Setkání s lidovou písničkou 
KDY: 7. března 2020, od 14 hodin
KDE: Kulturní dům, Senomaty
ZA KOLIK: 100 Kč

Nejen senioři si budou moci v sobotu 7. března zatančit, nebo se jen zaposlouchat do hudby, díky dalšímu z pravidelných Setkání s lidovou písničkou. Tentokrát bude na senomatském sále kulturního domu všem příchozím hrát od 14 hodin k tanci a poslechu Malá muzika Nauše Pepíka. Vstupné je 100 korun. Další akce je naplánována na 4. dubna, kdy by v Senomatech měla hrát hudební skupina Šlapeton Ladislava Koky. Květnové setkání se pak koná 9. května, přičemž zahraje Květovanka Josefa Husáka.

close Setkání s písničkou v Senomatech info Zdroj: Deník/Šárka Hoblíková zoom_in

Sportovní ples v Pavlíkově
KDY: 7. března 2020, od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Pavlíkov
ZA KOLIK: 100 Kč

Sportovní klub Pavlíkov pořádá v sobotu 7. března tradiční sportovní karneval. Příchozí se mohou samozřejmě těšit na bohatou tombolu, k tanci a poslechu jim bude hrát Jan Fernet a spol. Vstupenky, za které zájemci dají 100 korun, budou slosovatelné, a tak každý bude mít šanci si z plesu odnést domů některou z cen. Zábava, jejíž dějištěm bude místní kulturní dům vypukne úderem 20. hodiny.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Oslava MDŽ a kuchařská soutěž
KDY: 7. března 2020, od 14.30 hodin
KDE: Pohostinství, Krakov
ZA KOLIK: Volně přístupné

Obec Krakov a místní dobrovolní hasiči pořádají tradiční oslavu Mezinárodního dne žen. K tomu se navíc ještě uskuteční kuchařská soutěž, jejíž tématem bude listové těsto na sladko. Vzorky musí soutěžící donést půl hodiny před začátkem akce. Přihlásit se lze osobně u Aleny Švarcové nebo na telefonním čísle 721 573 244. Po vyhodnocení výsledků bude všem hrát pro radost Láďa Sýkora.

close Oslavu MDŽ okořenila kuchařská soutěž. info Zdroj: Deník / Jan Brabec zoom_in

Dětský karneval v Čisté
KDY: 7. března 2020, od 14 hodin
KDE: Kulturní dům, Čistá
ZA KOLIK: Volně přístupné

Spolek žen Čistá pořádá v sobotu 7. března v čisteckém kulturním domě karneval pro děti. Malé princezny, víly, rytíři, princové nebo superhrdinové si užijí od 14 hodin pořádnou zábavu. Na děti bude čekat tanec, stanoviště s úkoly nebo tvůrčí dílna. To vše absolvují masky za doprovodu hudby DJ Míry Vlčka. Chybět samozřejmě nebude ani tombola. „Jako každý rok prosíme všechny šikovné a ochotné kuchařky a pekařky, aby napekly pro děti nějaké dobroty,“ žádá Spolek žen Čistá.

close V Nesuchyni se po roce konal dětský karneval. info Zdroj: Milan Nehasil zoom_in

Vycházka s krmením lesní zvěře 
KDY: 8. března 2020, od 13 hodin
KDE: Za drogerií, Řevničov
ZA KOLIK: Volně přístupné

Řevničovští se vydají na zimní procházku do lesa, v rámci které společně nakrmí lesní zvířata. Sraz mají účastníci vycházky za místní drogerií, přičemž s sebou v taškách ponesou pamlsky pro zvěř, jako je například tvrdý chléb, ovoce, mrkev, seno, obiloviny, krmná řepa nebo kukuřice. Krmení v lese umístí na krmná místa a popřejí zvěři dobré chutnání. Cestou zpět si zúčastnění rozdělají oheň a upečou buřty, které budou zajištěny. Procházka je vhodná i pro maminky s kočárky.

close Skauti vyrazili na krmení zvířátek. info Zdroj: Dýmka Habartov zoom_in