Hlavním trenérem mužstva se stal exligista se zkušenostmi z německé Bundesligy David Jarolím. Ten ve funkci nahradil Libora Šímu, který se přesunul na pozici asistenta.

Svěřenci Davida Jarolíma jako první vedli, jenže jejich vedení mělo jepičí život. Hned za minutu hosté srovnali. A pak se navíc ujali vedení. Jenže ani Karlovým Varům nevydržel náskok dlouho a z pokutového kopu vyrovnal Hejda. Další branka už nepadla a na řadu přišel penaltový rozstřel. V něm byli šťastnější hostující fotbalisté, kteří si z Rakovníka odvezli dva body.

„Pro mě to bylo všechno moc narychlo. V pátek jsem byl na tréninku a hned v neděli nás čekal zápas. Nějaké informace jsem měl, ale šlo to rychle,“ řekl nejprve ke svému „přestupu“ do SK Rakovník trenér David Jarolím.

Pak se pustil do hodnocení zápasu. „Ztratili jsme dva body, měli jsme vyhrát. Dostali jsme se do vedení, ale hned jsme o něj přišli. To bylo školácké. Pak vedl soupeř a vyrovnali jsme my. Měli jsme tlak, šance, ale nic z toho. Měli jsme mít tři body. Ve druhém poločase jsme byli daleko aktivnější. Máme jeden bod a i ten se bude počítat. Kluci odevzdali maximu, ale s výsledkem spojojený nejsem,“ dodal David Jarolím.

SK Rakovník – K. Vary 2:2, na penalty 2:4

Branky: 48. Duchoň, 68. Hejda (z PK) – 49. Kuffour, 61. Maňák. Rozhodčí: Urban. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0.
SK Rakovník: Zach – Pelyak, Razím, Dolák (76. Schwendt), Červený, Rohla (63. Tvrz), Duchoň, Hamouz, Milec, Hejda, Klein.