První nehoda se stala v 7.40 hodin v Rakovníku v ulici Čsl. legií. Osmadvacetiletá žena za volantem Citroënu ZX jela rakovnickou ulicí Čsl. legií směrem od centra k okresnímu soudu. Před autobusovou zastávkou začala zpomalovat, protože chtěla odbočit vlevo. Na to však nestihla zareagovat za ní jedoucí žena v peugeotu a zezadu do ní narazila. „U obou žen byla zkouška na alkohol negativní. Nehoda se obešla bez zranění,“ nechal se slyšet vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Na peugeotu vznikla škoda 10 tisíc korun a na citroënu 5 tisíc korun.

Nepozornost
Ke druhé nehodě došlo v 11.05 hodin ve Žďáru. „Šestapadesátiletý řidič v nákladním automobilu značky Tatra 815 s návěsem jel obcí Žďár ve směru od Jesenice na Plzeň. Poté, co do obce vjel, pravděpodobně zachytil nákladem, který měl na návěsu, za telefonní vedení. To i se sloupem strhl. Řidič to údajně nezaregistroval a pokračoval dále na Plzeň,“ popisoval nehodu Rác. Ke zranění osob nedošlo. Policie nemůže vyloučit, že řidič před jízdou požil alkohol. Na telefonním vedení vznikla škoda 49 tisíc korun. Policie žádá případné svědky této události, aby ji kontaktovali.

Přehlédl náklaďák
Poslední pondělní nehoda se stala ve 21.15 hodin v katastru Rynholce. Dvacetiletý muž jel ve voze Peugeot 309 ve směru od Nového Strašecí na Slovanku. Při sjíždění z mírného klesání si nevšiml, že chvíli před ním vyjela z vedlejší silnice nákladní souprava Renault s návěsem, kterou řídil dvaatřicetiletý muž a došlo ke střetu. „Řidič narazil do pravé zadní části soupravy,“ konstatoval Rác.

Při nehodě utrpěl lehké zranění řidič peugeotu a jeho spolujezdkyně. Oba byli na místě ošetřeni a převezeni vozidlem rychlé záchranné služby do rakovnické nemocnice k dalším vyšetřením. U řidičů bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno.
Na peugeotu vznikla celková materiální škoda 45 tisíc korun a na návěsu renaultu 60 tisíc korun.