V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se budeme s dvojkou kandidátky Starostů a nezávislých (STAN) Janem Farským bavit o programu a očekávání této strany ve volbách do Evropského parlamentu. „Evropská unie vypadá složitě, což je už dáno složitostí názvů. Já bych zavedl označení evropský prezident, nebo evropská vláda. Je také chyba, že Evropská unie nemá stručnou jasnou ústavu, jak to navrhoval Václav Havel,“ říká v podcastu Farský.

Jan Farský hostem podcastu Evropa pro Čechy | Video: Deník/Luboš Palata

Dalšími otázkami v podcastu je například, jak se podařilo na kandidátku STAN získat ekonomku a téměř úspěšnou prezidentskou kandidátku Danuši Nerudovou? Co si od toho STAN slibuje a naplňuje to zatím jejich očekávání? Zůstane Danuše Nerudová v Evropském parlamentu, nebo se stane eurokomisařkou? Má se zbrzdit Zelená dohoda? Je obrana Ukrajiny důležitější než ochrana klimatu, a má Evropa na obojí zároveň? Vytlačí STAN Babišovo hnutí ANO z frakce liberálů?

O tom a o mnohém dalším bude tento díl Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.