Krajské ředitelství policie Středočeského kraje tuto akci pořádá ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Konto Bariery a spolkem Bezpečná společnost. Generální partner za účastníky zaplatí „startovné“, které se následně dostane prostřednictvím nadace Konto Bariéry k vybrané osobě, která potřebuje pomoc. 

V jarní části roku chceme společnými silami pomoci desetiletému Toníkovi, který se narodil předčasně a trpí následky dětské mozkové obrny. Přesto chce dělat všechno jako jeho zdravý bráška – dvojče. Bohužel se sám nepostaví na nohy, nemluví a potřebuje celodenní péči a pravidelnou rehabilitaci. Proto potřebuje rehabilitační pobyt, který pojišťovna nehradí v plném rozsahu (cca 70 tisíc korun).

Dále bychom rádi pomohli třináctileté Emě, která se narodila nevidomá s těžkým mentálním postižením, dodnes sama nechodí a nemluví. Nyní vyrostla ze sportovního kočárku a nutně potřebuje nový. Kočárek zdravotní pojišťovna bohužel nehradí, proto bychom ji rádi pomohli s jeho pořízením (cca 55 tisíc korun).

Na obchodní akademii se akce Přes bariéry zúčastnilo 17 studentů, kdy tři studenti fyzické testy splnili a obdrželi od středočeské policie voucher, jehož platnost je do konce roku 2023. Pokud se tito maturanti rozhodnou zkusit po maturitní zkoušce výběrové řízení k Policii ČR, mají již třetinu tohoto řízení splněno. Čekají je jen psychologické vyšetření a lékařská prohlídka.

Rádi bychom touto cestou poděkovali řediteli obchodní akademie, že umožnil svým studentům zúčastnit se a samozřejmě všem studentům za jejich sportovní výkony.

Veronika Cafourková, ÚO PČR Rakovník