Fotbalisté SK Rakovník vstoupí v neděli úderem 17. hodiny do nové sezony. A nebude to sezona jednoduchá. Klub se vrací do třetí nejvyšší fotbalové soutěže, když v loňském ročníku skončil na třetím místě v divizní soutěži a následně mu byl postup nabídnut FAČR. Rakovnické v prvním kole čeká hned velmi těžká prověrka v podobě ambiciózní rezervy Viktorie Plzeň, kterou trénuje bývalý špílmachr Pavel Horváth.

Rakovničtí tak mají o motivaci postaráno, navíc ve hře je sázka z vedení klubu. „Pokud Rakovník zvítězí, ostříhají se tito tři sympatičtí pánové dohola,“ uvedl Marek Tvrz na videu a myslí tím sebe, dále bývalého člena výkonného výboru Mirko Kunfta a současného hospodáře klubu Zdeňka Nejdla. Posledně jmenovaný se pak smí ze sázky vykoupit.

Předseda klubu SK Rakovník Marek Tvrz možná přijde o vlasy kvůli sázce. | Video: Facebook/Marek Tvrz

Utkání nezačne příliš zvesela. Rakovničtí se nejprve rozloučí s oporou zadních řad Pavlem Bestou, minutou ticha pak vzdají hold zesnulému vicemistrovi světa z Chile Josefu Kadrabovi, jenž dres Rakovníka oblékal.

Rakovničtí upravili i provozní řád. Kromě přísného zákazu používání pyrotechniky platí i možnost sankcionovat výtržníky.