Do Slovinska odjela z Česka výprava čítající 20 družstev v kategoriích mládeže, požárního sportu a klasických disciplín CTIF. V Celje se sešlo téměř tří tisíce hasičů a hasiček z 26 zemí světa. První dny patřily tréninkům, aby si týmy zvykly na jednotný materiál. Na stadionu Kladivar se střídala družstva a disciplíny až do středy, kdy byla hasičská olympiáda slavnostně zahájena a a vypukly závody požárního sportu. Nutno dodat, že české týmy zvítězily téměř ve všech disciplínách. Závod mladých hasičů přišel na řadu ve čtvrtek a po napínavém zápolení se podařilo dívkám z SDH Písková Lhota zvítězit a obhájit zlato z olympiád v Opole (2015) a Villachu (2017).

Kolešovické ženy soutěžily v klasických disciplínách CTIF, v kategorii B, kde platí, že všem soutěžícím musí být minimálně 30 let. Při prvním oficiálním tréninku trochu podlehly nervozitě z velkého stadionu, mezinárodních rozhodčích, rozsahu soutěže, kdy na stadionu nastupuje 9 týmů naráz a jsou odstartovány také naráz.

Po útoku se přecházelo na štafetu 400 metrů, kde bylo důležité vyzkoušet překážky - 2 kladiny bez náběhového můstku a osmimetrovou „rouru“, kterou finišmenka štafeta musí proskočit.

Úterní trénink již byl mnohem vyrovnanější. V pátek se na start postavily „áčkové“ týmy mužů a v sobotu pak soutěžily další kategorie - muži B, profesionální hasiči B, ženy A i B. Kolešovický tým zvládl svoji soutěž na výbornou. Při požárním útoku se časomíra zastavila na čase 59,53s a to byl jejich nejlepší soutěžní výkon!

V součtu se štafetou (90,2s) obsadily hasičky z Kolešovic 9. místo ve své kategorii a umístily se nejlépe z českých ženských týmů kategorie B. Skvělou olympijskou atmosféru komentuje vedoucí družstva Jarka Čečrdlová: „Náramně jsme si užily atmosféru tak velké mezinárodní akce! A velice mile nás potěšila podpora a pomoc ostatních českých tymů. V české škole se každé ráno i večer trénovalo a společně pilovalo, týmy si navzájem fandily.“

Autor: Jaroslava Čečrdlová