Vydejte se do Nového Strašecí na noc kostelů
KDY:
28. května
KDE: Kostel Narození Panny Marie, Nové Strašecí
ZA KOLIK: Zdarma

Program:
18:00 – 19:00 Komentovaná mše svatá
19:00 – 19:45 Představení faráře včetně jeho hry na violu
20:00 – 21:00 Varhanní improvizace
20:00 – 21:00 Prohlídky kostela
21:00 – 22:00 Kompletář

Farní Chrám Narození Panny Marie se uvádí již mezi lety 1344-1350 jako farní. Čeští králové byli jeho podacími pány. Roku 1553 byl pomocí krále Vladislava II. vystavěn znovu a přidělen ke zbečenské faře. Roku 1639 za vpádu Švédů kostel vyhořel, ale již následujícího roku byl znovu vystavěn.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Užijte si livestreamový koncert Viktorie Zimmermanové a Radky Dědičové
KDY:
28. května, 18:00
KDE: YouTube nebo Facebook Městská knihovna Rakovník
ZA KOLIK: Zdarma

Někteří lidé rádi poskytnou rozhovor, jiní své pocity sdělují raději prostřednictvím hudby a písní. Do Hovorů K proto zařazujeme i hudební projevy. Organizátoři vás zvou na první knihovnický livestream koncert, na kterém se představí Viktorie Zimmermannová, za klavírního doprovodu Radky Dědičové. Pohodlně, bez roušky, se skleničkou něčeho dobrého k pití, bez nutnosti předložit potvrzení o negativním testu, se usaďte a nalaďte si "kanál" YouTube nebo Fb s přenosem z rakovnické knihovny.

Jaká bude Princova cesta?
KDY:
30 května, 10:00
KDE: Sál Tylova divadla, Rakovník
ZA KOLIK: 120 Kč

Když při jedné ze svých procházek po pobřeží objeví mladý opičák Tom bezvládného a zraněného starce, netuší, jak velké tajemství před ním leží. Prošedivělý muž je princem, který pochází z neznámého kontinentu. Mezi ním a mladíkem se začne odvíjet překvapivé přátelství.

Zapojíte se do Májového hádání?
KDY: 
Do 6. června
KDE: Čermákovy sady, Rakovník
ZA KOLIK: Zdarma

Od 21. května do 6. června je pro Vás připraveno “MÁJOVÉ HÁDÁNÍ” v parku Čermákovy Sady. Barevné kytičky s dětskými hádankami jsou rozvěšeny od Klubu DDM po dřevěný most. Hledejte po parku barevné kytičky s dětskými hádankami. Pokud máte v telefonu čtečku QR kódů, můžete si řešení ověřit pomocí právě QR kódu na každé kytičce. Správné odpovědi naleznete i na plotě u vrátek na dvůr Klubu DDM Rakovník (blíže k parku). Organizátoři prosí všechny účastníky o dodržování aktivních vládních opatření a neničení připravených podkladů.

Ivan Trojan je Šarlatán
KDY: 
29. května, 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Program online kina Moje kino Live nabídne české životopisné drama Šarlatán natočené v režii Agnieszky Holland. Film nabídne pohled do života Jana Mikoláška, jehož si zahrál Ivan Trojan, výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Na Mikoláška se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým.

Tajemství pohádek se odkryjí na přednášce
KDY: 
30. května, 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 230 Kč

Přednáška Martina Skály přiblíží jazyk a výchovný potenciál pohádek optikou hlubinné psychologie. Lektor je psycholog s dlouholetými zkušenostmi s prací s mimořádnými stavy vědomí a jejich symbolickým vyjádřením v mezilidských vztazích, v duši člověka, umění, kultuře a společnosti. Je autorem technicky symbolických konstelací, členem odborné rady České společnosti pro analytickou psychologii, zakládajícím předsedou Českého institutu pro analytickou psychologii, české skupiny IAAP, Mezinárodní asociace analytických psychologů a také autorem mnoha příspěvků v odborných publikacích, časopisech a na konferencích.

Pusťte si záznam inscenace „A kde ty bydlíš?“
KDY: 
27. - 30. května
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Něco oželet, něco si přát. Touha po totální nezávislosti, boj o přežití v extrémních podmínkách, reality show, Marie Kondo, obchod s výtvarnými potřebami. Vyber si: V paneláku s kamarádkou, co chce otěhotnět, ve sklepním bytě u vlakového nádraží, s uřvanými sousedkami, nebo na návštěvě u rodičů na dobu neurčitou? Co dělá na dvoře ta skříň? A čas mezitím plyne a všude trochu jinak. Počet obyvatel planety roste. Existují plány a koncepty bydlení budoucnosti, kdy lidé ve městech budou moci efektivně sdílet své domovy. Zároveň roste trend cílené izolace od ostatních, stěhování na venkov, meditace v lese a pečlivé ochrany osobního prostoru. A pak jsou ti, co si nemohou vybírat, nedosáhnou na hypoteční úvěr, nemají to štěstí funkčního rodinného zázemí, úspěšného dostudování, nebo zdařilého startu kariéry. Na pozadí příběhu tří postav se otevírá otázka: jak si chránit svoji nezávislost na minimálním prostoru. Původní autorská inscenace vzniká na motivy knihy Terezy Semotamové, Ve skříni. Pokračuje v cyklu původní tvorby iniciované centrem JOHAN Plzeň, který vychází ze zájmu a studia současného společenského dění, zajímá nás svět, ve kterém žijeme. Umění podle nás má za úkol dotýkat se palčivých momentů našeho života.

Zpěvák Jan Bendig bude koncertovat v autokině
KDY: 
29. května, 20:00 
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 500 Kč

Jste fanoušci zpěváka Jana Bendiga? Tak to je pro vás jako dělaný náš víkendový tip. Sedmadvacetiletý rodák z Hradce Králové, který se dostal na českou hudební scénu zejména díky působení v oblíbené pěvecké soutěži Super Star, bude totiž v sobotu 29. května zpívat v Praze. Dějištěm jeho koncertu bude Autokino Strahov. Vstupenky lze koupit na webových stránkách www.goout.net, přičemž cena lístku za jedno auto je 500 korun.

Veřejnost se s Dominikem Fraňkem vydá do Francouzské Polynésie
KDY: 
30. května, 20:00 
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99 Kč

Další cestovatelská přednáška z cyklu Kolem světa online zavede sledující daleko od jejich domovů, a to do srdce Tichého oceánu. Cestovatel Dominik Franěk bude promítat snímky z Francouzské Polynésie. „Navštívili jsme pouhých 6 z celkového počtu 118 ostrovů rozesetých v Oceánii, a i ty nás přesvědčily o existenci ráje na zemi. Naše cesta vedla z Tahiti, které je vstupní branou do Polynésie, přes ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Maupiti, o kterém se říká, že je to malé a stále autentické Bora Bora, a až na Bora Bora samotné,“ líčí Franěk, který slibuje lidem pohledy na ostrovy obklopené korály a oceánem plným různobarevného života. Vstupenky lze zakoupit na www.smsticket.cz, a to za 99 korun.

Papageno v kouzelném lese
KDY: 
30. května, 10:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Komorní inscenace opery pro děti na motivy Kouzelné flétny W. A. Mozarta. Mozartova opera Kouzelná flétna představuje bezesporu vrchol skladatelovy operní tvorby. Přestože vybízí k mnoha různým výkladům, je to v podstatě pohádka, v níž vítězí dobro nad zlem. V německých divadlech bývá proto často hrána, mnohdy v nejrůznějších úpravách, pro dětské publikum. Plzeňská inscenace je právě takovým představením, které je určeno především dětským divákům, jež uvidí pohádku plnou imaginace, jevištních kouzel a vtipu, to vše za doprovodu Mozartových melodií. Děti provede kouzelným lesem ptáčník Papageno, společně s ním budou putovat po stopách prince Tamina, aby vysvobodili princeznu Paminu a také Papagenovi našli jemu podobnou družku.