník, Vítkov - Až ze Slezska se ukázal být zloděj, který někdy v první polovině roku okradl dvaatřicetiletého Rakovničana.

Příběh narození Krista zahráli čistečtí Tyláci

Kolešovice/ Také my jsme obsadili jedno ze sedadel v úplně plném kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích, kam nás přilákal plakát avizující biblický příběh v podání Divadelního spolku Tyl z Čisté.

DOPLNĚNO FOTO: Při výbuchu se vážně zranili dva lidé

Račice/ Na sv. Štěpána šest minut po poledni přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášení o požáru rekreační chalupy v Račicích.

Rada města nesouhlasí s placením poplatků

Rakovník/ V bohatém programu 59. schůze rady města Rakovníka došlo i na zajímavý návrh radního Michala Volfa.

Skauti dostanou příspěvek

Rakovník/ Rada města se rozhodala vyhovět žádosti Junáku Svazu skautů a skautek ČR a poskytnout této organizaci zastupující ji Svaz Aramis Rakovník a poskytnout mimořádný finanční příspěvek ve výši 10 tisíc korun na činnost .

Novostrašeckým déšť při setkání nevadil

Nové Strašecí/ Tradice jsou buď staré téměř jako lidstvo samo nebo ty nové, které se udržují zatím jen pár let. Mezi ty patří i štědrovečerní půlnoční setkání obyvatel Nového Strašecí na náměstí.

Půlnoční se sloužila nejen v Rakovníku

Rakovnicko/ Vrůzných časech a na různých místech mohli občané během štědrovečerní noci navštívit tradiční Půlnoční mši.

Kus poctivé práce je znát všude kolem

Slabecko/ Blíží se konec roku a s ním také přichází čas bilancovat. Slabecké zastupitelstvo tak probralo, co se všechno v jejich spádové oblasti městyse povedlo.

Trilobit zve na Vánoční zábavu

Skryje/ Restaurace a penzion Trilobit ve Skryjích zve čtenáře Rakovnického deníku na Vánoční zábavu, která se uskuteční 27. prosince od 20 hodin. K tanci i poslechu zahraje Václav Chaloupka.

Na své spoluobčany nezapomínají, i když už žijí jinde

Slabce/ Je dobrým zvykem ve Slabcích, že u příležitosti životních výročí nebo například Vánoc navštěvují své spoluobčany, kteří dnes bydlí mimo městys.

Obavy sousedů byly oprávněné, stařenku se podařilo zachránit

Mšecké Žehrovice/ Ne všechny příběhy mají dobrý konec. Tento, který se stal jen tři dny před Štědrým večerem, dobrý konec naštěstí měl.

Mobilní signál nad Balkánem byl odložen

Panoší Újezd/ Chybějící součástk a uzavřené sklady mají být důvodem toho, že slibovaný signál pro mobilní telefony nad Balkánem bude zase o dva měsíce déle.

Centrum Stop Shop bylo zkolaudováno, topit se v něm ale asi nebude

Rakovník/ Situace okolo rakovnického obchodního centra Stop Shop se mění každým dnem.

Jiří Anderle zavzpomíná v rádiu

Pavlíkov/ O rozhlasové vzpomínání a vyprávění malíře Jiřího Anderleho na rodný Pavlíkov, Rakovník a o tom, jak šel život, nebudeme ochuzeni ani na konci roku. Stačí si jen dnes 24. prosince vyladit po 16 hodině stanici Praha, když znělka ohlásí oblíbený pořad Láska za lásku, věnovaný tentokrát Vánocům. Promluví papoušek Žanda.

Novostrašecké Vánoce se Čtyřlístkem

Nové Strašecí/ Tradiční vánoční setkání tanečníků, zpěváků a muzikantů nazvané Vánoce se Čtyřlístkem započne dnes 20.prosince v18hodin ve velkém sále NKC vNovém Strašecí.

Registr vozidel v Rakovníku je zahlcený, ale pracuje bez výpadků

Rakovníku/ Se zprávami o zpětném zopoplatnění nepoužívaných, ale stále neodhlášených, motorových vozidel se o registry na odborech dopravy městských úřadů objevil mimořádný zájem. Ani ten rakovnický není výjimkou a i když jsou pracovníci nasazeni v plném počtu, mají se co ohánět aby zájmu a požadavkům nás majitelů plechových miláčků vyhověli.

Bagry brání vstupu na staveniště, ne v nákupech

Rakovník/ Včera tam ještě stály, dnes už možná ne. Mluvíme o dvou bagrech společnosti Froněk, které brání vstupu do areálu staveniště u budoucího Tesca.

Luženští hasiči otevřeli svoji novou strážnici

Lužná/ Nešlo však jen o pouhé předání nové služebny do provozu, ale také o informace o celoroční práci obecních hasičů Lužná.

Hradní duo zahraje a pokřtí knihu o Berounce

Rakovník/ Také kapela Hradní duo v době adventu nepřerušuje svoji koncertní činnost, ale naopak připravila a ještě připravuje řadu akcí.

Hardcorový nářez v Astacusu

Rakovník/ Pátek 19. prosince přinese do rakovnického klubu Astacus další z hard corových nářezů nazvaných Massacre Night III.

Kolaudace kruháku se zdařila

Rakovník/ Události ohledně okružní křižovatky u Tesca vzaly rychlý spád, neboť stavařům se nakonec přece jen podařilo odstranit přes víkend veškeré nedostatky.

FOTO, VIDEO: Bloky rozhodly o bodech

Rakovník/ Podobně jako v minulých utkáních i v sobotním duelu s Příbramí první zápas rakovničtí volejbalisté vyhráli, ale ve druhém na soupeře nestačili.

Kruhák u Tesca neprošel

Rakovník/ Tolik očekávané dokončení a zprovoznění kruhového objezdu ulic Lišanská a Luženská se odkládá.

Vánoční atmosféra zaplnila rakovnickou Branku

Rakovník/ Pohoda v Brance, již tradiční předvánoční akce Městské knihovny v Rakovníku a Domova Ráček, byla letos opravdu pohodová. Od rána lákala kolemjdoucí vůně svařeného vína, klobásek a dalších vánočních dobrot.

Tisíc balonků vyneslo rakovnická přáníčka

Rakovník/ Podle seznamu pořadatele se k vypouštění balónků přihlásilo celkem 270 škol, školek a organizací a předpokládalo se, že k nebi pošlou celkem 135 tisíc přáníček.

Bojovnost hokejistů HCR na lídra nestačila

Rakovník/ Hostování lídra krajského přeboru mužů v ledním hokeji na rakovnickém zimním stadionu bylo magnetem pro zatím největší diváckou návštěvu. Rakovničtí hokejisté chtěli soupeři z Kutné Hory oplatit porážku z úvodu letošní sezony, kdy prohráli na jeho ledě 8:0. A touha po odplatě byla hodně znatelná.

BNB upevnilo čelo tabulky

Rakovník/ Devátým a desátým kolem pokračoval na rakovnickém zimním stadionu hokejový turnaj neregistrovaných hráčů BNB – Arborea Cup.

FOTO, VIDEO: Křivoklát má od neděle dva hrady

Křivoklát/ Včera byl malou slavností a oficiálním otevřením zakončen rok příprav a stavby dětského hřiště v Křivoklátě.

Golfovou arénu pro Olivii otevřel Robert Změlík

Rakovník/ O tom, že by v Rakovníku měla být otevřena golfová aréna Olivie Prokopové se proslýchalo už dávno. V pátek se plány staly realitou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT