Simona Stašová je hrdou patronkou sbírky již od roku 2005. Za tu dobu se nejen pravidelně každý rok účastnila akcí na benefičních stáncích s cihlami, ale také na podporu lidí s mentálním postižením odehrála již mnoho benefičních představení. Simona Stašová několikrát navštívila Chráněná bydlení i sociálně terapeutickou dílnu v obci Slapy a několikrát sociální podnik Dobroty s příběhem v Davli, a proto ví, koho podporuje.

„Poznala jsem, že tito lidé mají svůj svět, který nás, majoritní populaci, může nesmírně obohatit. Někdy je prostě dobré se pozastavit, zamyslet se a spočinout“ říká Simona. Také si vyzkoušela společné hraní s FaraBandem, což je hudební seskupení vzniklé na základě pravidelných muzikoterapií a složené z klientů Chráněného bydlení Fara, které doprovázejí profesionální hudebníci.

close Simona Stašová prodává cihly a podporuje sbírku. info Zdroj: Akce Cihla zoom_in Simona Stašová prodává cihly a podporuje sbírku. V sobotu 6. srpna se také koná v zahradách Chráněného bydlení Fara nedaleko od Slapské přehrady tradiční benefiční festival Cihlafest. Návštěvníci se pobaví nad cirkusovým uměním Cirku La Putyka, který letos představí cirkusovou expedici za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Tak se dá shrnout inscenace nesoucí název Kaleidoskop. Na návštěvníky čeká ale mnoho dalších vystupujících, kteří rozhodně mají co nabídnout, a také budou moci zhlédnout, kde pomáhají finance ze sbírky. Vstupenky jsou již k dispozici v předprodeji zde.

Kromě benefičních cihel si dárci mohou zakoupit novou sadu benefičních předmětů od tašek, kelímků až po trička speciálně vytvořených od Pasta Oner, Michala Škapy, Jana Kalába a Michala Cimaly – předních umělců české graffiti scény. K zakoupení budou na stáncích a od června také na webových stránkách Akce Cihla.

Již v minulém roce jsme se soustředili na pomoc formou virtuálních online cihel a zdražení základních stavebních materiálů nás žene touto cestou dál. Podpořit sbírku je tedy možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením virtuální e-cihly zde. K příležitosti celostátní online kampaně se připravuje spot, na který se již brzy můžete těšit. I koupí virtuální cihly pomůžete stavět objekty, kde najdou lidé s mentálním znevýhodněním domov, práci nebo místo k odpočinku.