První část večera vyplnilo báječné vystoupení sympatického italského klarinetisty Guiseppe Geraciho. Vsadil na repertoár psaný přímo pro klarinet. Většinu skladeb hrál s vynikajícím klavíristou Danielem Wiesnerem. Už od úvodní Sonatiny pro klarinet a klavír Bohuslava Martinů nenechal nikoho z posluchačů na pochybách, že se setkávají s výjimečným mladým virtuózem. Jeho vystoupení vyvrcholilo neuvěřitelně barvitou sólovou skladbou současného italského skladatele Nunzia Ortolana Oriental Studio.

| Video: Youtube

Laťka hudební úrovně večera byla hodně vysoko, ale další výjimečný talent ji rozhodně níž nestáhl. Mladý violoncellista Jan Petrov začal excelentním přednesem dvou Bachových suit pro sólové cello. Po zbytek večera se k němu přidala skvělá pianistka Hana Forsterová a posluchači se mohli zcela odevzdat říši hudební fantazie poslechem Janáčkovy Pohádky, Dvořákova Klidu lesa a Ronda g moll nebo závěrečného Španělského tance č. 5 Davida Poppera.

Festival Heroldův Rakovník pokračuje v neděli 1. října koncertem v Rakovníku dobře známého tenoristy Marka Žihly. Jeho vystoupení s klavíristkou Kristinou Markovou Stepasjukovou začíná v Heroldově síni opět v sedm hodin večer. Vstup na koncert je volný.