V základní třídě, která byla zároveň jezdci nejvíce obsazenou soutěží, si pro osmou příčku v kategorii dětí a juniorů dojela hředelská odchovankyně JK Spongilit Karolína Vitnerová s klisnou Touch of Diamonds. Pro tuto jezdeckou dvojici to byl první společný start v této soutěži a díky velmi pěknému výsledku si splnili podmínku kvalifikace na letošní Mistrovství České republiky WEČR, které se bude konat 1.až 3. září letošního roku v moderním jezdeckém centru Královický dvůr u Slaného.

V náročnější, a to střední třídě, se o bednu vítězů v kategorii dětí a juniorů podělili tři hředelští jezdci, a to Alexandra Typoltová, Adriana Štolcová a Vilém Fiška. Po pátečních drezurách se vedení ujala Adriana Štolcová, která drezurní test zajela na 64,78 procent, což byl nejlepší výsledek napříč všemi kategoriemi výkonnostní úrovně S. Průběžné druhé místo obsadil Vilém Fiška a třetí po drezurním testu z hředelských jezdců skončila Alexandra Typoltová.

Literárně – hudební odpoledne s názvem Čtení povídek Arnošta Lustiga se uskutečnilo ve středu 14. června od 16.30 v krásném prostředí Fantovy kavárny v Praze.
Legionáři si připomněli téma holocaustu a odkaz Arnošta Lustiga

Po sobotních testech ovladatelnosti, které jsou společně s rychlostní testem silnou stránkou vítězné jezdecké dvojice Alexandry Typoltové a jejího koně Urwins Jaffa, ještě s malým rozdílem vedla Adriana Štolcová s klisnou Sunny Day. Ovšem nedělní svižná a obratná jízda zlaté Alexandry Typoltové posunula Adrianu Štolcovou o bod na pozici stříbrnou a bronz si vyjel po všech testech Vilém Fiška s koněm Borcem.

O výkonnostní třídu výše se diváci a mezinárodní rozhodčí mohli těšit na skvělé výkony třech českých juniorských nadějí, které se připravují na světový šampionát v portugalském Ponte de Lima. Nejlépe v pokročilé třídě v kategorii juniorů zajela Kristýna Maternová, druhá byla Alexandra Škutová a třetí Adéla Brychcínová. Všechny tři budou za pár dní reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa ve Working Equitation.

V nejvyšší úrovni, tj. třídě Masters, vyhrála členka německého národního týmu Diana Wader, druhou příčku obsadila polská reprezentantka Ewelina Zoń a bronz si odvezla česká jezdkyně Jitka Šimoušková.

Jarmila Štolcová