VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV ELSNIC

Miroslav Elsnic / Rakovnický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejčastější nešvar řidičů? Nepozornost a rychlost

Rakovnicko – Šest mrtvých, dvanáct těžce zraněných a celkové škody na vozidlech ve výši 39,4 milionu korun. Taková je bilance dopravních nehod na silnicích Rakovnicka v letošním roce. Nejčastější příčinou dopravních nehod je nevěnování se plně řízení a také vysoká rychlost. Deníku to sdělila policistka Michaela Richterová.

Do centra vjíždí méně aut, tržby města jsou přesto vyšší

Rakovník – Méně parkujících automobilů, více vybraných peněz do městské pokladny. Nově modernizovaný závorový systém se podle vedení rakovnické radnice osvědčil a na náměstí je dostatek volného místa. A i když na náměstí vjelo méně vozidel, za parkování vybralo město více peněz. Odpůrci systému radnici vyčítají, že vybírá peníze za průjezd městem a místo závor požadují parkovací automaty.

Rakovník: ANO a ČSSD zvažují podnět k soudu

Rakovník - Rakovnické hnutí ANO 2011 a také sociální demokraté zvažují podání podnětu ke krajskému soudu v Praze, jelikož mají podezření na možné ovlivnění výsledku voleb. Zda se tak skutečně stane, bude jasné v tomto týdnu.

AKTUALIZOVÁNO

Rakovník: novým starostou se stane Luděk Štíbr

Rakovník - Dohodnuto, podepsáno. Po čtyřech letech končí v Rakovníku koalice ČSSD, hnutí ANO 2011 a KSČM. Na rakovnickou radnici se vrací ODS v čele s Luďkem Štíbrem a místostarostou Janem Šváchou z uskupení Společně pro Rakovník. Nová koalice čítá podporu čtrnácti zastupitelů z jednadvaceti možných. O podepsání dohody o podpoře mezi subjekty informoval Deník Luděk Štíbr.

Vlak srazil volně pobíhajícího koně

Pustověty - Osobní vlak jedoucí z Rakovníka do Městečka v sobotu večer srazil na kolejišti poblíž zastávky v Pustovětech koně. Ten neměl šanci přežít. Na místo okamžitě vyrazily jednotky integrovaného záchranného systému, případem se rovněž zabývá policie.  

V Novém Strašecí je rozhodnuto. Starostou zůstává Filip

Rakovnicko - Zatímco v Novém Strašecí už se vítěz voleb dohodl na koaliční spolupráci, v dalších městech, a to v Rakovníku a v Jesenici, se stále jedná. V Novém Strašecí bude pokračovat i nadále současný starosta za sociální demokracii Karel Filip.

Pavel Jenšovský: město předáváme v nejlepší kondici

Rakovník /ROZHOVOR/ – Po čtyřech letech končí na rakovnické radnici sociální demokracie. Právě před čtyřmi lety se podařilo ČSSD získat v komunálních volbách pět mandátů a vyhrát volby. Poté následovala koaliční jednání a vznikla koalice ve složení ČSSD, ANO 2011, KSČM a Rakovník v pohybu. Letos tomu bylo naopak. Sociální demokraté neuspěli, obhájili pouze dva mandáty a míří do opozice. Starosta Pavel Jenšovský se vrátí coby ředitel do Domova seniorů Rakovník.

ČSSD jde do opozice, ODS chce tři místa v radě

Rakovník – Rakovnická sociální demokracie ukončila povolební vyjednávání a bude plnit v příštím volebním období roli opozice, stejně tak KSČM či hnutí ANO. Naopak možní koaliční partneři řeší nejen programové priority, ale i přerozdělení míst v radě města. To je pro některé subjekty klíčové.

Tragédie: vlak srazil u Rakovníka člověka

Rakovník - K tragické události došlo ve středu před dvaadvacátou hodinou na železniční trati Rakovník - Beroun, Křivoklát. Vlak tam srazil člověka, který střet nepřežil. Deníku to sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Neštěstí se stalo v hůře přístupném terénu poblíž ulice Vodárna.

Vyvlastnění? Cesta nakonec povede po jiném pozemku

Rakovník – Nový územní plán by snad mohlo mít město Rakovník do konce příštího roku. Nepočítá se v něm už s komunikací vedoucí přes zahradu rodinného domu Petrželkových. Rakovnickému deníku to řekl starosta města Pavel Jenšovský.

Koalice s tichou podporou komunistů neprošla

Rakovník – O složení nové podoby rakovnické koalice je defakto rozhodnuto. Pokus o sestavení koalice s tichou podporou komunistické strany, podobně jako je to mu na vládní úrovni, v Rakovníku nevyšel. Nyní jen záleží, zda a jak se vítězná ODS dohodne s hnutím Město pro vás, Společně pro Rakovník a případně Změnou pro Rakovník.

Rakovnický kouzelník a iluzionista uspěl mezi nejlepšími v republice

Rakovník /ROZHOVOR/ - Věhlas moderního kouzelníka a iluzionisty Jana Vaidiše už dávno přesáhl hranice rakovnického regionu a o jeho vystoupení je obrovský zájem. Jeho velké iluze na jevištích i mikromagie zároveň baví a udivují diváky na různých vystoupeních a akcích včetně divadelních prken a rodinných i firemních oslav.

Jméno starosty? Do konce týdne

Rakovnicko – Povolební vyjednávání po telefonických víkendových námluvách pokračují. Jaké bude nakonec personální složení rakovnické a novostrašecké radnice? Na to si musí Rakovničané a potažmo Novostrašečtí počkat minimálně do konce týdne.

Kvasnička: Naši voliči vymírají, některé nám vzalo ANO

Rakovník – Rakovničtí komunisté jsou podle lídra kandidátky Vladimíra Kvasničky již smíření s rolí opozičních zastupitelů. V nadcházejícím volebním období disponují v zastupitelstvu dvěma mandáty, kromě toho pravicové strany spolupráci s nimi odmítají.

Za spolupráci s komunisty bych dostal facku, smál se Ivo Trešl

Rakovník – Lídr hnutí Město pro vás Ivo Trešl vidí budoucí koalici ODS, Společně pro Rakovník a Město pro vás jako nejreálnější řešení situace. Spolupráci vyloučil s komunisty a také se stranou Svobodní.

Pavel Jenšovský: Odstartovali jsme projekty, do kterých se nikomu nechtělo

Rakovník – Po čtyřletém období přenechají sociální demokraté s největší pravděpodobností vedení rakovnické radnice občanským demokratům. Starosta města a lídr kandidátky ČSSD Pavel Jenšovský hodnotí nicméně působení na radnici pozitivně.

Luděk Štíbr: Pocit radosti vystřídala tíha odpovědnosti

Rakovník – Vítězem letošních komunálních voleb v Rakovníku jsou občanští demokraté. Ti se tak s největší pravděpodobností vrátí na rakovnickou radnici po čtyřleté odmlce. Podle lídr ODS Luďka Štíbra je zatím těžké předjímat vývoj událostí, nicméně šance jsou veliké, stejně tak se již pomalu rýsuje nová koalice. ODS vyjednávat zřejmě nebude s ČSSD.

Místostarosta Samaš čekal lepší volební výsledek. Mrzí ho volební účast

Rakovník – Karty jsou od voličů rozdány. Upřímně jsme čekali více hlasů. Těmito slovy hodnotil výsledky komunálních voleb v Rakovníku lídr hnutí ANO a také místostarosta města Miroslav Samaš.

Současná koalice musí k sobě ještě někoho vzít

Nové Strašecí - Voliči rozhodli: současná novostrašecká koalice ve složení ČSSD a Město pro rodinu - rodina pro město (MPR) může pokračovat, ale musí si ještě dojednat podporu čítající minimálně jeden hlas.

Vedení radnice se zřejmě změní. Koho uloví nakonec ODS k sobě?

Rakovník - Čtyři roky vydržela „vláda“ sociální demokracie na rakovnické radnici. Starostu Pavla Jenšovského po jednom volebním období nejspíše vystřídá lídr občanských demokratů Luděk Štíbr. Nejpozději počátkem listopadu by mělo zasednout ustanovující zasedání zastupitelů, kde by se mělo o zvolení starosty hlasovat.

Marcel Chládek neuspěl, David Rath ano

Hostivice, Rakovník - Bývalý senátor, ministr školství, náměstek hejtmana Středočeského kraje a také lídr opozičních zastupitelů v Rakovníku Marcel Chládek (dříve ČSSD) neuspěl v komunálních volbách. Do zastupitelstva obce Hostivice se nedostal, skončil jako druhý náhradník z kandidátky Zdravá Hostivice.

Rakovník: Konec éry ČSSD na radnici

Rakovník – Je rozhodnuto. Po čtyřletém období nejspíše končí na rakovnické radnici starosta Pavel Jenšovský (ČSSD) spolu s místostarostou Miroslavem Samašem z hnutí ANO 2011.

Kde budou čekat na výsledky rakovničtí lídři?

Rakovník – Doma, v kanceláři, na koncertu či v restauraci. Volební lídři jednotlivých stran, hnutí a uskupení v Rakovníku budou v sobotu na výsledky voleb čekat na nejrůznějších místech.

Děkovští přišli o mandáty. Obec řídí úřednice z ministerstva vnitra

Děkov – První volební den byl zároveň posledním dnem zastupitelů a vedení obce Děkov ve funkci. Nově obec spravuje úřednice jmenovaná ministerstvem vnitra. Ta bude řešit záležitosti obce a starat se o chod úřadu.

Lidé k urnám chodí. Bude jich více než před čtyřmi lety?

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - První volební den je za námi. Ještě v sobotu do 14 hodin ale můžete ovlivnit svým hlasem složení obecních zastupitelstev. Poté se místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů. Podle volebních komisařů by měly být výsledky známé v sobotu večer, a to kvůli přepočítávání preferenčních hlasů.

Novostrašečtí chtějí opravit kulturní centrum

Nové Strašecí - Budova Kulturního centra v Novém Strašecí by se mohla dočkat kýžené opravy. Od investice za zhruba 26,2 milionu korun si vedení radnice slibuje následné menší výdaje spojené s vytápěním. Suma 26,2 miliony korun není podle vedení novostrašecké radnice ještě konečná. Ta vzejde až z vyhlášené veřejné zakázky.

OBRAZEM: Komunální volby na Rakovnicku začaly

Rakovnicko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Rakovnický deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

Potvrzeno: Rakovnicko zasáhlo tornádo

Lišany – Už je to definitivní. Studená fronta Fabienne, která se přehnala přes Českou republiku a také tedy i Rakovnicko v noci z neděle 23. září na pondělí, s sebou přinesla i tornáda. Jedno se objevilo na Rakovnicku, druhé pak na Domažlicku.

Město zastavilo privatizaci bytů kvůli podezřelé nabídce

Rakovník – Město Rakovník ukončilo privatizaci bytů v domě v ulici S. K. Neumanna, současným nájemníkům neodprodalo ani jeden byt. Údajně totiž neznámí lidé obcházeli současné obyvatele bytů s tím, aby jim podepsali nějaké dokumenty, načež oni za ně byty zaplatí. Bytový dům tak zůstane podle vyjádření radnice v majetku města. To nyní místo prodeje plánuje postupnou opravu celého objektu.

U Lišan stojí nové provizorní vedení

Lišany – Energetici postavili poblíž obce Lišany provizorní vedení velmi vysokého napětí. To je tvořené ze zhruba tří desítek stožárů, které jsou k zemi ukotvené ocelovými lany. Původní stožáry velmi vysokého napětí před více než týdnem strhla tlaková níže Fabienne. Bez elektrické energie se tehdy ocitlo tisíce domácností.

Provoz aquaparku městskou pokladnu nezruinuje

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Přestavba zchátralého areálu rakovnického plaveckého bazénu na menší aquapark za 178,5 milionů korun by měla být hotová nejpozději do listopadu příštího roku. Podle předběžných odhadů by provoz nemusel nikterak dramaticky zatížit městskou kasu. Zatímco někteří Rakovničané si myslí, že se jedná o zbytečný luxus, druzí přestavbu vítají.

Ladislav Humpál: Na pomníku jsme pracovali do poslední chvíle

Rakovník /ROZHOVOR/ – V úterý dopoledne byl slavnostně odhalen před rakovnickým vojenským areálem pomník generála Milana Rastislava Štefánika. Nutno podotknout, že v Rakovníku se jedná již o třetí odhalení pomníku tomuto generálovi a vlastenci. První pomník zničili němečtí okupanti v roce 1940, ten druhý pak komunisté v roce 1948.

Výstavba nového praporu je pro armádu prioritou

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Armáda České republiky mezi své stěžejní priority zařadila výstavbu nového vojenského praporu v Rakovníku. Při návštěvě zdejšího vojenského areálu to řekl generálmajor Jaromír Zůna. Ten kromě toho společně se zástupci města a dalších organizací slavnostně odhalil pomník věnovaný vzpomínce na generála Milana Rastislava Štefánika před objektem rakovnických kasáren.

KRIMI MIX: V Údolí mloků hořely chaty, za volantem neměl co dělat

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Rakovnicka.

Nové Strašecí: Občané rozhodnou o podobě náměstí

Nové Strašecí – Náměstí J. A. Komenského v Novém Strašecí by se mělo v budoucnu revitalizovat. Zda dojde k zásadní změně vzhledu, nebo ne, rozhodnou obyvatelé Nového Strašecí, potažmo architekti. Lidem mají pomoci návrhy studentů architektury. Přesný termín možného zahájení revitalizace znám ještě není. Vše je teprve ve formě příprav a diskuze.

Zachrání voda ze severních Čech Rakovnicko?

Rakovnicko - Rakovnicko by mohlo být v budoucnu zásobováno pitnou vodou ze severních Čech. Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka (VSOR), jehož členem je zhruba polovina z 83 obcí na Rakovnicku, hledá možná řešení zásobování pitnou vodou pro obyvatele Rakovnicka.

Nový starosta Rakovníka? Bude záležet na voličích ČSSD

Rakovník /INOGRAFIKA/ - V pátek 5. října úderem čtrnácté hodiny se otevřou jednotlivé volební místnosti, lidé si budou volit nové vedení obcí. V Rakovníků o přízeň voličů usiluje celkem 189 kandidátů. A někteří z lídrů z devíti kandidujících subjektů mají možnou ambici na obsazení postu starosty města.

Některé projekty dodnes rozdělují Rakovničany

Rakovník - Podařilo se opravit některé chodníky, komunikace, zákoutí města, mateřské a základní školy, ale hlavně začala rekonstrukce bazénu, zmizela z historického centra plechová „výběrčí“ budka a do vojenského areálu se postupně vrací vojáci.

U Lišan nevstupujte do lesa, je to nebezpečné

Rakovník - Kvůli silné vichřici, která se přehnala přes Rakovnicko v noci z neděle na pondělí, bude muset být uzavřena část lesa patřícího městu Rakovník mezi obcemi Lišany a Chrášťany. Lesníci sice oblast ohraničili páskou se zákazem vstupu, nicméně lidé sem stále chodí.

Rakovnicko: počet kandidujících žen nestoupá

Rakovnicko - O přízeň voličů v nadcházejících komunálních volbách se uchází z celkového počtu 1 701 kandidátů zhruba jedna třetina žen. Některé z kandidátek, jedná se především o starostky ve funkci několik volebních období, se dokonce chystají vést obec i v následujících čtyřech letech. Důvod?

Vytvoří bezbariérový chodník. Společenství tak bude moci žádat o dotaci

Rakovník - Jediný neopravený chodník v ulici Čsl. legií v Rakovníku poblíž historického centra se konečně dočkal opravy. Rekonstrukce chodníku je nutná i z důvodu, jelikož tamní společenství vlastníků chce v domě s bytovými jednotkami nechat vybudovat v budoucnu výtah a udělat budovu bezbariérovou.

Odbočování vpravo na červenou? Hrozí střety s chodci

Rakovník - S návrhem ministra dopravy Dana Ťoka (ANO), aby řidiči na světelných křižovatkách směli odbočit vpravo i pokud svítí červená, ale v pruhu ve výhledu nic nejede, příliš nesouhlasí policisté z dopravního inspektorátu. Podle nich tu hrozí především riziko srážky s chodcem. A těch není málo.

Novostrašeckým se podařilo navýšit kapacitu školy

Nové Strašecí – Velmi rušno bylo a vlastně i stále je ve druhém největším městě Rakovnicka – Novém Strašecí. Ovšem nikoliv rušno na půdě radnice či zastupitelstva města, nýbrž stavebně. A to nejen přímo ve městě, ale i jeho okolí, kde začala výstavba další části dálnice D6, která má spojit Prahu s Karlovými Vary a zároveň odklonit dopravu do Rakovníka právě od Nového Strašecí.

Přejmenování botanické zahrady nevyšlo. S pamětní deskou problém není

Rakovník – Biolog, cestovatel, fotograf a především patron Botanické zahrady v Rakovníku a dlouholetý zastupitel Václav Laňka by mohl mít svoji památní desku umístěnou v prostorách botanické zahrady. Václav Laňka zemřel v listopadu roku 2017. Návrh pojmenovat po něm botanickou zahradu tehdy neprošel, ovšem nikoliv vinou vedení města.

Jesenickým se podařilo zamezit vzniku ubytovny

Jesenice - Oprava místních komunikací, chodníků, rekonstrukce a následné využití budov, ale také celková revitalizace zdejšího náměstí, podpora místních klubů, spolků, hasičů a s tím související opravy sportovišť, hřišť.

Hrnečky a talíře po sobě neházíme, tvrdí starosta Jan Polák

Jesenice – Starosta proti manželce, manželka proti starostovi. Tak by se dalo s úsměvem označit volební klání v Jesenici. Starosta Jan Polák je lídrem pro nadcházejí komunální volby zdejší ODS, jeho manželka Anna pak vede kandidátku Jesenice o nás!. „O tom, že by mohla být starostkou, jsme nemluvili,“ reagoval Jan Polák.

ANKETA: Kdo by měl být příštím rakovnickým starostou? Hlasujte!

Rakovník - Komunální volby se kvapem blíží. Ptáme se vás, čtenářů Rakovnického deníku, kdo by měl být příštím rakovnickým starostou. Hlasovat můžete do úterý 25. září do 12 hodin. Stejně tak můžete diskutovat pod článkem. 

Je málo chmele, ale i sena

Rakovnicko – Letošní sucho a počasí s vysokými teplotami se podepsalo i na úrodě chmele. Toho se podle pěstitelů urodilo téměř o jednu třetinu méně.

Oprava areálu koupaliště se blíží. Město chce vybudovat i nový přítok

Rakovník /VIZUALIZACE/ – Nejpozději v červnu příštího roku by měla skončit rekonstrukce areálu Tyršova koupaliště, který loni v létě téměř kompletně zdecimoval požár. Město Rakovník, coby majitel areálu, za obnovu areálu zaplatí 25,4 milionu korun bez DPH. Kromě výstavby nových budov se také počítá s vybudováním nového přítoku pro Tyršovo koupaliště.

Rakona získala ocenění Podnik budoucnosti

Praha, Rakovník – Světové ekonomické fórum zvolilo rakovnický závod Rakona společnosti P&G na základě roční studie, která podrobně zkoumala více jak tisícovku provozoven, jako jednu z devíti pokročilých továren a udělilo jí cenu Podnik budoucnosti, respektive jako průkopníkovi čtvrté průmyslové revoluce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT