Společenský ples ČLUZ
KDY: 1. 2. 20:00
KDE: NKC, Nové Strašecí
ZA KOLIK: 250 Kč

České lupkové závody sídlící u Nového Strašecí zvou na Společenský ples, který se bude konat v sobotu 1. února od 20 hodin v Novostrašeckém kulturním centru. Příchozí se mohou těšit na standardní a latinskoamerické tance v provedení párů z tanečního klubu Admira. Občerstvení je zajištěno formou rautu, chybět nebude ani bohatá tombola. Celým večerem bude provázet kapela Černý brejle. Cena vstupenky činí 250 korun.

Pivovarský ples 
KDY: 1. 2. 20:00
KDE: KC, Rakovník
ZA KOLIK: 400 Kč

Pivovarskému plesu bude patřit Kulturní centrum v Rakovníku v první únorovou sobotu. Příchozí čeká losování o hodnotné ceny, pivo zdarma. Hudbu zajistí Big band bonit, tedy devatenáctičlenný taneční a plesový orchestr složený z muzikantů z celého Severočeského kraje, který hraje evergreeny i současné songy, swing i taneční hudbu. Nebude chybět ani půlnoční překvapení. Začíná se ve 20 hodin, vstupné činí 400 korun.

Myslivecký ples 
KDY: 1. 2. 20:00
KDE: sokolovna Mutějovice
ZA KOLIK: 100 Kč

Myslivecké sdružení Mutějovice zve širokou veřejnost na Myslivecký ples, který se bude konat v sobotu 1. února v sokolovně Mutějovice. K tanci a poslechu hraje skupina Šlapeton, která hraje v lidovém, moderním i country stylu, chybět nebude bohatá zvěřinová tombola. Začíná se ve 20 hodin. Cena vstupenky je 100 korun.

Boxerské odpoledne
KDY: 1. 2. 13:00
KDE: sokolovna Lodenice
ZA KOLIK: 60 Kč

Sokolovna v Lodenici bude patřit v sobotu 1. února boxu. Boxerské odpoledne začíná ve 13 hodin a fanoušci tohoto silového a zároveň technického sportu si mohou vychutnat jak ukázky amatérského boxu, tak i profizápasy. Chybět nebude ani vicemistr České republiky v roce 2016 Miroslav Juna. Vstupné činí 60 korun.

Rousínovský masopust
KDY: 1. 2. 14:00
KDE: Rouspůdka, Rousínov
ZA KOLIK:

V první únorovou sobotu ve 14 hodin vyrazí od Rouspůdky tradiční masopustní průvod. Organizátoři rádi přivítají návštěvníky v maskách i v „civilu". Masky lze po domluvě na místě zapůjčit v Půjčovně. Na všechny čeká spousta pití i masopustních dobrot na všechny možné způsoby.

Kašpárek a čerti 
KDY: 1. 2. 15:30
KDE: Loutkové divadlo, Rakovník
ZA KOLIK: 40 Kč

Loutkový spolek Před Branou Rakovník pořádá v loutkovém divadle pohádku Kašpárek a čerti, kterou upravil a zrežíroval Zdeněk Turek. Začíná se v sobotu 1. února v 15:30 hodin a vstupné činí 40 korun.

Krásy přírody a myslivosti 
KDY: 1. 2. - 31. 5. 
KDE: IS CHKO Křivoklátsko, Křivoklát
ZA KOLIK:

V Informačním středisku CHKO Křivoklátsko v Křivoklátě naproti poště bude od soboty 1. února do posledního květnového dne k vidění výstava fotografií Svatopluka Šaldy a Jaroslava Hrušky s názvem Krásy přírody a myslivosti.

2 M - harmoniky v Lišanech 
KDY: 1. 2. 18:00
KDE: sokolovna Lišany
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Sokolovnu v Lišanech rozezní v sobotu 1. února v 18 hodin zvuk harmonik. Na ně si spolu tentokrát premiérově zkusí zahrát dva Martinové: M.Klocperk a M.Sokol. Harmonikáře by měla doplnit také basa. Příchozí si užijí notorické známé songy od Ježka i Vacka Suchého i Nohavicy, Matušky i Mládka. Vstup je dobrovolný.

Svatební seminář
KDY: 2. 2. 9:30
KDE: Roubenka Lechnýřovna, Rakovník
ZA KOLIK: 150 Kč

Pro ty, kteří si plánují svatbu připravit svépomocí, se v Roubence Lechnýřovně koná v neděli 2. února od 9:30 hodin svatební seminář. Na semináři se příchozí dozví důležité informace, jak si efektivně poradit s celou přípravou, od A až po Z. Promluví profesionálové ve svém oboru, kteří doporučí, čeho se vyvarovat, či naopak čemu dát volný průběh. Konkrétně poradí, jak postupovat při organizaci svatebního dne, jak si vybrat tu správnou floristku, které květiny jsou v daném období dostupné + typy pro dekorace, dále podají informace ohledně vizáže a účesu, jak mít dokonalou foto-vzpomínku na svatební den. Pro příchozí bude rovněž připravená malá ochutnávka sladkého a vína. Na seminář je potřebná rezervace prostřednictvím zprávy na Katevent.cz. Cena semináře je 150 Kč.

Komentovaná prohlídka
KDY: 2. 2. 14:00
KDE: Nová síň, Rabasova galerie Rakovník
ZA KOLIK:

V neděli 2. února se ve 14 hodin bude konat komentovaná prohlídka výstavy výrazné osobnosti české výtvarné scény malíře, loutkáře a vysokoškolského pedagoga Martina Kuriše, která je v Nové síni Rabasovy galerie k vidění již od prosince.

Únorový pochod 
KDY: 2. 2. 13:00
KDE: kulturní dům Kolešovice
ZA KOLIK:

Milovníci pěší turistiky se vydají v neděli 2. února na devítikilometrový Únorový pochod. Sraz je ve 13 hodin před kulturním domem Kolešovice.

Bál "Žena in" 
KDY: 1. 2. 20:00
KDE: Kulturní dům Pavlíkov
ZA KOLIK: 120 Kč

V kulturním domě Pavlíkov se v první únorovou sobotu od 20 hodin koná bál „Žena in“. Hudbu zajistí kapela Kastelán. Návštěvníci se dále mohou těšit na předtančení, foto-koutek, bohatou tombolu, slosovatelné vstupenky a malý dárek pro každého. Plné vstupné činí 120 korun.