Název akce Drakiáda na letišti
KDY: 12.10.2019 od 13 hodin
KDE: Letiště Rakovník
ZA KOLIK: Volně přístupné

Dům dětí a mládeže Rakovník a Klub leteckých modelářů pořádají v sobotu 12. října na rakovnickém letišti 28. ročník Drakiády. Soutěžit se bude v kategorii draků doma vyrobených, výška draků domácích a výška draků kupovaných. Vítězové jednotlivých soutěží a disciplín budou odměněni. Začíná se ve 13:00 hodin.

Drakiáda v Rakovníku 2016Zdroj: Jana Elznicová

Název akce Dýňořezání 2019
KDY: 12.10.2019 od 14 hodin
KDE: Náměstí u OÚ Lány
ZA KOLIK: 40 Kč stojí nákup dýně 

V sobotu 12. října pořádá sdružení Naše Lány, z.s. v obci Lány již po páté Dýňořezání. Akce se koná na náměstí okolo obecního úřadu od 14:00 - 17:00 hodin. Návštěvníci si budou moci vyrobit originální lucernu z dýně, kterou je třeba si předem objednat, cena je 40 Kč. Ostatní pomůcky na vyřezávání dostanou přímo na místě a taktéž teplý čaj pro zahřátí, pokud si přinesou vlastní hrnek.

Děti vyřezali dýně společně s rodičiZdroj: Kateřina Herzánová / DENÍK Čtenář reportér

Název akce Prodejní chovatelská výstava
KDY: 12. - 13.10.2019 od 8 do 16 hodin
KDE: Výstavní areál ZO ČSCH Kolešovice
ZA KOLIK: Volně přístupné

ZO ČSCH Kolešovice pořádá ve výstavním areálu ZO ve dnech 12. a 13. října Okresní výstavu králíků, drůbeže, holubů a okrasného ptactva. Otevřena bude v sobotu od 8 do 16 hodin, v neděli do 14 hodin. Pro chovatele nejlépe oceněných zvířat jsou připraveny krásné poháry - „Čestné ceny“ ZO, OO ČSCH i starosty obce Kolešovice. Dále je možnost zakoupení kvalitních, zdravých chovných zvířat. Občerstvení a bohaté ceny v tombole jsou zajištěny.

Chovatelská výstava v LužnéZdroj: Deník/Šárka Hoblíková

Název akce Uklidí krajinu na Křivoklátsku
KDY: 12.10.2019 od 9 hodin
KDE: Amalín u rybníka
ZA KOLIK: Volně přístupné

Také Křivoklátští se zapojí do celostátní akce Ukliďme Česko, ukliďme svět a v sobotu 12. října vyrazí uklízet okolí silnice na Píska a Brdatku. Sraz je v 9 hodin v Amalíně u rybníka. Sebou je vhodná pevná obuv a rukavice.

Stejně jako v loňském roce se dobrovolní hasiči z Nesuchyně zapojili do celostátní akce s názvem Ukliďme Česko.Zdroj: Milan Nehasil

Název akce: Kněževeské posvícení
KDY: 12. - 13.10.2019
KDE: Náměstí v Kněževsi
ZA KOLIK: Viz. text níže

Druhý říjnový víkend hostí Kněževes tradiční posvícení. V sobotu se koná Posvícenská zábava v sokolovně, od 20.00 hodin hraje hudební skupina Natruc. Vstupné je 100 Kč. V neděli bude v sokolovně posvícení věnováno dětem. V sokolovně začíná v 15 hodin posvícenské řádění s Divadelním Ansáblem BezeVšeho. Děti platí vstup 20 Kč, dospělí 50 Kč. V pondělí následuje v 9 hodin pěkná hodinka v hospodě Na Václaváku. V parku u kostela bude doprovodný program - autodrom, kolotoč, střelnice, houpačky, skákací hrad.

Posvícení 2017 v LužnéZdroj: Renáta Fryčová

Název akce Svatební veletrh
KDY: 13.10.2019 od 11 hodin
KDE: Kulturní centrum Rakovník
ZA KOLIK: 80 korun

Kulturní centrum Rakovník hostí v neděli 13. října od 11 hodin třetí ročník Svatebního veletrhu, který se do „rakovnické Lucerny“ stěhuje z Domu osvěty. Pro tento rok bylo vybráno téma „Boho styl". Letos se opět ujme mluveného slova známá herečka Patricie Pagáčová (Solaříková) a o hudební doprovod se postará rakovnický umělec MK Martin Koutecký. Pořadatelé pořádají pro příchozí opět promenádu ve společenských, svatebních šatech a ve spodním prádle. Dětskou a pánskou přehlídku. Škála vystavovatelů bude letos opravdu bohatá, najít mezi nimi bude možné například kreativní duše, sladké pochoutky, catering, dekorace, květiny, vizážistky, kadeřnice, šaty, doplňky, DJ, foto koutek, kameramany, fotografy apod. Celý den bude přichystaný doprovodný program. Vstupné je 80 Kč.
Módní přehlídku svatebních a společenských šatů si nikdo nechtěl nechat ujít. Dorazily na ni desítky návštěvníků.Zdroj: Deník / Koděrová Kristýna