Smyslem akce bylo umožnit všem novým obyvatelům Přílep, Nouzova, Senomat a Kněževsi, tedy i lidem v širším okolí, přijet se seznámit s nabídkou aktivit Sportovního klubu skrytého v koutě na přílepské návsi a umožnit všem zájemcům její využití.

Nabídka je široká: víceúčelový hlavní kurt (tenis, nohejbal, volebal, malá kopaná), plážový kurt (volejbal, tenis, kopaná), ping pongový stůl v přístřeší bývalé stodoly a pétanque kurt na mlatě zbourané stodoly, také bazén 8x3,5 m a několik posezení k relaxaci v různě skrytých koutech zahrady.

K zajímavostem nepochybně patří i dětský koutek (pískoviště, houpačky, skluzavka), zajímavě vedená bylinková zahrádka, početná sbírka keramických zvonečků na podhledu chalupy, galerie plakátů, obrazů a fotografií v klubovně klubu, a snad i výstavka starých telefonů – novinka letošní sezóny.

Den otevřených dveří v Koutku. | Video: Marcela Krčmářová

Hned dopoledne se ping pong i tenisový kurt zaplnil dětmi, které pak ochotně posloužily jako průvodci přišedším nováčkům. Za příznivého počasí jsme seděli venku, odpoledne jsme se přesunuli do klubovny ke sledování finále v MS hokeji.

Oboje přispělo k příjemně i užitečně strávenému dni.

Autor: Marcela Krčmářová