V Mutějovicích znovuuloží ostatky strážmistra Františka Ometáka
KDY: 
30. července, 11:00
KDE: Mutějovice
ZA KOLIK: -

Za přítomnosti zástupců obce Mutějovice, Muzea Policie ČR, Veterána Policie ČR a dalších budou v pátek 30. července na mutějovickém hřbitově znovuuloženy ostatky strážmistra četnictva Františka Ometáka. Ceremoniál bude zahájen v 11 hodin v místním kostele sv. Váslava, následovat bude mše a také přenesení ostatků. Na závěr samozřejmě zazní státní hymna.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Skrejský triathlon zapíše v sobotu osmnáctý ročník
KDY: 
31. července, 14:00
KDE: Skryje
ZA KOLIK: Startovné 200/100 Kč

Již osmnáctý ročník takzvaného Skrejského triathlonu se uskuteční v sobotu 31. července ve Skryjích. Start závodu, v rámci kterého bude na zúčastněné čekat celkem 100 metrů plavání, 10 kilometrů v sedle kola a 1 kilometr běhu, je na programu ve 14 hodin. Závodníci budou rozděleny do kategorií podle věku (15 až 36 let nebo 36 a více let)a pohlaví, samozřejmě bude přichystána také zkrácená trasa pro děti. Připraveno bude také občerstvení a ceny pro triathlonisty. Registrace soutěžících je od 12 hodin ve Skryjích Na Kurtech, za startovné dospělí zaplatí 200 korun, děti o polovinu méně, tedy 100 korun. „Přijďte závodit i fandit,“ vyzývají organizátoři tohoto již tradičního závodu.

Z akce Staň se mravencem.
Děti si v Křivoklátě vyzkoušely, jaké je to být mravencem

V pátek večer se na Křivoklát znovu vrátí Lucemburkové
KDY: 
30. července, 21:00
KDE: Křivoklát
ZA KOLIK: 250 Kč

V noci, když se setmí, hrad ožívá a vrací se do dob králů a rytířů. To uvádí na svých webových stránkách hrad Křivoklát, který si pro veřejnost na pátek 30. července přichystal večerní divadelní představení Lucemburkové na Křivoklátě. Od 21 hodin budou moci s průvodcem panem Vojtěchem vydat na dobrodružství za všemi čtyřmi panovníky Lucemburské dynastie, kteří na Křivoklátě působili. „Kromě reprezentativních prostor vás čekají i potemnělé hradní vězení a mučírna,“ uvádí hrad. Vstupné je 250 korun, začíná se ve 21 a 22 hodin.

Vyrazme společně na piknik
KDY: 
1. srpna, 10:00 
KDE: Celá Česká republika
ZA KOLIK: -

Překonat rekord v počtu pikniků v jeden den v celé zemi se v neděli pokusí překonat nadšenci inspirovaní Spolkem proti samotě. Zájemci se mohou ještě do 31. července hlásit na webu www.spoluprotisamote.cz. Pikniky s mottem Česko jde spolu na piknik se budou konat na řadě míst právě v neděli v době mezi desátou ráno a čtvrtou odpoledne.

Jakub Vostřák.
VIDEO: Jakub Vostřák vydal cover Gottovy písně Zůstanu svůj