Jedná se tedy o open-air divadlo, trochu jako v Krumlově, jen bez točitého hlediště.

SPOLEK KAŠPAR nemá komerční repertoár, do roku 2023 uvedl 142 premiér: Hledáme silné příběhy s inteligentní zápletkou, nutíme naše diváky přemýšlet, být zvídaví, a to jak v komediálním žánru, tak v dramatu. Klasiku inscenujeme moderně, ale vždy s úctou k autorovi a předloze. Inscenujeme i okrajové, nezvyklé žánry - poezii, hudební večery, speciály. Naším cílem je smysluplná kontinuální práce v divadelním souboru. Vyhledáváme zajímavé současné autory, často uvádíme vlastní dramatizace i razantně upravenou klasiku.


ROMEO A JULIE / WILLIAM SHAKESPEARE
Monteci, Kapuleti a Kašpaři!
 
Nejslavnější milostný příběh v dynamické úpravě pro osm postav. Dobové tance a písně, souboje a samozřejmě balkon. A láska – ta největší!
 
Text patřící k vrcholným tragédiím tohoto mýty opředeného autora jsme se rozhodli adaptovat na míru osmi postavám, aniž by se cokoliv ubralo na sdělnosti příběhu a síle prožitku, kterou tato hra nese. Původních více jak dvacet postav schází tedy opravdu málokomu.

Hrají: Daniel Pivoda Ondráček, Tereza Slámová, Jan Zadražil, Eva Elsnerová, Miloslav Tichý, Štěpán Coufal, Kristián Stolařík, František Kreuzmann. Režie: Jakub Špalek.

Autor: Pavel Malkovský