Honza Brož a Devítka v Pustovětech
Pustověty – Honza Brož a Devítka vystoupí v sobotu 10. srpna v hostinci Na Ostrově v Pustovětech. Osmý koncert v rámci cyklu 11 večerů s Bakalářem začíná v 17 hodin, vstupné činí 100 Kč. 

Dobře utajená country
Slabce – Zámecký park ve Slabcích bude hostit v sobotu 10. srpna již 24. ročník festivalu Dobře utajená country, který nabídne vystoupení kapel Flashback, Rekonvalescence, New Rebels. Dále vystoupí Taxmeni, Vojta Kiďák Tomáško, Jindra Kejak, Pacifik, Jitka Vrbová a Honza Frühwirth, Cop, Klíč, Věra Martinová či Michal Tučný Revival Plzeň. Plánovaný začátek festivalu bude v 11:00 a návštěvníci mohou využít od pátečního večera prostory pro stanování ve stanovém městečku.

Tyršova lávka
Rakovník – V sobotu 10. srpna se na Tyršově koupaliště v Rakovníku uskuteční čtvrtý ročník netradiční soutěže Tyršova lávka, kdy účastníci musí přejet úzkou lávku v co nejdelším čase. Začíná se tradičně ve 14 hodin a soutěž je rozdělena podle věkových kategoriích - nejmladší, dorost a dospělí. Poté přijde na řadu závod trakařů a akci zakončí hledání sudu. Soutěží se o řadu zajímavých a hodnotných cen. Příchozí děti i dospělí se mohou těšit na doprovodný program. Hudbu obstará stoner-rocková kapela Fret. 

Dvanáctý ročník Model Air Show nabízí mnoho modelů
Rakovník - MOAS a Letecko-modelářský klub Rakovník LMK pořádají 10. a 11. srpna od 10 hodin již 12. ročník Model Air Show. Celá událost je koncipována jako ukázka co největšího množství modelářských disciplín.  Představují se zde nejen letecké modely jako akrobaté, makety, větroně, aerovleky, vrtulníky, proudové, tak i modely kamionů, velké makety tanků s vojenským ležením, buggy, nákladní auta, ale také bazén s maketami velkých válečných lodí. Dále budou k vidění i ukázky skutečné historické vojenské techniky, historické závodní vozy, atd. Prostor pro diváky je kvůli velkému množství modelů uprostřed a celá tak show probíhá kolem diváků. V areálu bude zajištěno občerstvení a děti mohou využít dětský koutek.

ABBAcz v Šanově
Šanov -  Lesní divadlo v Chaloupkách v Šanově zažije v neděli 11. srpna od 20 hodin velkou show, o kterou se postará česká skupina ABBAcz z Prahy. Zakládá si na perfektním provedení hudby a na dokonalém nastudování jednotlivých partů, zvuků a aranží. Devizou kapely je především stoprocentní živé hraní. Vstupné činí 150 Kč.

Zahrádkáři pořádají prodejní výstavu květin
Slabce - Zahrádkáři Slabce zvou veřejnost na tradiční výstavu květin, která se koná 10. srpna od 9 do 20 hodin v kulturním domě ve Slabcích. Květiny si budete moci také zakoupit. Dále bude své výrobky nabízet domov Ráček, pekárna V Brance.

Bigbít v pivovárku
Mutějovice - Pivovar v Mutějovicích zažije v pátek 9. srpna pořádný bigbítový večer. Pro příchozí zahrají od 20 hodin kačická kapela Kiks a lounská skupina Beruška Louny.