V minulém týdnu se stalo na silnicích Rakovnicka celkem osmnáct dopravních nehod, šest lidí při nich bylo lehce zraněno, polovina z nich se ovšem zranila o tomto víkendu.


NehodyO uplynulém víkendu se na silnicích okresu stalo devět dopravních nehod, tři lidé při nich byli lehce zraněni. Nejčastější příčinou kolizí bylo nevěnování se řízení.

„Uplynulých sedm dní by se dalo označit za týden plechů. Žádná vážnější dopravní nehoda se naštěstí nestala,“ okomentoval statistiku dopravního inspektorátu zástupce vedoucího Ladislav Heller. Svědčí o tom například páteční nehoda, která se stala v půl jedné po poledni v Rakovníku v Luženské ulici. Z areálu firmy Viola vyjížděl nákladní tahač s návěsem značky Mercedes Benz. Jenže při stáčení soupravy pravou zadní částí návěsu zachytil o firemní otevřená vrata. Na vozidle byla škoda vyčíslena na deset a na návěsu na jeden tisíc korun.

Jedna z víkendových nehod se stala u Nového Strašecí na karlovarce v 18 hodin v neděli. Osmatřicetiletá žena ve Škodě Fabii z Rakovnicka zde vyjížděla z připojovacího pruhu a chtěla pokračovat na Řevničov. Aby zabránila střetu s projíždějícím nezjištěným vozidlem, strhla řízení vpravo, prudce začala brzdit a nakonec narazila do dopravní značky. Druhé auto jelo dál. Řidička v dechu alkohol neměla, u řidiče, který na místě nezastavil, alkohol ovšem nelze vyloučit. Škoda na fabii byla vyčíslena na 40 tisíc korun.