Každý od nás dostal něco pro štěstí na další turnaje a od ředitelky Městské knihovny Mileny Křikavové i zlaté medaile, protože dle jejích slov jsou to naše jedničky. Podle hlavní trenérky Karolíny Kříženecké mají velkou podporu Domova Ráček, klubu HC 1972 Rakovník, Českého svazu pozemního hokeje a poslední tři roky také Českého hnutí Speciálních olympiád.

Jsou zatím jediným stabilním týmem ID hokeje v zemích střední a východní Evropy. Překonali covidové období, kdy měli online tréninky a plnili domácí úkoly a přidali si také jednou týdně kondiční tréninky. Trénují jednou za 14 dní na hřišti, někdy je na tréninku i 18 hráčů.

Se sportovci na hřišti kromě hlavní trenérky Karolíny Kříženecké pomáhají Iva Daňková a Kateřina Klabanová, občas se přidají další hráčky z klubu HC 1972 Rakovník a také jiní dobrovolníci, včetně studentů na praxi v Ráčku. A samozřejmě velkými pomocníky jsou i zaměstnanci Ráčku, zejména Lenka Niezgodová, Lenka Skoupá a Štěpán Větrovec.

V sobotu 7. října se na letišti LMK Rakovník sešli všichni, kdo rádi pouští draky.
Podívejte se: Na rakovnickém letišti se konal další ročník oblíbené drakiády

V roce 2022 se zúčastnili svého prvního Mistrovství Evropy v Amsterdamu, kde hráli nejnižší divizi, a i když nevyhráli žádný zápas, zasloužili si medaile za odhodlání, spoustu gólů a bojovný výkon. O rok později v červnu pak hájili barvy České republiky na Speciální olympiádě v Berlíně, které se zúčastnili sportovci ze 190 zemí a soutěžili ve 30 sportech.

Na Olympiádě zaznamenali také své první mezinárodní vítězství, když porazili Chile 5:1 a umístili se na celkovém 4. místě. V srpnu pak odcestovali na své druhé Mistroství Evropy do německého Mönchengladbachu, kde skončili pátí, ale s obrovským výkonnostním posunem. Další akce je čeká v červnu 2024, kdy se zúčastní mezinárodního turnaje pořádaného Special Olympics v Nizozemsku. A my všichni jim rozhodně budeme držet palce!

Královské město Rakovník