Na vedry poničeném nekvalitním trávníku zkoušel jako první střelecké štěstí v 10. minutě Červený, ale jeho tečovaná střela postrádala razanci. To rána domácího Uvíry prosvištěla kolem pravé tyče Kimiovy branky. V 18. minutě srazil vracející se Klein nešťastně přihrávku Pejši k nohám Pouzara a ten z deseti metrů prostřelil Kimiu – 1:0. Srovnat mohl Severin, ale jeho jedovka letěla těsně nad branku. Ve 27. minutě vysunul Červený Hejdu, jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval domácí obránce. Ve 35. minutě byl na hranici vápna již podruhé poslán k zemi Hejda, vždy však bez povšimnutí rozhodčího. Těsně před půlí střílel z nadějné pozice nad branku P. Tvrz.

V 53. minutě vnikl do vápna Mysliveček, posunul míč Šnajdrovi a ten s pomocí levé tyče zvýšil na 2:0. Chvilku na to mohl po centru P. Tvrze snížit Pelyak, ale jaho hlavička z deseti metrů mířila do středu branky. V 65. minutě se po nedůrazu rakovnické obrany prosadil z malého vápna Maione – 3:0. Výsledek pečetil v 78. minutě dorážkou z malého vápna Pejša – 4:0.

„Hrálo se na nekvalitním hřišti, ale to není výmluva. Vltavín je těžký soupeř, který doma moc bodů rozdávat nebude,“ uvedl po utkání předseda SK Rakovník Marek Tvrz. „Rozhodla první půle, tam jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Neproměnili jsme šance. Na soupeře jsme hráli účelně. Bohužel druhy poločas jsme dostali rychlý gól a bylo po zápase. Kluci za první půli zaslouží pochvalu,“ dodal Tvrz.

Vltavín – SK Rakovník 4:0

Branky: 18. Pouzar, 53. Šnajdr, 65. Maione, 78. Pejša. Rozhodčí: Aubrecht. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
SK Rakovník: Kimia – Pelyak, Klein, J. Krupička, P. Tvrz (62. Vilímek) – Hamouz (62. Z. Schwendt) Četrvený, Duchoň, Severin (68. Sklenka), Milec – Hejda (77. Pucholt).

Miloslav Doležal