Už samotná skutečnost, že malí diváci přijdou na představení ve společenských šatičkách a chlapci mají uvázané kravatky dává tušit, že publikum již o světě divadla ví své a interakce mezi jevištěm a hledištěm bude na úrovni. Výborně poučené a vedené děti pomohly divadelníkům vytvořit optimální podmínky pro přenos myšlenek z jeviště do hlediště.

V tomto případě kromě vlastního pohádkového děje také pochopení druhého divadelního sdělení, kterým je důležitost třídění odpadu. Propagační materiály, určené jak pro děti ze základních škol, tak i pro předškoláky, zmizely hned po prvním představení a musely být operativně doplněny. A když opona podruhé spadla, soubor Divadla Dětí naložil inscenaci pohádky O Balynce, dobrém štěněti a spěchal na stavění scény v Rožmitále pod Třemšínem.

V roce 2024 se bude konat více jak 150 divadelně animačních aktivit po celé České republice. Budou to představení ekopohádek O Balynce, dobrém štěněti, O vodníku Pačískovi, O prasátku Arturovi a další, které mají ve svém druhém plánu podněty a informace o správném způsobu třídění odpadu.

Pohádky budou odehrány v divadlech, kulturních zařízeních, ale také na hradech a zámcích a při příležitostech realizace různých open air kulturních a sportovních aktivit, na kterých se dá očekávat účast velkého množství dětí. Divadelní představení jsou připravována v sofistikovaném oblouku příprava-realizace-evaluace-praxe, díky němuž se dostanou informace o správném třídění skrze děti také do českých domácností.

Česká republika patří mezi evropskou špičku ve třídění odpadu, přesto ještě přibližně 30 % populace může svůj postoj ke třídění výrazně zlepšit.