Divadlo kouzel Pavla Kožíška má v sobotu 10. února od 14.00 hodin na programu strhující show pro celou rodinu Magiská esa. Diváci se mohou těšit na velké „copperfieldovské“ iluze v podání mistra světa ze Světového poháru bavičů - iluzionisty Pavla Kožíška. Třeba na na čtyřmetrovou skluzavku času, která promění postavu dospělého člověka v malé dítě, záhadné čtení myšlenek divákům v publiku, nebezpečné prostoupení obřím ventilátorem, originální levitaci divačky z publika, vystřelení kouzelnice z děla a na řadu dalších velkolepých iluzí plných perfektní zábavy. Účinkují Pavel Kožíšek, Hana Mašlíková a Martina Poulíčková, Matyáš Kožíšek, taneční skupiny Magic Girls a Electric Men a další.

Klub železničních modelářů z Jesenice u Rakovníka slaví 60 let od svého založení.
Výstava Klubu železničních modelářů připomene šedesát let jeho existence

Program divadla kouzel v zimě 2024

Neděle 25. února od 14.00 Škola kouzel
Sobota 2. března od 14.00 Hra kouzel a magie
Sobota 9. března od 14.00 Magická esa
Sobota 16. března S kouzly kolem světa!

Zrcadlový labyrint v Divadle kouzel.Zrcadlový labyrint v Divadle kouzel.Zdroj: se souhlasem Lucie Kožíškové


V divadle si mimo jiné můžete prohlédnout výstavku starých kouzelnických rekvizit, dobových plakátů a hrnečky s podpisy slavných osobností. A pokud si sáhnete na kouzelnickou hůlku v salónku Harryho Houdiniho, tak se vám prý splní vaše tajné přání! V přízemí divadla je otevřený Zrcadlový labyrint, které má nejen u dětí velký úspěch. Těšit se můžete na velké unikátní zrcadlové bludiště, síň smíchu s vtipnými zrcadly, antigravitační místnost, levitující stolek, jedinečné optické klamy a iluze. Zrcadlový labyrint lze navštívit před nebo po představení.

Otakárek ovocný.
Rok motýlů. Přišla na ně řada po orchidejích, vážkách, netopýrech a koniklecích

O den později 11. února mohou zájemci zavítat do Muzea fantastických iluzí Pavla Kožíška, které sídlí v centru Prahy ve Vodičkově ulici, na Kouzelnou neděli. Čeká je tam fascinující svět optických klamů s více než 150 interaktivními zábavnými exponáty. Perfektní zábavu si tam užije opravdu každý bez rozdílu věku. Pořídí si tam i legrační fotky a videa. Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí.

Mohlo by vás zajímat: Až sedmdesát různých masek. Po dvaceti letech v Kounově obnovili masopust

Zdroj: Ladislav Humpál