V programu se objeví 8 amatérských inscenací. Nejmenší děti se mohou těšit na sci-fi pohádku Za pět minut dvanáct v podání Suchdolského divadla SUD ze Suchdola nad Lužnicí. Ten ostatně pro starší děti zahraje i svou autorskou inscenaci Sherlock Holmes neb Zrození zla. Víkendový program přehlídky dětem zpestří Fimfárum od Divadelního klubu Českokrumlovská scéna a Šest malých tučňáků divadla Aplaus ze ZUŠ Louny.

Středoškoláci se pak mohou těšit na dvě inscenace se silnou osobní výpovědí. S inscenací Vyhnání z ráje už proběhlo do Rakovníka přijede Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary a s inscenací Cvičme v rytme pak divadelní soubor Brambůrky z Mostu.

V průběhu přehlídky budou pod odborným lektorským vedením pracovat skupiny dětí, jejichž reflexe na představení zprostředkují lektoři v rámci rozborových seminářů a diskusních fór. Rozborové semináře povede čtyřčlenný lektorský sbor ve složení Milan Schejbal (umělecký šéf a režisér Divadla A. Dvořáka v Příbrami, pedagog DAMU), Jaromír Hruška (režisér a dramaturg Městského divadla Český Krumlov), Luděk Horký (dramaturg, manažer vývoje České televize) a Kateřina Baranowska (scénografka a výtvarnice). Nejúspěšnější inscenace pak může lektorský sbor doporučit do programu Jiráskova Hronova, festivalu amatérského divadla.

close Plakát festivalu Popelka Rakovník. info Zdroj: Národní informační a poradenské středisko pro kulturu zoom_in Plakát festivalu Popelka Rakovník.

Autor: Josef Dušek, Národní informační a poradenské středisko pro kulturu