Rakovničtí ještě nemají definitivní kalendář přípravných zápasů. Jistou však mají Zimní ligu v Benešově. Podobnou soutěž tam hráli už v létě a tentokrát narazí Bohemians Praha B, Zbuzany a domácí Benešov, tedy srovnatelné a kvalitní soupeře. „Budeme mít i další zápasy, ale přesné termíny teprve ladíme. Každopádně budeme trénovat každý den,“ ubezpečuje Marek Tvrz.

Poslední roky byly v Rakovníku ve znamení velkých pohybů v kádrů, hlavně u řady cizinců. Ani letos to nebude jinak, Rakovník opět z gruntu kádr překopává. „Letos ta fluktuace bude asi největší, což je přirozené vzhledem k postaveni v tabulce a očekávanému boji o záchranu. Končí mnoho cizinců i někteří Češi. Tvoří se zcela nový kádr ze zkušených i hladových fotbalistů. Jména však sdělíme až po začátku přípravy. Posily až poté, co podepíší smlouvu,“ je zatím tajemný Marek Tvrz.

V závěru podzimu trenér Mohamed Ben Hassen naznačoval, že už Rakovník dál nepůjde jen cestou cizinců, ale osloví mnohem více českých borců. Cizinci totiž často měli vysokou individuální kvalitu, ale týmová hra jim tolik neříkala. „naše přáním je skutečně takové, chceme víc českých fotbalistů, ale zdejší trh je malý. V tomhle směru budeme zejména čekat na uzavření kádrů druholigových týmů. Podstatné pro nás je mít silný a hladový kádr,“ zdůrazňuje Marek Tvrz.

Zimní liga v Benešově: 

Sobota 22. ledna

SK Rakovník - SK Benešov 10:00

Sobota 29. ledna

SK Rakovník - FK Zbuzany 12:05

Sobota 5. února 

Bohemians Praha B - SK Rakovník 12:05

Hokejové Kladno představilo speciální dresy, ve kterých odehraje 9. prosince utkání pod širým nebem proti Pardubicím.
Rytíři vybrali za zimní dresy přes 150 tisíc, teď chystají další aukci
V regionální lize hokejistů Rakovník (v bílém) porazil doma Mladou Boleslav B 5:1.
Derby urval v nájezdech Rakovník, Královu Dvoru play off uniká