Oba celky začaly utkání hodně opatrně a na první vážnější šanci čekali diváci do 26. minuty, kdy Vais vysunul Pince, jehož lob Zach zlikvidoval. Chvilku poté střílel nebezpečně Gabriel, ale Zach byl opět na místě. A byl to dotřetice rakovnický gólman, který parádním zákrokem zlikvidoval v závěru povedený trestný kop Grajciara. Hosté se do žádné vyložené šance nedostali.

Druhý poločas patřil domácím, kteří přidali na aktivitě a dočkali se i branek. Šanci Žiláka ještě Zach zneškodnil, ale na technický pokus Svobody byl v 57. minutě krátký – 1:0. Domácí i nadále tlačili a v 75. minutě využil přihrávku Václavíka Pinc a povedenou střelou zvýšil na 2:0. Deset minut před koncem mohl snížit Jar. Červený, ale první pokus zmařil skluzem Gabriel a opakovanou střelu rakovnického kapitána zlikvidoval Sváček. Výsledek zápasu pečetil v závěru po rychlém protiútoku Pinc – 3:0.

„K zisku bodů bylo potřeba udržet koncentraci po celý zápas. Bohužel jsme inkasovali dvě branky po našich chybách. Výhra domácích je zasloužená,“ přiznal po utkání předseda rakovnického klubu Marek Tvrz. „Mrzí nás zranění Rohly, který přes zimu udělal obrovský posun a řekl si o místo v základu,“ litoval předseda klubu.

Vik. Plzeň B – SK Rakovník 3:0 (0:0)

Branky: 57. Svoboda, 75. Pinc, 87. Vais. Rozhodčí: Plzák. ŽK: Grajciar – Sklenka, Krejčík. Diváci: 150.

SK Rakovník: Zach – Rohla (20. Pelyak), Rendla, Duchoň, J. Krupička – Dolák, Sklenka, Krejčík, Vilímek – Hejda, Jar. Červený.