Sice na Rakovnicko nezavítá samotná hvězda, avšak lidé si budou moci poslechnout písně v podání skupiny Michal David Revival. Vstupenky na tento koncert lze sehnat v předprodeji v budově místního OÚ, a to za 150 korun.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Běžci budou soutěžit o jízdu v legendárním autě
KDY: 8. srpna, 9:45
KDE: Amalín, Křivoklát
ZA KOLIK: 50 Kč (startovné)

V obci Křivoklát se v sobotu 8. srpna uskuteční nultý ročník běhu Ber8unka. A jak už jeho název napovídá, na běžce bude čekat trať dlouhá 8 kilometrů. Na ní závodníci postupně vystoupají na vrcholy 232, 266 a 363 metrů nad mořem. Trasa povede především po asfaltových a lesních cestách. Místem prezentace je Amalín, přičemž se začíná v 9.45 hodin. Samotný závod pak bude odstartován o 15 minut déle. Přihlásit se je možné na Facebooku nebo přes e-mailovou adresu anetkau@email.cz. Startovné je 50 korun. Na vítěze závodu čeká poukaz na zážitkovou jízdu v legendárním voze Ford Mustang GT 5.0L V8.

close Běh v Děčíně. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/Jitka Vepřovská zoom_in

Na Křivoklátě budou lidé moci potkat Lucemburky
KDY: 7. a 8. srpna, 20:00 až 23:00
KDE: Hrad Křivoklát
ZA KOLIK: 250 Kč 

Další scénické noční prohlídky hradu si budou moci užít návštěvníci Křivoklátu v pátek 7. a v sobotu 8. srpna, a to v době od 20 do 23 hodin „Na Křivoklátě působili všichni čtyři panovníci Lucemburské dynastie, kteří se vystřídali na českém trůně. Vydejte se po jejich stopách s průvodcem panem Vojtěchem a zažijte stěžejní okamžiky jejich vlády v prostorách jednoho z nejstarších českých královských hradů,“ uvádí hrad. Kromě reprezentativních prostor čekají návštěvníky i potemnělé hradní vězení a mučírna. V hlavních rolích se představí zaměstnanci správy hradu Křivoklát, zámku Hořovice a hosté. Cena vstupenky na scénickou prohlídku Lucemburkové na Křivoklátě je 250 korun.

close Parou na Křivoklát. info Zdroj: Pavel Kyselák zoom_in

Děti si vyzkouší turistický závod
KDY: 8. srpna, 8:30
KDE: Před poštou, Jesenice
ZA KOLIK: volně přístupné

Turistický oddíl mládeže Ještěrky Jesenice pořádá v sobotu 8. srpna turistický závod pro veřejnost. Ti, kdo se ho chtějí zúčastnit, mají sraz v 8.30 hodin před budovou pošty, přičemž následovat bude teoretická část. V rámci ní se lidé seznámí s pravidly závodu a jeho disciplínami. Zároveň absolvují naučnou procházku okolím s poznáváním dřevin. Následovat bude odpolední praktická část, při které se zúčastnění vydají na trať. Ta bude postavena na zahradě místní školky.

close Branný závod dětí v Hrádku. info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in

Zábavné odpoledne si užijí v Lodenici
KDY: 8. srpna, 15:00
KDE: Hřiště za sokolovnou, Lodenice
ZA KOLIK: volně přístupné

V sobotu 8. srpna se na hřišti za sokolovnou v obci Lodenice uskuteční prázdninové odpoledne pro děti i dospělé. Od 15 hodin zde budou pro příchozí připraveny různé soutěže a další zábava. Na všechny soutěžící čeká odměna. Následně se budou opékat špekáčky. Na místě bude limonáda a zmrzlina.

close Dětský den na mlýnu. info Zdroj: Deník / Petr Škotko zoom_in