Nad údolím Botiče si domácí zápas pohlídali hlavně zásluhou svého hlavního kanonýra Pavla Vandase. Ten překonal Zacha už v prvním poločase a v závěru utkání přidal pojistku. Vyšehrad tak doma na umělé trávě vyhrál po třech prohrách v řadě. A posune se k nejvrchnějším patrům tabulky.

Přitom Rakovničtí hráli podle svého trenéra Mohameda Ben Hassena velmi slušně. "Venku to byl asi náš nejlepší výkon, měli jsme dost šancí. Bohužel neskórujeme," mrzelo tuniského kouče, který vysvětlil i neúčast Felipeho a Agostinha. "Agostinho má nabídku z Německa, Felipemu jeho agent zřejmě také něco sehnal. Stěžuje si, že nedostal zaplaceno, ale trénoval s námi pouze 25 dnů, vždyť přiletěl až v den, kdy jsme hráli s Hostouní. Nicméně má s námi podepsanou smlouvu na tři roky. A Agostinho? O přestupu se můžeme přece v pohodě bavit, ale musí si uvědomit, že hrál sedmou francouzskou ligu, tak asi těžko mohl zaujmout někoho z Německa. Třetí česká už má lepší zvuk," říká Ben Hassen.

On i zbytek vedení klubu už poznali, že napříště se budou soustředit spíše na české fotbalisty, pro Rakovník budou výhodnější. "Jsou levnější a nemáte s nimi tolik starostí. S ubytováním, jídlem, letenkami. Na druhou stranu jsou hráči z ciziny jako byl Bleck, kteří chtějí pracovat, zlepšovat se. A nekoukají, kde se nejlépe pobavit. Bohužel musel zůstat ve Francii, kde ještě nemá občanství a nechce o tu šanci přijít," vysvětlil Ben Hassen.

Slavoj Vyšehrad - SK Rakovník 2:0 (1:0). Branky: 32. a 84. Vandas. Rozhodčí: Rouček – Šimeček, Flade.

Vyšehrad: Šulc – Opluštil, Suchan (89. Nedavaška), Drobílek, Kubeš (87. Čejka), Vandas (87. Topol), Tokar, Hroník (87. Matějíček), Vaněk (62. Gerza), Šandera, Tvaroh

Rakovník: Zach – Šindler, Troche (83. Mašek), Rendla, Duchoň - Hamouz (75. Novotný), Hradecký - Hejda, Doucoure, Traoré - Červený (46. Nwachukwa).


Načítám tabulku …