„Všechny karamboly se naštěstí obešly bez zranění osob,“ konstatoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Celková materiální škoda se vyšplhala na 180 tisíc korun.

Jedna z úterních nehoda se stala v 7.30 hodin u Hořesedel. Jedenašedesátiletý muž za volantem Renaultu Clio jel v koloně vozidel po karlovarce ve směru od Karlových Varů na Prahu. Při jízdě se však dostatečně nevěnoval řízení a bočně zachytil o protijedoucí Citroën ZX. Poté ještě škrtl o nákladní vůz Mercedes Benz a nepovedenou jízdu zakončil havárií v silničním příkopě.

„U řidiče byla dechová zkouška na alkohol negativní,“ informoval Ladislav Rác. Na renaultu vznikla škoda 30 tisíc, na citroënu také 30 tisíc korun a na nákladním voze značky Mercedes Benz 15 tisíc korun.

V 11.40 hodin došlo k nehodě v Karlovarské ulici v Novém Strašecí. Čtyřiatřicetiletý řidič vozu značky Avia Furgon s přívěsem jel po Karlovarské ulici ve směru od centra na Rakovník. Při jízdě došlo k odlomení oje přívěsu, a ten se zastavil až o zaparkovaný vůz toyota. Policisté po příjezdu na místo nehody zjistili, že má avie neplatnou technickou prohlídku. Řidič také nedokázal předložit doklad o zaplacení povinného ručení. „Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před jízdou požil alkohol,“ nechal se slyšet Rác. Na přívěsu vznikla škoda 30 tisíc korun a na toyotě 40 tisíc korun.

Další nehoda se stala ve 12.20 hodin v katastru Rudy. Třiadvacetiletá řidička ve voze Ford Escort jela ve směru od Rudy na Rakovník. Při projíždění prudkou pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy povaze a stavu vozovky a havarovala. Na vozidle vznikla škoda 20 tisíc korun.