Studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných učilišť s maturitou mají možnost vyzkoušet si pod vedením instruktorů Školního policejního střediska testy fyzické způsobilosti potřebné pro přijetí k policii. Generální partner za účastníky zaplatí „startovné“, které se následně dostane prostřednictvím nadace Konto Bariéry vybrané osobě, která pomoc potřebuje. Naší snahou je vybrat co nejvyšší finanční obnos pro vybranou osobu, která je hendikepována.

Studenti, kteří splní čtyři sportovní disciplíny a dosáhnou stanoveného počtu bodů, obdrží osvědčení. V případě zájmu stát se policistou, nemusí již tito studenti absolvovat fyzické testy, nutné pro přijetí do služebního poměru Policie ČR, neboť jim do konce září 2024 platí právě zmiňované osvědčení.

Při pietním aktu na pražském Vítkově propůjčil prezident čestný název Velitelství pozemních sil AČR a bojový prapor Praporu podpory nasaditelných sil Rakovník.  Foto: VHU/ Jan Kouba
Prezident propůjčil Praporu podpory nasaditelných sil Rakovník bojový prapor

V měsíci září a říjnu se projekt pořádal na Střední zemědělské škole Rakovník, Masarykově obchodní akademii a na Gymnáziu Z. Wintra Rakovník. Akce se celkem zúčastnilo 88 studentů, fyzické testy splnilo 33 studentů. Nejvíce bodů získal Adam Vondráček z gymnázia – 73 bodů a 69 bodů získal studen z Masarykovi obchodní akademii Jáchym Pavlík.

Díky studentům, kteří se této akce zúčastnili, se pomůže vybrat finanční obnos pro Filípka, kterému budou teď v listopadu čtyři roky. Filípek se narodil se vzácnou genetickou vadou, kvůli které mu ve svalech chybí dostatek bílkoviny – merosinu, a tak jeho tělo není dostatečně zpevněné na to, aby mohl lézt, jednoduše si sednout nebo vydržet ve stoje. Filípek používá státem nehrazené pomůcky, jako je chodítko, lehoučký vozík a terénní kočárek a dvakrát do roka absolvuje intenzivní rehabilitační pobyt ve specializovaném centru. Právě z vybraných peněz se Filípkovi přispěje na rehabilitační pobyt.

Veronika Cafourková, OÚ Rakovník