Těšit se můžete na pravou staročeskou pouťovou atmosféru plnou tancování, zpívání, hraní, dobrého jídla a pití. Co je pro vás dále nachystáno? V pátek 6. května od 17 hodin. se můžete těšit do kostela v Tuchlovicích na vystoupení pěveckých sborů Musica Nostra (Nové Strašecí) a Rosička (ZUŠ Stochov). Poté začne večerní pořad festivalu v Kulturním centru v Novém Strašecí od 19.30 hodin.

Rakovničtí zedníci Vojta Malecký a Tomáš Tengler.
Soutěž v Plzni učňům ISŠ Rakovník "chutnala". Zedníci vezou domů zlato

V sobotu 7. května od 10 hodin tradičně zahájí v tuchlovickém parku malou ochutnávkou soubory, které letos přislíbily svou účast. A kdo to bude? Z dospělých souborů např. Lipka, Rosénka, VŠE Gaudeamus a samozřejmě domácí Čtyřlístek. S dětmi a jejich vystoupením dorazí Kytice, Notičky, Borůvky, Jarošáček, Lísteček a děti z MŠ Tuchlovice. Těšíme se i na našeho zahraničního hosta – folklorní soubor Tepličan z Liptovské Tepličky ze Slovenska. Od 14.30 hodin se poté na podiu v letním kině v Tuchlovicích rozproudí hlavní pořad festivalu, kde uvidíte jednotlivá vystoupení všech zúčastněných souborů.

V podvečer nebude chybět oblíbená Škola tanců. Věříme, že i večerní program (od 20.00 hod.) bude lákavý. Přijede za námi do Tuchlovic česká folková legenda - zpěvák Pavel Žalman Lohonka. A po skončení jeho vystoupení vás bude čekat tradiční večerní nokturno aneb pohodové muzicírování, tancování a povídání.

Autor: Šárka Podlenová

Trinacionální setkání se konalo v Rothenburgu ob der Tauber.
Studenti rakovnického gymnázia vyjeli na setkání do německého Rothenburgu