O rok později to bylo již 33 letadel. A tak jsem zvědav, jaká bude letošní účast. Akce je pojata volně, nejedná se o soutěž, nýbrž o přátelské setkání a sdílení zkušeností v oblasti halových modelů. A hlavně o létání, což je ideální pro začátečníky, kteří zde mohou načerpat důležité zkušenosti.

Díky vedení 1. ZŠ v Rakovníku a Jaromíru Hoblíkovi máme možnost chodit během zimních měsíců každou neděli létat do zdejší tělocvičny již řadu let. Na programu jsou i letecká vystoupení závodních pilotů, kteří nás reprezentují i v zahraničí v různých leteckých modelářských kategorií od aero muzikálu, závody kolem pylonů až po free style.

Klub železničních modelářů z Jesenice u Rakovníka slaví 60 let od svého založení.
Výstava Klubu železničních modelářů připomene šedesát let jeho existence

Do letového prostoru se vejdou dvě letadla, ale pro zábavu zkoušíme létání i v šesti najednou. Letové pořadí funguje na principu, kdo je připraven, tak postaví letadlo do fronty. Pro všechny piloty bude připraveno občerstvení.

S našimi partnery jsme v loňském roce připravili pro piloty pod osmnáct let tombolu o baterie pro halové modely, které nám poskytla firma Top Wings. A Jan Votava z RC factory si pro kluky připravil mini soutěž o stavebnici halového akrobatu.

Třetí halový slet je divácky otevřený, a tak se může přijít podívat kdokoli. Modeláři v Rakovníku létají celoročně, když je nám zima, tak létáme uvnitř, abychom nezakrněli. Přijďte se mezi nás podívat.