VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

15.2.2018

Seniorka nepřežila požár vzniklý od kamen

Jesenice – Tragédie se ve čtvrtek před polednem odehrála v Jesenici na Rakovnicku. Požár dřevěné stavby ve Wintrově ulici nepřežila seniorka, jež plamenům neunikla. Zachránit se ji nepodařilo navzdory tomu, že místní dobrovolní hasiči zahájili boj s plameny už necelých pět minut po ohlášení – a o tom, že je žena nejspíš uvnitř, se vědělo.

14.2.2018

Cyklista si způsobil zranění nárazem do zaparkovaného auta

Senomaty - Složky záchranného systému vyjížděly kolem středečních 16.30 hodin do Senomat na Rakovnicku. Tam si cyklista způsobil zranění nárazem do zaparkovaného osobního vozidla. 

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2018

Dálnici uzavřel v obou směrech rozsypaný polystyren

Střední Čechy – Bez zranění, ale ne bez citelnějších dopravních komplikací, se v úterý krátce před polednem obešla dopravní nehoda nákladního auta převážejícího látku kvalifikovanou jako nebezpečný náklad – polymerové kuličky. 

12.2.2018

Oživit ženu vynesenou z hořícího bytu se už nepodařilo

Beroun – Lidský život si vyžádal požár v bytovém domě, který v noci na pondělí likvidovali berounští hasiči. K hašení plamenů, jež zachvátily část obývacího pokoje přízemního bytu čtyřpodlažního objektu v západní části Berouna, vyrazili osmdesát minut po půlnoci nejen místní profesionálové se dvěma cisternami a výškovou technikou, ale na pomoc jim vyjely také cisternové vozy dobrovolných hasičů z Králova Dvora a Chyňavy.

26.1.2018

Policie hledá muže, ten se před ní skrývá

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají již od 11. července loňského roku Petrovi Fouskovi, narozeném 10. dubna 1971, s trvalým bydlištěm Na Červeném Hrádku 758 v Sedlčanech.

23.1.2018

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

19.1.2018

Výsledek pitvy: žena uhořela

Krupá – Při středečním požáru rodinného domu v Krupé uhořela osmapadesátiletá žena. Deníku výsledky nařízené soudní pitvy sdělila Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie. Příčina vzniku požáru s tragickými následky je stále v šetření.

19.1.2018

Počet dopravních nehod roste. Řidiči riskují rychlou jízdou

Rakovnicko – Jedna mrtvá žena, celkové škody zhruba 2,8 milionu korun a 64 dopravních nehod.¨Taková je bilance řidičů na silnicích Rakovnicka v závěru loňského roku. Podle policejních statistik dopravních nehod neustále přibývá. Oproti roku 2015 počet prosincových nehod vzrostl o patnáct.

18.1.2018

Při požáru domu v Krupé zemřela žena

Krupá – Požár domu v Krupé u Rakovníka skončil tragédii. Po uhašení našli hasiči v sutinách domu lidské tělo, pravděpodobně majitelku domu. Deníku to potvrdila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

12.1.2018

Třetí uprchlý vězeň z Vinařic už je také zpátky pod zámkem

Vinařice, Plzeňsko - Poslední z trojice vězňů, kteří počátkem týdne uprchli z práce ve firmě Anexia v Rakovníku, už je také pod zámkem. Třetího uprchlíka se podařilo dopadnout ve čtvrtek večer ve chvíli, kdy hledal útočiště v azylovém domě v Klatovech

10.1.2018

Dva uprchlé vězně zatkli v Ústí. Došlo i na pěsti. Třetí je stále na útěku

Ústí nad Labem - Dva ze tří vězňů, kteří utekli v pondělí z pracoviště v Rakovníku, jsou zpátky za mřížemi. K jejich zadržení došlo v Ústí nad Labem ve středu krátce po půlnoci.

10.1.2018

Zloděj se napakoval poté, co si otevřel nalezeným klíčem

Střední Čechy – K jakémukoli násilí se nemusel uchylovat zatím neznámý pachatel, který v noci na pondělí vnikl do rodinného domu v Sadové ulici v obci Horoměřice na Praze-západ a způsobil škodu vyčíslenou na 49 tisíc korun.

10.1.2018

Loni se v kraji bouralo méně tragicky: ubylo mrtvých i těžce zraněných

Střední Čechy – Příznivě vyznívají první informace středočeské policie o dopravní nehodovosti na území kraje v loňském roce. Během roku 2017 na středočeských silnicích zemřelo nejméně lidí za poslední půlstoletí. Statistiky nehodovosti vedou policisté od roku 1967 – a optimističtější údaje týkající se usmrcených osob v nich ještě nebyly. Ani tak to však nejsou čísla příjemná: i když vyhaslo o 43 životů méně než v roce 2016, smutný fakt zůstává faktem: při haváriích zemřelo 63 lidí.

9.1.2018

Z rakovnické firmy utekli vězni. Policie po nich zatím marně pátrá

Rakovník - Od pondělní noci pátrají policisté po třech vězních z vinařické věznice na Kladensku, kteří utekli z rakovnické firmy Anexia, kam chodili pracovat. Podle policistů nejsou vězni ozbrojení, ani nikterak nebezpeční. Rakovnickému deníku to řekl ředitel rakovnické policie Jiří Šiler.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

26.12.2017

Během Vánoc nehořely jen stromečky. Často také kontejnery

Střední Čechy – Požáry v domácnostech, které zapříčinila neuhlídaná ohnivá výzdoba vánočních stromečků, zdaleka nebyla jedinými případy, kdy hasiči ve středních Čechách museli bojovat s ohněm.

25.12.2017

První vánoční požáry přinášely hlavně prskavky

Střední Čechy – Zapálené prskavky a svíčky pokazily v mnohých domácnostech vánoční pohodu hned na Štědrý den – přičemž hlavní město a jeho okolí byly regiony, kde hasiči zažívali největší šrumec z celé republiky. Ve středních Čechách hasili největší požár spojený s oslavami 24. prosince v Kladně. Ohnivý malér v tamější ulici Vojtěcha Lanny měla sedm minut před šestou večer na svědomí prskavka zapálená na vánočním stromečku, připomněla v pondělí Nicole Zaoralová z generálního ředitelství profesionálních hasičů.

20.12.2017

KRIMI MIX: Vjel na koleje, když se zavíraly závory. Stihl ujet

Rakovník – O velkém štěstí může mluvit dvaašedesátiletý muž z Rakovnicka, který ve středu krátce po páté hodině ranní mířil z Ottovy ulice do centra města. Právě ve chvíli, kdy chtěl přejet chráněný železniční přejezd, se jeho závory začaly pomalu spouštět dolů. Po kolejích totiž z nádraží přijížděl vlak mířící směr Louny.

19.12.2017

Hrozí mu dva roky za mřížemi

Rakovník – V pondělí zahájili rakovničtí policisté trestní úkony s pětačtyřicetiletým mužem, který v neděli odpoledne skončil se svým autem ve svodidlech. Proč? Protože řidič byl vlastně neřidič. Chyběl mu totiž jeden z nejdůležitějších dokladů, a to řidičský průkaz.

15.12.2017

Nechtělo se mu být dál na světě

Rakovník – Pozdvižení na služebně zažili ve čtvrtek rakovničtí policisté. A to když jim do budovy na Husovo náměstí přišel v odpoledních hodinách muž, kterého to podle jeho slov už na světě nebavilo. O sebevraha ale podle všeho nešlo. Muž si na život nesáhl a naštěstí vše skončilo jen u slov.

15.12.2017

Ženu našli mrtvou

Rakovník – Smutnou událost z úterního podvečera dnes potvrdili policisté. Vše začalo tak, že po 18. hodině zavolala městským strážníkům 66letá žena s tím, že se nemůže dovolat své známé, která ji celý den nezvedá telefon, a že se do jejího bytu v ulici Dukelských hrdinů sama neodvažuje jít.

14.12.2017

Hledá se lupič světel za tisíce. Ukradl je ze školy

Nové Strašecí – Nezvanou návštěvu zažila minulý víkend Základní a mateřská škola J. A. Komenského v Novém Strašecí. Bohužel ani jí se nevyhnulo řádění zlodějů. Že některé věci z uzamčeného skladu chybí, si v pondělí ráno všiml jeden ze zaměstnanců, který případ nahlásil novostrašeckým strážníkům.

13.12.2017

Udělalo se mu špatně. Najel do traktoru, a skončil v nemocnici

Nové Strašecí – Hned dvě dopravní nehody se krátce po sobě staly ve včerejších ranních hodinách na Novostrašecku. K té první došlo v půl páté ráno.

11.12.2017

Další sražená seniorka. Už druhá za dva dny

Lubná – Jen dva dny od sebe dělí nešťastné události, při kterých byly autem sraženy seniorky. V obou případech šlo o těžká poranění, a proto musel zasahovat také vrtulník.

11.12.2017

KRIMI MIX: První sníh řidiče překvapil

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu. 

9.12.2017

Na přechodu srazil seniorku, prý ho oslnilo slunce

Rakovník – K dopravní nehodě, při které ke zraněné letěl vrtulník, došlo v sobotu čtvrt hodiny po desáté dopolední na křižovatce v Havlíčkově ulici v Rakovníku. Osobní auto tam na přechodu srazilo chodce, kterým byla osmdesátiletá seniorka.

6.12.2017

Chlapec při nehodě vylétl z auta

Petrovice – Hrozivě vypadající nehoda se stala v úterý mezi Zavidovem a Petrovicemi. V půl třetí odpoledne těmito místy projížděla 42letá žena, která v autě značky Peugeot cestovala spolu s nezletilým chlapcem.

5.12.2017

Nakradl si nářadí za téměř půl milionu korun

Rynholec – Zbystřit by měli všichni ti, kteří mají právě rozestavěnou nemovitost. Jelikož počasí venkovním stavebním pracím již příliš nepřeje, často v tuto dobu zůstávají rozestavěné objekty či nedokončené novostavby na delší čas bez dozoru. Ne všichni si však uvědomují riziko krádeží, a tak nechávají pracovní náčiní za mnohdy statisícové částky na stavbě. A tím také usnadňují práci případnému zloději, kterého nehlídané stavby přitahují.

5.12.2017

Noční komplikace v dopravě přinášely led i oheň

Střední Čechy – Kluzký povrch vozovek – a na chodnících situace nachlup stejná. Tak to v úterý časně ráno vypadalo na leckterých místech ve středních Čechách. Naopak jinde už měli to nejhorší za sebou, protože nejen ustalo sněžení, ale také se se oteplilo; namrzající srážky tam byly problémem hlasně v noci. I pro další dny však musí jak motoristé, tak chodci počítat s rozmary zimního počasí se vším všudy.

4.12.2017

KRIMI MIX: První sníh potrápil řidiče

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT