Milan Lovětínský se věnuje makrofotografii od roku 2015 a v současné době preferuje v tisku velký formát 90x60cm. Několik těchto velkoformátových fotografií můžete na výstavě shlédnout. Oblíbenou Milanovou skupinou jsou brouci, zejména ti s „nosem“, tedy nosatci, nosatčíci, zobonosky či větevníčci. Neformální rakovnický Entomologický klub Dapsa vznikl v roce 2018 a jeho hlavní činností jsou inventarizační průzkumy brouků na území CHKO Křivoklátsko ve spolupráci a za podpory Správy CHKO. Snaží se také o popularizaci amatérské entomologie mezi veřejností.

A právě broukům Křivoklátska je výstava věnována. Makrofotografie přibližují krásu mnohdy malých druhů brouků způsobem, jež lidské oko nedokáže zachytit. Na výstavě jsou Milanovým objektivem zachyceny jak druhy běžné, tak i vzácné, na které laik v přírodě v podstatě nenarazí. Fotografie odhalují detaily broučího těla, jako je například ochlupení či tečkování. Brouky na fotografiích můžete s jejich skutečnou velikostí konfrontovat v jedné z entomologických krabic se sbírkovým materiálem, které jsou umístěny ve vitrínách. V dalších krabicích pak můžete vidět jak brouky běžné, tak i vzácné, ohrožené současnou činností člověka. Můžete se něco málo dozvědět i o činnosti místního entomologického klubu či amatérské entomologii.

close Výstava Brouci Křivoklátska nejen na fotografii - plakát. info Zdroj: Muzeum T. G. M. Rakovník zoom_in Výstava Brouci Křivoklátska nejen na fotografii - plakát.

Výstavu je možné zhlédnout za dodržení pandemických opatření.

Těšíme se na vás!

Autor: Muzeum T. G. M. Rakovník