Účastníky jistě nadchnou svými vystoupeními soubory hned z několika zajímavých míst naší republiky. Konkrétně to bude Vonice ze Zlína, Vysočan z Hlinska, Javor z Lomnice nad Lužnicí a také Rokytí z Rokycan. Nebudou chybět ani festivalové stálice jako například pořádající Čtyřlístek, rakovnické Borůvky, Notičky z Řevnic, pražští Gaudeamus VŠE, Kytice a Rosénka, Jarošovci z Mělníka či Šáteček z Nymburka.

V pátek se uskuteční tradiční koncert v tuchlovickém kostelíku a poté v Novostrašeckém kulturním centru zahrají, zazpívají a zatančí domácí Čtyřlístek a Lísteček spolu s Borůvkami z Rakovníka a jedním ze vzdálenějších hostů – s Vonicou ze Zlína.

V sobotu po 10. hodině mohou účastníci zajít do tuchlovického parku na malou folklorní ochutnávku. Po obědě organizátoři vzpomenou na jednoho ze zakladatelů festivalu, Bohouška Chocholu, a průvodem dojdou až k jeho hrobu na místním hřbitově. Cestou se samozřejmě bude hrát a zpívat.Hlavní sobotní program inspirovaný nesmrtelným Karlem Hašlerem začne v amfiteátru letního kina ve 14.30 hodin.

V podvečer vystoupí od 19 hodin cimbálová muzika Harafica. Nadšení mladí muzikanti z okolí Uherského Hradiště s sebou přivezou zpracování lidových písní především z oblasti Moravského Slovácka a také některých slovenských regionů. Po jejich vystoupení nebude chybět v programu festivalu ani Škola tanců (od 20.30 hodin) a poté samozřejmě ani tradiční Nokturno.

Ve dvou nedělních programech, od 10.30 a 14.00 hodin se představí děti z Mateřské školy Tuchlovice a další dětské i dospělé folklorní soubory, které přijaly pozvání na letošní ročník festivalu. Po nedělním obědě se uskuteční loutkové představení pro děti i dospělé, které s sebou ze Žižkova přiveze skupina Toy Machine o. s.

Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť