K incidentu došlo v sobotu kolem půl jedenácté hodiny večerní. „Byla to krajně nebezpečná situace,“ zhodnotil lékař rakovnické záchranky Miloš Králíček.
Lékaři byli do obce přivoláni ke třiadvacetiletému muži, který měl být v bezvědomí. „Když jsme dorazili na místo, byl tento člověk již při vědomí,“ pokračoval lékař. Muž byl vyšetřen. Zřejmě okruh jeho rodiny a přátel však dospěl k názoru, že ne příliš dostatečně, a začal posádku sanity napadat.
„Naštěstí se nám podařilo utéci včas. Pacienta jsme naložili a odvezli na internu rakovnické nemocnice,“ doplnil Miloš Králíček. Pacient, kvůli kterému byli rakovničtí záchranáři málem lynčováni, měl později podepsat revers a odejít po svých zpátky domů.
Ten večer musela rakovnická záchranka do Hořoviček bohužel ještě dvakrát. Oba případy však už pravděpodobně neměli s předchozími žádnou souvislost.
Třiatřicetiletý muž tu několik hodin po popsaných dramatických událostech utrpěl úraz hlavy. Jednalo se o následek rvačky.
Před čtvrtou hodinou ranní se domů z hospůdky vrátil dvaadvacetiletý mladík. „Nic si nepamatoval. Zřejmě utrpěl otřes mozku a byl značně pomlácený. V dosti zbědovaném stavu jsme ho odvezli na chirurgii,“ uzavřel lékař.